Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

+8
coffeina
1bobik1
michupl22
tomtom1
wad
danielk220687
Cristanov
koszmarek
12 posters

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Admin Pią Cze 12, 2015 8:11 am

Borixon911 napisał:http://vipserv.org/oferta   - w każdym swoim planie taryfowym oferują repozytorium git.
                                      Najtańszy 5.23 zł brutto miesięcznie. Użytkownicy też mogli by się ewentualnie dorzucić po parę groszy(oczywiście dobrowolnie). Pewnie jest więcej takich tym podobnym serwisów.
Może rzeczywiście warto zacząć po prostu od konfiguracji repozytorium GIT. (na razie bez narzędzia trackującego te repozytoria np. GitLaba).

Jak nie wymyślimy nic innego (to jest niezłe na początek) to ja pokryję koszt konta na tym serwerze ... to się wydaje prostsze niż zbieranie zrzutki od chętnych., tym bardziej że koszt dla mnie jest niski.
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 25/10/2012

https://madagaskar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by michupl22 Sob Cze 13, 2015 5:00 pm

Ja posiadam serwer u siebie w domu, który działa 24/7. Jest na nim postawiony Windows Server 2008 R2 wraz z IIS 7.5. Jak mi się uda odpalić GitLab'a, to jako platforma testowa świetnie się do tego nada. Mogę udostępnić stronę.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by coffeina Sob Cze 13, 2015 8:00 pm

Admin napisał:
michupl22 napisał:Ja szukając systemu SVN na swoje potrzeby znalazłem VisualSVN. W wersji darmowej jedynym ograniczeniem jest możliwość stworzenia tylko jednej strony, ale za to nieograniczona liczba repozytoriów i użytkowników. Oprócz tego jest klient VisualSVN, który integruje się z Visual Studio. Jedyne ograniczenie to brak integracji z Active Directory, co chyba nie jest nam potrzebne.

GitLab próbowałem się bawić, ale nie udało się skonfigurować. VisualSVN poszło bez problemu.
A czy nie jest tak że VisualSvn integruje się z repozytorium SVN ?
Bo jak tak, to ja bym odchodził (jak wszyscy dzisiaj) od SVN'a i skłaniał się ku narzędziom trackującym nowocześniejsze repozytoria, takie jak repozytoria GIT'a.

Michu da się skonfigurować GitLAb'a. Pewnie kwestia czasu (kto wie może chętny się znajdzie).W firmie w której pracuję, GITlab śmiga. W firmach deweloperskich w których pracują moi koledzy też śmiga GitLab i nie mają zastrzeżeń do tego. Uważam że w naszej sytuacji (brak budżetu) musimy iść w opensourcowe narzędzia (to jest stabilne i ma sporą dokumentację + społeczność). Poczytajcie sobie zresztą ten wpis powyżej od danielk220687  w którym pisze dość szczegółowo o plusach i minusach gitlaba. Czy ktoś jeszcze jest tu po mojej stronie Very Happy .

Ja mogę być w błędzie, bronię tylko swoich racji ... czyżbym był tu jedynym zwolennikiem gitlaba (są tu jacyś zawodowi deweloperzy w tym wątku ?? niech się wypowiedzą).
Jeśli chodzi o narzedzia open source to z tego co znalazłem na temat GitLab w internecie, zapowiada się całkiem dobrze. Płacić za narzedzia w chwili kiedy projekt jest na starcie i się rozwija to bardzo średni pomysł. Da się skonfigurować klienta do gita, znajdą się też inne wedle uznania: [1] [2][3][4]
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by koszmarek Sob Cze 13, 2015 8:49 pm

Coffeina linki fajne, ale jeżeli zdecydowalibyśmy się na gitlaba to po co od razu zaczynać od nienaturalnego rozwiązania jakim jest integrowanie GitLaba z svn'em.
Takie rozwiązania są dobre, gdybyśmy od dłuższego czasu pracowali na svn i nagle zapragnęli trackować nasze repozytoria przy pomocy gitlaba.
Tu jesteśmy w sytuacji "czystej karty" czyli zacznijmy od naturalnego repozytorium dla gitlaba czyli gita ... lub zdecydujmy się na svn + narzędzie trackujące repozyturia svn'a.

Na razie skłaniam się ku temu aby już nawet nie konfigurować gitlaba tylko w pierwszej fazie choćby samego gita na zdalnym serwerze (rozwiązanie za około 50-100 pln rocznie które podsunął Borixon wydaje się fajne) i na tym na razie zebrać pierwsze wspólne doświadczenia. Dopier w drugiej fazie porwalibyśmy się np. na Gitlaba jako nakładkę na nasze repozytoria Git (a wtedy to nawet może to się skończy zmianą hosta, ale co z tego - zaczniemy cokolwiek działać, nieważne że nie do końca efektywnie i popełniając błędy).

Czekam więc na dalsze pomysły przez powiedzmy tydzień dwa i na razie skłaniam się na pomysły Borixona.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by coffeina Sob Cze 13, 2015 9:00 pm

Ok. W takim razie tez obsewuje jak się wątek rozwinie. Sam coś będe kombinował w temacie i dam feedback.
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (w trakcie) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by tomtom1 Sob Cze 13, 2015 9:08 pm

Witam
Trochę off topic:
Ja jestem za tym, żeby zrobić tak jak wcześniej pisał Stravi: stawiać jak najszybciej najlepiej bezkosztowo i bez limitu... Nie mniej jednak mogę zrobić jakąś mikropłatność (Koszmarek jest przeciwnikiem - wiadomo formalności). Z dużym prawdopodobieństwem nigdy nie będę devem Sad ale całym sercem popieram naszą platformę (projekt) Madagaskar.
Pozdrawiam
Tomtom
tomtom1
tomtom1
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego "Madagaskaru"
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego

Liczba postów : 81
Join date : 09/12/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Odpowiedz z cytatem Re: (w trakcie) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Borixon911 Nie Cze 14, 2015 12:36 am

Skoro michupl22 masz dostępny server 24/h to może spróbuj odpalić na próbę http://bonobogitserver.com/ na IIS.
U mnie lokalnie hulało. Git + Source Tree+ bonobogitserver. Z zewnątrz nie dałem się rady do niego dostać.




Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by michupl22 Nie Cze 14, 2015 8:43 am

Spróbuje odpalić. Jak mi się uda odpalić to dam wtedy dane i adres.

\\edit

Udało mi się to skonfigurować na własnym serwerze. Oto adres:

http://madagaskar-git.xuu.pl/

Włączyłem rejestracje, więc każdy może założyć sobie konto.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Odpowiedz z cytatem Re: (w trakcie) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Borixon911 Nie Cze 14, 2015 2:26 pm

Hej. Założyłem konto. Dodałem repo. Sklonowałem je do siebie w source tree, wprowadziłem zmiany i push na serwer. Działa pięknie. Michupl22 jako admin powinieneś widzieć to repo - daj znać. Dobra robota.

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by michupl22 Nie Cze 14, 2015 4:16 pm

Widze twoje repozytorium. Wszystko działa. Można testować.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by koszmarek Nie Cze 14, 2015 7:54 pm

Brawo !

... tylko teraz co dalej Very Happy ???
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Nie Cze 14, 2015 7:57 pm

Możemy zacząć coś tworzyć Smile

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by koszmarek Pon Cze 15, 2015 6:32 am

To mi teraz chodzi po głowie pomysł na to w jaki sposób przetestować działanie (sprawdzić przydatność naszego serwera).

Otóż w tym wątku robiliśmy code review aplikacji pod warsztat 17:
https://madagaskar.forumpolish.com/t115-zakonczonywarsztat-17-etap-06-kontrola-jakosci-kodow-aplikacji-treningowej-oraz-egzaminacyjnej

Co powiecie na to, aby wrzucić jeszcze raz aplikację w ver 1 ale tym razem do naszego nowego repozytorium, i zacząć próbować próbować tą aplikację poprawiać, ale właśnie w git. (na razie nie szaleć - tylko poprawiać jakość jej kodu a nie dorabiać na potęgę nowe ficzery do tej aplikacji).

Wtedy wyjdą nam różne braki/niedociągnięcia konfiguracji na naszym serwerze np. BYĆ MOŻE pojawi się potrzeba takiego dokonfigurowania uprawnień, gałęzi itd. aby w sposób kontrolowany był poprawiany kod aplikacji (tzn. aby np. nie było czegoś takiego , że  10 programistów chaotycznie wrzuca swoje rewizje do repozytorium z czego połowa to poprawki w kodzie niezgodne ze standardami programowania ... czyli może skończy się wydzieleniem gałęzi w której autoryzowana osoba będzie robić merge tylko zaaprobowanych przez niego rewizji innych programistów z gałęzi roboczej).
... itd. itd.

Krótko mówiąc - dopracujemy na takim kodzie nasz własny proces pracy nad tym samym kodem w repozytorium , zbierzemy pierwsze doświadczenia.

Co wy na to ?
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Pon Cze 15, 2015 8:27 am

Tutaj raczej przydałby się ReviewBoard - przy nim zaczniemy ustalać zasady pisania kodu obowiązujące w naszym zespole.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by koszmarek Pon Cze 15, 2015 8:46 am

Nie upieram się na moją propozycję.
Możemy na próbę tworzyć prostą aplikację zupełnie od nowa i w ten sposób przetestować wspólną pracę na GIT'cie.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Pon Cze 15, 2015 8:51 am

Nie chodziło mi o to żeby zmienić program, na którym będziemy testować GITa, ale o to, że według mnie i tak skończymy na ReviewBoard. Manualny merge będzie bardzo uciążliwy.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by koszmarek Pon Cze 15, 2015 9:00 am

Stravi napisał:Nie chodziło mi o to żeby zmienić program, na którym będziemy testować GITa, ale o to, że według mnie i tak skończymy na ReviewBoard. Manualny merge będzie bardzo uciążliwy.
Ok, ale jak rozumiem to pisząc "ReviewBoard" masz na myśli tool'a z GitHuba, tak ?
Bo jeśli tak to ani Githuba ani GitLaba nie mamy jeszcze skonfigurowanego (to będzie prawdopodobnie kolejny etap). Jest wielce prawdopodobne że w praniu okaże się , że tego typu narzędzia nam zabraknie, ale jak już wcześniej wspomniałem trzeba zacząć pracować na próbę nad wspólnym kodem, aby taka potrzeba wyłoniła nam się naturalnie.

Czyli co, tworzymy jakąś nową prostą aplikację ? (umieszczoną w repo na naszym Git).
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Pon Cze 15, 2015 9:31 am

Tak dokładnie chodziło mi o:
https://www.reviewboard.org/

Czyli ty wrzucasz kod pierwszej wersji, każdy kto chce robi poprawki i wrzuca swój kod na prv_branch?


Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by koszmarek Pon Cze 15, 2015 9:38 am

rozumie, fajne Very Happy

Czyli mamy co robić.
Wracam więc do pierwszego pytania - czy rzucamy teraz hasło/pomysł na jakąś prostą aplikację ? zaczniemy nieśmiało pracować nad jej rozwojem (choćby tylko po to , żeby zainicjować nasz team-development)
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Pon Cze 15, 2015 9:55 am

Proponuję już nie tracić czasu na wybieranie tej prostej aplikacji przez kolejnych kilka dni - to ma być tylko rozgrzewka.
Wybierz coś sam, stwórz pusty projekt i wrzuć na master branch.

Proponuję np. stworzenie aplikacji w WPF generującej pliki o podanej ilości i rozmiarze - pole do podziału na front-end i back-end Smile
Feature'y:
- Kontrola ilości generowanych plików
- Kontrola rozmiaru generowanych plików ( Lista B, KB, MB, GB)
- Kontrola zawartości plików - np. podajemy patttern "x2y3z" i ma się on powtarzać w pliku
- kontrola nazewnictwa plików
- Kontrola ścieżki zapisu plików
- ...

A może na szybko wymyślisz coś innego, lepszego.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by koszmarek Pon Cze 15, 2015 10:05 am

Ok jak dla mnie to niech będzie i taka aplikacja.
... tyle że może nie w WPF a na razie w zwykłym WinForms, co ?
Nie wszyscy znają WPF a chodzi o to, aby teraz była potencjalnie jak największa liczba uczestników która włączy się do próbnego team dewelopmentu.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Pon Cze 15, 2015 10:07 am

Ok, nie ma problemu. Na apkę testową nie będę się upierał przy WPF.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Odpowiedz z cytatem Re: (w trakcie) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Borixon911 Pon Cze 15, 2015 6:30 pm

Czekamy Koszmarek, na utworzenie tego repo. Niech zacznie się zabawa Wink

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Admin Pon Cze 15, 2015 8:59 pm

Sorry, ale ja nie mam w co rąk włożyć (teraz tworzę dokument w którym przekazuję tomtomowi koordynację egzaminami).

Tak jak wspomniałem w poprzednich postach. W projekcie będę szukał chętnych na wykonywanie akcji ale nie będę ich wykonywał ja (bo się nie rozczworzę ;p)

Kto utworzy repo ?
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 25/10/2012

https://madagaskar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Stravi Pon Cze 15, 2015 9:18 pm

http://mdatelier.mooo.com:6969/Bonobo.Git.Server/FileGenerator.git

Proszę nie wykonywać push'y na branch master.

Edit:
To jeszcze krótkie info jak się dobrać do tego repo.
1. Załóż konto na http://madagaskar-git.xuu.pl/
2. Poproś o dostęp mnie lub michupl22
3. Zainstaluj GITa na swoim komputerze
4. Zainstaluj Tortoise for GIT na swoim komputerze
5. Wejdź do folderu w którym chcesz przechowywać repo tego projektu
6. Prawy przycisk myszki na białym tle > Git Clone
(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 2h6x1rm
7. Kliknij OK
8. Klient GIT poprosi Cię o login podany podczas rejestracji w pkt. 1 i klikasz OK
9. Klient GIT poprosi Cię o hasło podane podczas rejestracji w pkt. 1 i klikasz OK
10. BRAWO masz nasze repo na swoim kompie.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT - Page 2 Empty Re: (zakończony) Etap4: konfiguracja repozytorium kodu: GIT

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach