Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Od testera oprogramowania do programisty

5 posters

Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by coffeina Wto Sty 06, 2015 3:57 pm

Cześć,
chciałbym prosić Was o opinię. Od prawie 3 lat pracuje jako software tester w jednej z firm, jednak głównie wykonuje testy manualne. To nie jest jednak to co chciałbym robić, docelowo chce być programista. Zawsze jak próbowałem zmienić prace na stanowisko programisty to cięgle czegos nie wiedziałem, nie miałem doświadczenia, albo byłem po prostu: 'testerem' co nie podobało się niektórym i dało się wyczuć podczas rozmowy rekrutacyjnej. Obecnie mam 28 lat i się zastanawiam czy nie jest za późno w ogóle zacząć programować. Kończę studia na kierunku programowania, a drugi robotyka. Czasami się po prostu: 'łamię' bo hmm ile można próbować? A może się do tego nie nadaję w ogóle ?
Jak Waszym zdaniem podejść do tego ?
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Re: Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by michupl22 Wto Sty 06, 2015 9:18 pm

Zawsze mnie interesowało co robi "Software Tester". Mógłbyś mi w paru słowach napisać co robisz w takiej firmie? Bo jak rozumiem nie polega to na takim testowaniu programów jakim myślę.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Re: Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by coffeina Wto Sty 06, 2015 9:42 pm

weryfikuje to czy dana funkcjonalność spełnia wymagania projektowe, szukam defektów, używam aplikacji w roli, powiedzmy: 'zwykłego' użytkownika, wykonuje testy black box, zgłaszam defekty, weryfikuje czy zostały naprawione, konfiguruje środowisko testowe, to tak w dużym skrócie
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Re: Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by michupl22 Sro Sty 07, 2015 7:39 am

A powiedz podoba Ci się ta praca? Jesteś z niej zadowolony? A zarobki jak? W miarę? Zamierzam podbić do tej branży, ale się zastanawiam. Jaką wiedzę i umiejętności wymagają?
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Re: Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by koszmarek Sro Sty 07, 2015 8:13 am

Hej

To tylko propozycja.


  1. Zdecyduj się na technologię (ja bym Ci sugerował wybrać Javę, to wtedy przekonasz się jak b. podobna jest do c# porównując z "Madagaskarem")
  2. Rozważ czy warto przeczytać jakąś książkę do Javy (ja bym tego nie robił :p )
  3. Przerób tutoriale (robiąc prezentowany w tutorialach kod w swoim IDE) , może to na dobry początek ?? : http://www.tutorialspoint.com/java/   ... NetBeans (jedno z IDE jave) też ma całkiem fajne tutoriale
  4. Po przerobieniu podstaw (włączając w to obiektówkę oczywiście) zainteresuj się w dalszej kolejności np. RDMBS (bazy danych - duży temat ucz się z tutriali Oracle), Unit testy,  MVC, DaO, Spring   (b. zaawansowane techniki , ostro używane w firmach)
  5. + zainteresuj się tym czego nie napisałem powyżej (bo moja wiedza jest niższa od wiedzy rasowego programisty) ... tutoriale mają to do siebie (w przeciwieństwie do książek) że ciągle nadążają za nowinkami
  6. Może nawet zrób to na samym początku - nie lekceważ możliwości stania się programistą we własnej firmie, przepytaj deweloperów w Twojej firmie, w jakich technologiach tworzą aplikacje które testujesz, i poproś jednego z nich żeby się "z Ciebie pośmiał" :p i rozpisał Ci hipotetyczną ścieżkę samoszkolenia która dawała by Ci szansę w ich dziale.

Tyle z mojej strony nie wiem czy Ci pomogę czy wprowadzę w błąd
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Re: Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by coffeina Sro Sty 07, 2015 11:35 pm

michupl22 napisał:A powiedz podoba Ci się ta praca? Jesteś z niej zadowolony? A zarobki jak? W miarę? Zamierzam podbić do tej branży, ale się zastanawiam. Jaką wiedzę i umiejętności wymagają?

Podobała się na początku. Obecnie czuje wypalenie zawodowe. To zależy, ja nie mogę ujawnić ile zarabiam, myślę jednak że dla osoby która zaczyna studia lub je kończy jest ok. Kolejnym kryterium jest doświadczenie. Jak zaczynałem nie miałem go w ogóle, teraz mam kilkuletnie.
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Re: Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by perlik Pią Sty 16, 2015 3:56 pm

Zawsze możesz połączyć pracę testera z programowaniem czyli zostać testerem automatycznym. A jeśli teraz jesteś manualnym i jeszcze do tego nauczysz się jakiegoś frameworka do automatyzacji to prace znajdziesz bardzo szybko. Pracuję jako tester automatyczny więc wiem, że zapotrzebowanie na testerów jest spore. Zresztą aktualnie zmieniam firmę i na wszystkie wysłane CV dostałem odpowiedź (1,5 roku doświadczenia). Popatrz sobie na coś takiego jak Selenium:D Jest to darmowy framework do automatyzacji aplikacji webowych. Bardzo prosty do nauczenia a sporo jest ofert pracy dla ludzi z jego znajomością. Sam właśnie piszę testy Selenium + Java + JUnit. Hmmm co jeszcze... Dobrze też jest znać jakiś język skryptowy. Ja polecam Ci pythona, jest prosty, bardzo szybko się go można nauczyć. Fajnie też jak zatrudnisz się w jakiejś większej firmie to może zafundują wam certyfikaty ISTQB. Są to certyfikaty dla testerów bardzo cenione przez pracodawców. Samemu też można go sobie zrobić ale to by Cię kosztowało ok 3 tys (poziom podstawowy, 2tys szkolenie, 1tys egzamin).

perlik
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 20
Join date : 04/11/2013

Powrót do góry Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Re: Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by Cygnus Pon Lut 02, 2015 10:34 pm

Hej,
Ja na Twoim miejscu nie rezygnował bym z bycia programistą. Wcześniej byłem przez 5 lat administratorem sieci i systemów informatycznych i dokładnie w wieku 28 lat chciałem zostać programistą i się udało. Co prawda zacząłem pisać w delphi, ale to już zawsze coś i teraz inaczej inni pracodawcy patrzą.
Więc próbuj i nie poddawaj się.
Cygnus
Cygnus

Liczba postów : 27
Join date : 05/01/2014

Powrót do góry Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Re: Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by coffeina Pon Mar 30, 2015 11:29 pm

Mam nadzieje, że się uda. Właśnie powracam spowrotem do kodowania.
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Od testera oprogramowania do programisty  Empty Re: Od testera oprogramowania do programisty

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach