Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

+8
coffeina
1bobik1
michupl22
tomtom1
wad
danielk220687
Cristanov
koszmarek
12 posters

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by koszmarek Sro Cze 17, 2015 11:57 am

News - melduję posłusznie, że Stravi będzie teraz szykowany na objęcie liderowania gałęzią deweloperską w "Madagaskarze". Szczegóły w tym poście : https://madagaskar.forumpolish.com/t141-w-trakcie-szukam-lidera-galezi-deweloperskiej

gratulujemy Very Happy (ew. komentarze, np. wyrazy poparcia ;p proszę pisać w poście z powyższego linka).
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by danielk220687 Sro Cze 17, 2015 1:21 pm

Nie ma podanego meila do michupl22 aby poprosić o dostęp

danielk220687

Liczba postów : 7
Join date : 02/02/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Sro Cze 17, 2015 1:25 pm

Możesz pisać też do mnie:
dawid.przybylski89@gmail.com

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Sro Cze 17, 2015 5:18 pm

Czy jest ktoś kto chciałby się podjąć stworzenia pierwszej/bazowej wersji tej aplikacji - poświęcenie max 2 godzin, tak aby był punkt wyjściowy dla innych?

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by coffeina Sro Cze 17, 2015 7:52 pm

Cześć, wysłałem maila z prośbą o dostep do repo.
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by h4br Sro Cze 17, 2015 8:32 pm

Ja coś tam zrobiłem i pchnąłem to branch'a h4br ale czy jest to dobra wersja bazowa to już musisz sam ocenić Razz

h4br

Liczba postów : 3
Join date : 16/12/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Sro Cze 17, 2015 9:52 pm

h4br Twoje zmiany są już na master - bez referencji do form1.resx bo takiego pliku nie było na branch'u.

Dodatkowo dodałem plik .gitignore, który będzie filtrował "śmieciowe" pliki.

Każdego kto chciałby uczestniczyć w rozwoju tej aplikacji proszę o:
1. Pobranie master branch'a
2. Odpalenie aplikacji
3. Znalezienie funkcjonalności, którą chce się dopisać/poprawić
4. Napisanie tutaj posta z info, że będziesz się tym zajmować
5. Kodzenie poprawki/nowej funjonalności
6. Wrzucenie swojego kodu(z'merge'owanego z masterem) na branch o nazwie wg wzoru <login>_<iterujący_numer>, np. h4br_1, h4br_2, itd.
6. Napisanie tutaj posta, że został wrzucony fix + opis na branch xyz.

W razie problemów, niejasności proszę śmiało pisać.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (w trakcie) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Borixon911 Sro Cze 17, 2015 10:19 pm

Hej Stravi. Ja też coś dodałem: branch(kamil) ale widzę że h4br już coś wrzucił- zaraz to obczaje.

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Sro Cze 17, 2015 10:33 pm

Pobierz jeszcze raz master branch.
Niestety wykonałeś podobną robotę do h4br. Dlatego napisałem powyższą instrukcję.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by koszmarek Czw Cze 18, 2015 9:07 am

Stravi

Pomyśl o :

  • czy da się zabezpieczyć jakoś systemowo przed push'ami na branch master (bo jak wiesz w praktyce sam "zakaz" nie zadziała, nie każdy go przeczyta.
  • teraz oczywiście robimy chaotyczną "gimnastykę" ale możesz po mału płodzić dokument (choćby wordowy) z instrukcją jak obchodzić się z naszym repo (dodam wtedy linka do niego w najbardziej popularnej gałęzi naszego gdrive , czyli w folderze "Ważne" (pewnie jako kolejny item w tabelce "Mapa projektu"). Wtedy każdego kolejnego uczestnika zainteresowanego repo odeślesz po prostu do dokumentu który będziesz na bieżąco szlifował (minimalizował tym samym wysiłek na indywidualną komunikację z każdym z osobna , co w tej chwili jest jeszcze konieczne)
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Czw Cze 18, 2015 8:33 pm

1. Tak to trzeba zrobić, myślę że zrobimy to jak będziemy dokładać opcję review
2. Zaczynam tworzyć coś w stylu FAQ

Aby nie przedłużać już tego wątku to wszystkich chętnych do udziału w tworzeniu tej aplikacji i testowaniu naszego GIT'a zapraszam tutaj:
https://madagaskar.forumpolish.com/t143-w-trakcie-tworzymy-aplikacje-filegenerator-i-testujemy-git-a

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 3 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach