Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ścieżka programisty

+2
Fores
Elchu
6 posters

Go down

Ścieżka programisty Empty Ścieżka programisty

Pisanie by Elchu Sro Lut 05, 2014 4:06 pm

Witam,

Chciałbym się Was zapytać jaką ścieżkę należałoby obrać, aby czuć się w miarę swobodnie w pracy jako młodszy programista .net?

Bo zastanawiam się czego się uczyć, zakładam że rozumiem i wiem jak stosować OOP.

I teraz nie wiem czy uczyć się LINQ jeśli tak to co z tego się przydaje bo to dosyć duży temat.
Może też Entity Framework jeśli tak to co z niego?
WPF ?

Jak Wy to widzicie, jaką ścieżkę obrać i co robić po kolei, żeby to miało ręce i nogi, bo jakoś stanąłem w miejscu i nie mam pomysłu co robić dalej, jak się rozwijać i doskonalić umiejętności.

dzięki za odpowiedzi.
Elchu
Elchu

Liczba postów : 14
Join date : 03/02/2014

Powrót do góry Go down

Ścieżka programisty Empty Re: Ścieżka programisty

Pisanie by Fores Sro Lut 05, 2014 4:59 pm

LINQ to na 100% bez wzgledu na to w ktorym kierunku pojdziesz. Na poczatek powinienes zapoznac sie z tym samplami:
http://code.msdn.microsoft.com/101-LINQ-Samples-3fb9811b
Entity rowniez obowiazkowa sprawa, ale najpierw LINQ.

Co do WPF... To juz zalezy od tego co chcesz robic - aplikacje desktopowe czy webowe. Z tego co zauwazylem to wiekszosc aktualnych ofert pracy dla programistow .NET jest zwiazana z webowka, ktora moim zdaniem jest ciekawsza i daje wieksze mozliwosci rozwoju.

Poza programowaniem polecam zapoznac sie dosc dobrze z bazami danych MSSQL, systemami kontroli wersji, metodami produkcji oprogramowania. Jesli wybierzesz webowke to oczywiscie obowiazkowo html5, css3, javascript, jquery na poczatek przynajmniej w stopniu podstawowym.
Fores
Fores

Liczba postów : 73
Join date : 30/05/2013
Age : 33
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Ścieżka programisty Empty Re: Ścieżka programisty

Pisanie by Elchu Sro Lut 05, 2014 10:38 pm

Na razie sam nie wiem czy desktop czy webowka (mvc czy asp.net?), ale pewnie jedno i drugie trzeba znać.

Czyli wychodzi na to, że pozostaje mi doszlifować LINQ i EF, bo html5, css3, jquery znam.
Elchu
Elchu

Liczba postów : 14
Join date : 03/02/2014

Powrót do góry Go down

Ścieżka programisty Empty Re: Ścieżka programisty

Pisanie by emielek Pią Mar 14, 2014 7:09 pm

Hej,

Mając przerobione 11 warsztatów, kończąc 12 (czyli powiedzmy mając w miarę opanowane podstawy C#) powinienem się zabierać za LINQ? Czy raczej jeszcze szlifować C#?

Jeśli dobierać się do LINQ to znacie może jakieś dobre książki? Wyczaiłem coś takiego 
LINQ to Objects w C#4.0. Wygodne operacje na danych!


Troya Magennisa. Znacie może? Jak tak to czy warta jest uwagi?

emielek

Liczba postów : 27
Join date : 04/02/2014
Age : 40

Powrót do góry Go down

Ścieżka programisty Empty Re: Ścieżka programisty

Pisanie by Elchu Pią Mar 14, 2014 7:38 pm

Zobacz sobie na ten poniższy link co Forest podał ewentualnie http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/bb397676%28v=vs.110%29
A co do kwestii czy zabierać się za LINQ to pytanie czy rozumiesz programowanie obiektowe bo może okazać się przydatne. Przejrzyj poniższe linki jeśli będziesz rozumiał o co chodzi to spróbuj się uczyć bo LINQ nie taki trudny jest.

Książka którą podałeś jest ok, chociaż przykłady znajdziesz w necie lub w innych książkach z .NET
Elchu
Elchu

Liczba postów : 14
Join date : 03/02/2014

Powrót do góry Go down

Ścieżka programisty Empty Re: Ścieżka programisty

Pisanie by dawidg87 Sob Kwi 05, 2014 8:40 am

Witam.

Proponuję założyć jakiś nowy temat odnoście samego LINQ, sam jestem tym zainteresowany a pewnie więcej osób by skorzystało. Bardziej doświadczeni mogli by tam umieścić jakieś odnośniki do powiedzmy jasnych i przydatnych informacji na ten temat, ewentualnie jakichś książek. No i oczywiście ukierunkować tych mniej zorientowanych w temacie w jakim kierunku brnąć by to ogarnąć. Można by się wtedy w takim temacie powymieniać trochę spostrzeżeniami i informacjami, oraz wspólnie spróbować rozwiązywać napotkane problemy  pirat 

pozdrawiam.

dawidg87

Liczba postów : 19
Join date : 18/10/2013

Powrót do góry Go down

Ścieżka programisty Empty Re: Ścieżka programisty

Pisanie by ireex Pon Kwi 21, 2014 6:15 pm

Fores napisał:
Poza programowaniem polecam zapoznac sie dosc dobrze z bazami danych MSSQL, systemami kontroli wersji, metodami produkcji oprogramowania.

Czy mozecie polecic jakie strony lub książki gdzie mozna otrzymac informacje??
ireex
ireex

Liczba postów : 2
Join date : 05/04/2014

Powrót do góry Go down

Ścieżka programisty Empty Re: Ścieżka programisty

Pisanie by wad Wto Sty 27, 2015 11:53 am

Wiedza na temat c# i w ogóle .NET to



I dwa niezbędniki



A jak szukacie książek na temat to polecam
http://it-ebooks.info/book/1752/

Coś na youtube
Polecam




Coś do potrenowania

Nie używałem jeszcze ale po wstępnych oględzinach masz tu wiedzę i zadania do wykonania może to być świetne uzupełnienie

wad

Liczba postów : 35
Join date : 21/12/2014

Powrót do góry Go down

Ścieżka programisty Empty Re: Ścieżka programisty

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach