Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

+3
michupl22
tomtom1
koszmarek
7 posters

Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by koszmarek Sob Paź 24, 2015 10:02 pm

Drodzy "Madagaskarowcy".

Przypominam to co ustaliliśmy jakiś czas temu, tzn. że zmiany organizacyjne przedyskutowane w poprzednim poście (przez zainteresowanych tematem uczestników), zaczną formalnie obowiązywać od 1-go listopada 2015r.

Te zmiany to (w wielkim skrócie):

  • wszyscy uczestnicy "Madagaskaru" (Studenci Warsztatów oraz uczestnicy wspierający) stają się formalnie tzw. Deweloperami tej grupy (niekoniecznie programistami a generalnie - "rozwojowcami");
  • wobec każdego Dewelopera "Madagaskaru" jest wymóg choćby minimalnej, regularnej aktywności jakichkolwiek akcjach rozwojowych na rzecz grupy (np. udział w wybranych etapach produkcji laborek, udział w Gałęzi Rozwoju Oprogramowania, prace redakcyjne, wypowiedzi/opinie na forum itp);
  • najważniejsze - powyższe wymaganie będzie egzekwowane głównie przeze mnie - tzn. "ogon" uczestników (posortowany wg dorobku punktowego w "rejestratorze") będzie otrzymał szablonowego maila z wymaganiem wypracowania w ciągu danego miesiąca minimalnej liczby punktów (czyli wykonania dowolnej aktywności rozwojowej) celem utrzymania się w "Grupie Madagaskar", lub wypracowania większej liczby punktów celem "wydostania się" ze wcześniej wspomnianego "ogona punktowego" a co za tym idzie uchronienia się od otrzymywania podobnych maili dyscyplinujących w przyszłości.  Uczestnik będzie mógł sobie wybrać dowolną aktywność z tzw. "worka zadań" (prace oferowane przez lidera projektu oraz przez liderów poszczególnych gałęzi). Parametry takie jak 1.ilość uczestników ("ogon") poddawanych egzekucji oraz 2. wymagane minimum punktowe (do wypracowania w "rejestratorze") będą nieustannie przeze mnie kalibrowane (będę zmierzał do stawiania zdroworozsądkowych wymagań wobec uczestników ale takich, aby w projekcie dość fajnie kipiało od aktywnych uczestników Very Happy) Uwaga !! Zaliczanie warsztatów, nie jest traktowane jako aktywność rozwojowa dla grupy (ale jako samokształcenie);
  • osoby które nie będą realizowały powyższych wymagań, będą wyłączone z (z założenia elitarnej) "Grupy Madagaskar". Będą oni natomiast mieć (wkrótce) dostęp do wszystkich warsztatów "Madagaskaru" w trycie read only (na własny użytek , bez możliwości zaliczania egzaminów). Warsztaty te upublicznię w chwili, gdy przekroczymy 200 slotów na Deweloperów "Grupy Madagaskar",  a nadal będą zgłaszać się kolejne os. chętne do nauki z naszych laborek.


Będzie kontrowersyjnie Very Happy, więc proszę miejcie na uwadze:

  • przede wszystkim nigdy nie wyciągnąłem do Was "ręki po kasę" (cięgle udaje mi się realizować koncept projektu napędzanego  tylko aktywnością/energią/doświadczeniem uczestników);
  • z tej odważnej próby rozruszania Was może wyniknąć na prawdę coś ekstra, jeśli się to nie powiedzie to wiedzcie że intencje mam szczere.


Proszę zrozumieć, że nie będę teraz zmieniał tych planów , gdyż dyskusję na ten temat mieliśmy w poprzednim poście (tam zaaprobowaliście moje propozycje). Teraz zależy mi na tym, abyście zgłaszali jakiekolwiek uwagi co do jakości przekazu (błędy orto, błędy logiczne, stylistyczne itp) w zaktualizowanym (pod powyższe zmiany) portfolio oraz szczegółowych założeniach projektu


Tak więc tutaj czeka Was ew. praca redakcyjna (w postaci Waszych uwag zgłaszanych w tym poście)
Czekam na uwagi Very Happy


Ostatnio zmieniony przez koszmarek dnia Sob Paź 24, 2015 11:15 pm, w całości zmieniany 6 razy
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by tomtom1 Sob Paź 24, 2015 10:37 pm

Heja
Odnośnie uwag (redakcyjnych..)
Portfolio/Automatyzacja
- usdostępnianie
- ekspetymentalne
To na razie tyle
Tomtom
tomtom1
tomtom1
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego "Madagaskaru"
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego

Liczba postów : 81
Join date : 09/12/2014

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by koszmarek Sob Paź 24, 2015 10:41 pm

poprawione, dzięki Very Happy
Czekam na kolejne uwagi (od wszystkich)
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by michupl22 Nie Paź 25, 2015 12:22 am

Przepraszam koszmarek, ale muszę to skomentować.

Napisałeś, że każdy uczestnik będzie musiał brać udział w pracach rozwojowych. Rozumiem, że w zamian za dostęp do warsztatów i ich egzaminy. A co z tymi co już zaliczyli ostatni dostępny warsztat i czekają już miesiąc na następny? Oni mają za darmo się udzielać?

Z tą aktywnością na forum to troche śmieszne wymaganie. Wystarczy, że napisze byle co na forum i już ma punkty. Jest aktywność? Oczywiście jest, ale jaka?

Proszę, nie bierz moich wypowiedzi sobie do serca. Chce w ten sposób zachęcić Cię do rozważań nad takimi problemami, jak prawdziwy naukowiec Smile
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by koszmarek Nie Paź 25, 2015 12:36 am

michupl22 napisał:Przepraszam koszmarek, ale muszę to skomentować.
Proszę bardzo Very Happy , choć nie ukrywam że byłoby jeszcze lepiej gdybyś ten sam komentarz dał wcześniej niż dzisiaj  (na etapie projektowania tych zmian): https://madagaskar.forumpolish.com/t187-reorganizacja-grupy-madagaskar-pomysly

michupl22 napisał:A co z tymi co już zaliczyli ostatni dostępny warsztat i czekają już miesiąc na następny? Oni mają za darmo się udzielać?
Nie rozumiem w Twoim pytaniu stwierdzenia "za darmo". Tu wszystko jest za darmo - zarówno laborki, egzaminowanie z nich jak i  wsparcie które idzie ze strony jakichkolwiek użytkowników. Jeżeli ktoś kto zaliczył wszystkie laborki zaczyna uczestniczyć aktywnie w produkcji kolejnego warsztatu, to też "czerpie pełnymi garściami" z edukacyjnej części tego projektu (gdyż np. trzepie w internecie i studiuje opracowania dot. OOP z klas abstrakcyjnych , bo ma zamiar napisać aplikację treningową pod kolejną laborkę po czym odważnie stawia czoło code reviewerom sprawdzającym jego kod). Warsztaty Szkoleniowe to nie jest zobowiązanie(kontrakt) liderów projektu wobec studentów - laborki  to jedna z wielu form aktywności, którą z przyjemnością uczestnikom oferujemy. Trudno więc pisać o sytuacji że któraś ze stron powinna / nie powinna coś robić "za darmo" jak to określiłeś

michupl22 napisał:Z tą aktywnością na forum to troche śmieszne wymaganie. Wystarczy, że napisze byle co na forum i już ma punkty. Jest aktywność? Oczywiście jest, ale jaka?
Zgadzam się ! Ktoś rzuci mega pomysłem/sugestią na forum to otrzyma punkty. Ktoś napisze coś średnio wartościowego , też otrzyma (mniejsze, ale jednak) punkty. W pierwszej fazie aktywność na forum będzie wystarczyła, żeby wypełnić minimum (a na początek to będzie bezcenne, ktoś tu niedawno narzekał na małą aktywność na forum ;p ) . Na początku nastawiam się na przesianie uczestników kompletnie nieaktywnych (celem zwolnienia miejsca oczekującym). Uwierz mi, będą tacy co nic nie napiszą nawet na forum, bo od dawna nie śledzą w ogóle co tu się dzieje. W dalszej fazie, będziemy podnosić poprzeczkę tzn. już będzie większe wyczulenie (z mojej strony) na punktowanie aktywności na forum (będę wtedy punktował tylko wartościowe aktywności na forum napędzające dyskusję albo dobre pomysły). Przypominam, że "worek zadań" będzie oferował wiele innych aktywności (ważnych dla naszej grupy) niż dyskusje na forum. Będziemy (razem z Tobą) obserwować i kalibrować ten system. Doceń proszę że cokolwiek się rusza w tym temacie ! Very Happy

Michu w tym systemie na pewno min . parę rzeczy nie zadziała, ale użyję ulubionego słówka "Scrum Masterów" - spróbujmy.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by Nemiz Nie Paź 25, 2015 9:06 am

koszmarek napisał:
[*]osoby które nie będą realizowały powyższych wymagań, będą wyłączone z (z założenia elitarnej) "Grupy Madagaskar". Będą oni natomiast mieć (wkrótce) dostęp do wszystkich warsztatów "Madagaskaru" w trycie read only


Mały błąd
Zmiany jak najbardziej popieram. Co do aktywności na forum, uważam, że powinna mieć jak najniższą wagę- wypowiedź normalna, co innego artykuł (ale to już kwestia dopracowania). Fakt, potrzebne jest teraz rozpędzenie aktywności, bo człowiek wchodzi na forum i jest pustka, a oprócz zaliczania warsztatów, chętnie bym podyskutował na różne tematy z ludźmi z branży, czy popisał coś razem.

Pozdrawiam!


Ostatnio zmieniony przez Nemiz dnia Nie Paź 25, 2015 12:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Nemiz
Nemiz

Liczba postów : 39
Join date : 01/09/2015
Skąd : Łódź

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by michupl22 Nie Paź 25, 2015 10:09 am

koszmarek napisał:Nie rozumiem w Twoim pytaniu stwierdzenia "za darmo". Tu wszystko jest za darmo - zarówno laborki, egzaminowanie z nich jak i wsparcie które idzie ze strony jakichkolwiek użytkowników. Jeżeli ktoś kto zaliczył wszystkie laborki zaczyna uczestniczyć aktywnie w produkcji kolejnego warsztatu, to też "czerpie pełnymi garściami" z edukacyjnej części tego projektu (gdyż np. trzepie w internecie i studiuje opracowania dot. OOP z klas abstrakcyjnych , bo ma zamiar napisać aplikację treningową pod kolejną laborkę po czym odważnie stawia czoło code reviewerom sprawdzającym jego kod). Warsztaty Szkoleniowe to nie jest zobowiązanie(kontrakt) liderów projektu wobec studentów - laborki to jedna z wielu form aktywności, którą z przyjemnością uczestnikom oferujemy. Trudno więc pisać o sytuacji że któraś ze stron powinna / nie powinna coś robić "za darmo" jak to określiłeś

Ja wiem, że wszystko jest za darmo. Ale skoro wprowadzasz takie wymagania to wygląda to trochę jak zmuszanie uczestników do stucznej aktywności. A pamiętaj, że na siłę niczego nie zbudujemy. Druga sprawa jest taka, że skoro uczestnik ma zaliczyć wszystkie warsztaty, a potem sam je tworzyć to ja się pytam jaki jest sens należenia do projektu? Skoro ma szukać materiały i kursy sam to równie dobrze może to robić przez cały czas. Koszmarek, wiem, że mogę Cię trochę wkurzać, ale amatorzy przychodzą tutaj tylko dlatego, że nie ma porządnego kursu z języka C# w języku polskim. Wiem, że trzeba uczyć się angielskiego, ale nie wszyscy są osłuchani z językiem, aby oglądać wideo.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by Nemiz Nie Paź 25, 2015 10:22 am

Jeśli mogę się wtrącić, to jeśli ktoś zna podstawy, to chyba lepiej, że zacznie sam coś tworzyć dla reszty. Nie ma lepszej nauki/ powtórki niż uczenie innych. Zmuszanie nie ma sensu, ale jeśli znajdzie się grupa osób, która chce robić coś więcej oprócz zaliczania warsztatów, to czemu by tego nie wykorzystać?

Kursów nie ma (Madagaskar przeciera szlaki), ale dobre książki są, a z nich też da się nauczyć programować.
Nemiz
Nemiz

Liczba postów : 39
Join date : 01/09/2015
Skąd : Łódź

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by koszmarek Nie Paź 25, 2015 11:40 am

michupl22 napisał:Ja wiem, że wszystko jest za darmo. Ale skoro wprowadzasz takie wymagania to wygląda to trochę jak zmuszanie uczestników do sztucznej aktywności.
Ok, to być może pytanie "w punkt", więc darujcie elaborat. Skoncentruję się teraz na słówku "zmuszanie". Podam przykład grupy 100-tu Studentów Warsztatów. W raporcie zaliczania warsztatów teraz zsumowałem , że mają łącznie zaliczone 1005 egzaminów (nice!). Jak myślisz michu? - jaki byłby wynik, gdyby nie było reżimu egzaminacyjnego (wymogu terminów). Jak koordynowałem laborki (robi to teraz tomtom) to zdarzało mi się, że ludziska po zaliczeniu egzaminu (podjaraniu że napisali działającą apliację) pisali mi że fajnie że jest tu system który kazał im ruszyć 4 litery. Wg Twojej definicji michu , taki uczestnik został przeze mnie zmuszony do zdania tego egzaminu.

Ja nie chcę przystawiać ludziom pistoletu do głowy. Nikt nie zmusza nas , żeby byli w "Grupie Madagaskar". Tak jak pisałem wcześniej - każdy będzie mógł uczyć się laborek w warunkach samodyscypliny, ale w trybie "read-only" (poza naszą grupą oraz bez asysty egzaminatorów). Nie mam zamiaru też "walić ludzi batem po plerach", aby przesiadywali po nocach nad akcjami rozwojowymi. Owszem, jeżeli w ogóle ktoś taką ostrzejszą akcję zaliczy (np. wypodukuje Unita pod laborkę), to natrzaska tyle punktów, że wyjdzie z "ogona" w rejestratorze (poddawanego wymaganium) i znowu swoje aktywności będzie wykonywał bez żadnego nakazu (znowu na warunkach samodyscypliny). Ja na prawdę nie będę miał problemu z tym, że będzie nas np. 40 a nie 140 ... ale 40-tu takich co robią coś regularnie i napędzają naszą machinę ! 

"Akcje rozwojowe" też są nauką w projekcie (realizacja zadań w teamie), a my mamy być jak ten trener personalny z którym masz umowę "pomogę Ci zrzucić brzuszek" ale będziesz musiał się stosować do zasad. Jak klient nie przychodzi na sesje zrzucania brzuszka regularnie, to trener mu mówi "trudno, nie udało się, przemyśl sprawy , jak będziesz miał ochotę to wróć do mnie np. za pół roku"

Głównie liczę na to, że część os. które zmusimy (jak to określiłeś) tym systemem do wykonywania choćby mikro-akcji się"obudzi" w projekcie - poczują że z tego jest całkiem niezły "fun" i zaczną wykonywać większe aktywności. Uważam , że trzeba tych naszych uśpionych smoków w "Madagaskarze" lekko poszturchać kijem ;p ;p Very Happy Jest szansa, że jak zaczną choćby postować na forum to potem złapią większego bakcyla.

michupl22 napisał:Druga sprawa jest taka, że skoro uczestnik ma zaliczyć wszystkie warsztaty, a potem sam je tworzyć to ja się pytam jaki jest sens należenia do projektu?
Tu nie ma chronologii, że najpierw ktoś zalicza wszystkie warsztaty a potem uczestniczy w ich tworzeniu. Tu jest pajęczyna akcji. W tworzeniu np. w18 może uczestniczyć uczestnik uczestnik który zaliczył dopiero w3, gdyż np. na etapie "wybór pomysłu na aplikację treningową oraz egzaminacyjną" strzela dobrym pomysłem na program na forum (on dostaje punkciory, my mamy super aplikację do napisania które podniesie atrakcyjność naszego szkolenia). Nie wszyscy muszą produkować kolejne laborki. Od stycznia (mam nadzieję) wznawiamy dewelopment w Gałęzi Programistycznej (choć pewnie będziemy wszyscy dopiero kalibrować nasz proces zbliżony do Scruma pod tą gałąź) ... gdyż "Madagaskar" nie ma być projektem dla ludzi którzy idą z prądem (nauczyć się z filmów a potem praktykować) -  marni z nich będą programiści. "Madagaskar" ma być projektem dla os. idących pod prąd ! (walących z maczetami przez tą dżunglę problemów) :p .. wtedy dopiero uczą się fachu i to z prędkością światła ;p

Co pchało do współpracy ponad 30 os nad produkcją w15, w16, w17 (widać to w "rejestratorze" w "Produkcja Warsztatów" że wykonali ekiwalent prawie 200h pracy ! ) ?
Zapytaj ich ! (PW na forum). To sprawa indywidualna, na pewno nie chodziło im o natychmiastowe i bezpośrednie korzyści dla nich. Może chcieli zaistnieć jako producenci materiałów szkoleniowych (wszyscy widoczni na stronach tytułowych w15, w16, w17). A może głównie chodzi o wymianę doświadczeń. (coś o czym wspomniał Nemiz) ?

Zmiany były proponowane były tutaj: 
https://docs.google.com/document/d/14BUa94e_8m4wrLYiKvSAGV8Bl18JNaJTX_-YCksUHUs/edit?usp=sharing

Zaaprobowane są tutaj (było kilka tyg. czasu na rekację, bojkot whatever ..., były też 2 anonse mailowe do wszystkich w tej sprawie):
https://madagaskar.forumpolish.com/t187-reorganizacja-grupy-madagaskar-pomysly

Tak więc już nie mogę się dać bardziej sprowadzić do defensywy Very Happy 
Musimy teraz już wdrożać te zmiany (będę masochistą jak się teraz wstrzymam/wycofam), i obserwować.
Myślę że dobrym pomysłem będzie, jak już nie będę tu uczestniczył w dalszej dyskusji, natomiast czekam na ew. zgłoszenia poprawek w portfolio oraz poobserwuję (z zaciekawieniem) tu dyskusję już tylko między Wami .

trzymcie się, będzie dobrze Very Happy !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by zefirek Pon Paź 26, 2015 8:19 am

Przepraszam że, się wtrącę, TU NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA - a dyskusja się już odbyła więc pogadajmy jak to zrobić.

zefirek
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 41
Join date : 27/05/2013
Skąd : Gryfów Śląski

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by burgund Wto Paź 27, 2015 6:15 pm

Ale całe uczestnictwo w projekcie jest dobrowolne, nikt nikogo do niczego nie zmusza. Mi się podobają propozycje zmian. Ułatwią one też w przyszłości (mam nadzieję że jak najbliższej) realizację wspólnych projektów.
burgund
burgund

Liczba postów : 16
Join date : 06/08/2015

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by tommat Sro Paź 28, 2015 4:20 am

Zauważyłem w opisie założenia grupy "Madagaskar", punkt 1.Wstęp w ostatnim zdaniu słowo "zostaną zmigrowani...". Może można zastąpić je np. innym "przeniesieni" lub "transferowani"?.
Kolejne słowo w p. 6.4. Gałąź RELACJI PUBLICZNYCH, ostatnie zdanie  i słowo “Madagaskarowców”, uważam że powinno być "Madagaskarowiczów".
To tylko tyle z moich uwag.

tommat

Liczba postów : 9
Join date : 17/11/2012

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by koszmarek Sro Paź 28, 2015 8:45 am


  • No rzeczywiście "zmigrowani" brzmi trochę tak jakby uczestnicy tego projektu byli uchodźcami :/ ... poprawiłem;
  • drugą poprawkę dot. słówka "Madagaskarowców" też poprawiłem.


Dzięki  (czekam na kolejne uwagi Twoje lub innych uczestników)
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by koszmarek Sob Lis 07, 2015 9:13 pm

Właśnie wdrożyłem zmiany (ufff). Tak więc od dzisiaj startujemy w nowej organizacji projektu. Zamykam ten wątek (blokuję do dalszej dyskusji).
Wielkie dzięki Wam za dyskusję i kalibrowanie tego pomysłu !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015 Empty Re: REORGANIZACJA grupy "Madagaskar" - wdrożenie od 1-go listopada 2015

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach