Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

+55
Bail
christoo
grasssownik
chrzastek
Irvv
burgund
Wili93
nekketi
Zalbidegoitia
Lokiec
Nemiz
agnesss8585
krzychucox
Kuberson
baklazan
miloszfil
artbax
Blonddas
tumeg
look4challenges
Omelm
trajan170
lukaz1
BRMaster
magicznyWladek
tomtom1
Elchu
wad
dawid4157
coffeina
Reidak
michupl22
Raweos
moki54
event15
rafek1241
Kosa95
kojot
LukasLuk
wnkaa
kaczar
Sarogatip
cymesky
Anatomi
Kamien
severynius
sandman
shimo
maaRcel
maximo2
DamRade100
Mariousz1
Cobra
mrowka
koszmarek
59 posters

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by koszmarek Czw Lip 31, 2014 12:08 pm

Proszę niech każdy (kto przestudiował warsztaty z tego kamienia milowego) wpisze parę luźnych przemyśleń o tym etapie szkolenia, głównie:

  • co należy w poprawić/ulepszyć w tych 5-ciu laborkach
  • ale też proszę napisać co się spodobało (producenci laborek będą wiedzieć, z których pozytywnych elementów szolenia nie rezygnować)


Ten post będzie publiczny w internecie (dostępny dla osób np. rozważających wejście do projektu). Pomimo to, proszę bez skrupułów pisać o tym, gdzie jest pole do poprawy.


Ostatnio zmieniony przez koszmarek dnia Wto Wrz 15, 2015 2:10 pm, w całości zmieniany 3 razy
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by mrowka Pon Sie 04, 2014 3:11 pm

Pierwszych 5 warsztatów moim zdaniem było bardzo prostych (może ze względu na to, że miałem już styczność z programowaniem), jednak były to ćwiczenia bardzo ciekawe i solidnie przygotowane. Na filmikach instruktażowych zostały ukazane wszystkie możliwości użycia metod, a także (co dla mnie bardzo ważne) najczęstsze sposoby błędnego ich użycia. Mam nadzieję, że kolejne warsztaty będą równie interesujące.

mrowka

Liczba postów : 1
Join date : 29/07/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Cobra Pon Sie 11, 2014 8:56 pm

Pierwszy kamień milowy nie jest trudny, uczy podstaw, pokazuje jak poruszać się w programie oraz wprowadza krok po kroku w programowanie w języku C#.

Materiały zawarte w warsztatach są jasne, rzeczowe i czytelne. Jedyną rzeczą w pierwszych pięciu warsztatach, która szczególnie mnie irytowała jest brak lektora ;P i podkładu muzycznego, a tak poza tym nie mam zastrzeżeń i zabieram się za studiowanie kolejnego kamienia milowego Wink.

Pozdrówka i zachęcam do włączenia się w projekt MADAGASKAR.
Cobra
Cobra

Liczba postów : 6
Join date : 05/05/2014
Skąd : Będzin

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Mariousz1 Nie Sie 17, 2014 12:21 am

Pierwsze 5 lekcji jest bardzo mądrze zorganizowana pod względem merytorycznym, jak i praktycznym. Zachęca do dalszej nauki jak i rozwiązywania kolejnych etapów. Co do braku muzyki to jest ok, natomiast lektor był by mile "słyszany" Wink
Mam nadzieję, że szybko przejdziemy do obiektówki Smile

Mariousz1

Liczba postów : 9
Join date : 09/04/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by DamRade100 Wto Sie 26, 2014 6:36 pm

Oczywiście kurs łatwy ale  jak zrobiony i przemyślany .. dla mnie jest to ocena 5 na 5, kurs przedstawia już na podstawach bardzo ciekawe możliwości C# i ciekaw jestem co dalej programiści projektu przygotowali.

Co do ćwiczeń dodatkowych to na pewno łatwiej jest poprawiać kod ale jestem zwolennikiem by ćwiczenia pisać samemu  od początku wtedy się to utrwala w pamięci w momentach których być może wydają się  łatwe ale nie przerobione mogą zacierać się w głowie. Jednak i tu ćwiczenia dają właśnie do poprawy i nauki tylko to co nowe także jest to też dobrze przemyślane.

Co do lektora jestem odmiennego zdania chyba ze będzie i taka i taka możliwość. Myślę że to co się czyta jest bardziej zrozumiałe. Dla mnie warsztaty video są naprawdę SUPER zrobione.

Jestem pewien, że ten projekt przyjmie się i będzie dalej rozwijany sądząc po umiejętnościach przekazywania wiedzy, rozwinięciem dopełnieniem projektu mogła by być możliwość uczenia się zespołowego tak myślę ze to właśnie do tego etapu zmierzamy i dlatego na razie jest to pewnie przedsmak tego co dalej .

Świetna sprawa, pozdrawiam tu obecnych. Damian
DamRade100
DamRade100

Liczba postów : 1
Join date : 11/08/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by maximo2 Czw Sie 28, 2014 9:20 am

Jak dla mnie bomba. Prosto, rzeczowo i na temat. Pierwsze filmy wtłaczają wiedzę w odpowiednim tempie z odpowiednimi powtórzeniami. Jak to na początku bywa przy nauce programowania dostajemy do nauki podstawy poruszania się po IDE, zmienne, ich deklaracja, użycie w kodzie.
maximo2
maximo2

Liczba postów : 3
Join date : 18/06/2013

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by maaRcel Nie Sie 31, 2014 10:30 pm

Projekt podoba mi się - materiały, ćwiczenia są fajne, powoli wprowadzają w świat C#. Co do uwag:
- dla mnie dobry byłby jakiś dokument z treścią warsztatu, bo nie zawsze mam czas, żeby siąść i obejrzeć filmik,
- wolałbym, żeby terminy pierwszych warsztatów były częstsze - bardziej byłoby to motywujące, przynajmniej dla mnie, a materiał na razie nie jest ciężki.
Pozdrawiam.

maaRcel

Liczba postów : 1
Join date : 08/06/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by shimo Pon Wrz 08, 2014 12:10 pm

Pierwsze 5 warsztatów bardzo prostych dla kogoś kto miał już jakąkolwiek styczność z programowaniem. Można powiedzieć, że projekt prowadzony od kompletnego zera, także każdy nawet całkowicie zielony powinien dać sobie swobodnie radę i może z łatwością przyswajać wiedzę o programowaniu dzięki temu projektowi.

Tak jak poprzednicy, sądzę że mile widziany przez kolejnych użytkowników byłby lektor.

shimo

Liczba postów : 1
Join date : 18/04/2013

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by sandman Wto Wrz 09, 2014 6:36 pm

Moim zdaniem warsztaty zrobione bardzo solidnie, uczą od samych podstaw. Dodatkowe ćwiczenia są bardzo interesujące i pozawalają utrwalić zdobytą wiedzę. Zgadzam się z moimi poprzednikami, lektor znacznie poprawiłby komfort nauki. Proponowałbym też, za jakiś czas kiedy projekt się rozrośnie, dać nowym członkom projektu możliwość wyboru, czy chcą uczyć się od samych podstaw, czy też mieli już jakąś styczność z programowaniem i mogą zacząć kurs od bardziej zaawansowanych zagadnień języka c#.

sandman

Liczba postów : 2
Join date : 04/09/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by severynius Pią Wrz 12, 2014 11:24 am

Pierwsze pięć warsztatów bardzo dobrze wykonanych. Wiedza w nich zawarta pozwala zapoznać się z podstawami programowania VS, co jest zaletą w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem. Jedyna zmiana jaką bym wprowadził to lektor Smile

severynius

Liczba postów : 3
Join date : 15/04/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re:Kamień milowy I

Pisanie by Kamien Wto Wrz 23, 2014 4:05 pm

Te warsztaty były proste, ale myślę ,że następne będą trudniejsze

Kamien

Liczba postów : 1
Join date : 22/09/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Kamień milowy nr 1

Pisanie by Anatomi Czw Wrz 25, 2014 2:51 pm

Warsztaty 1-5 były dla mnie solidną rozgrzewką. Kurs należy ocenić bardzo wysoko ponieważ materiał jest podany w sposób bardzo precyzyjny i ciekawy. Zrealizowany materiał filmowy jest bardzo ciekawy i pozwala utrzymać koncentrację podczas oglądania. Very Happy
Dużym plusem jest przedstawianie przez autorów kursu samego środowiska programistycznego wplecionego w zajęcia warsztatowe.

Pozdrawiam

Ps.
Nie mogę się doczekać, żeby "dobrać się" do następnych warsztatów.

Anatomi

Liczba postów : 1
Join date : 18/06/2013

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by cymesky Wto Paź 07, 2014 2:20 pm

Pięć początkowych warsztatów to w zasadzie minimalna ilość wiedzy przy dużym nakładzie czasu ze strony organizatorów. Można by to wszystko zawrzeć na kilku solidnych planszach.
Uważam, że materiał video jak najbardziej ale przy dużo bardziej skomplikowanych zagadnieniach, gdzie w między czasie pisania kodu można bardzo wiele po drodze wyjaśnić i omówić a tutaj korzystamy z naprawdę bardzo prostych metod, których opis można zwykle zmieścić w jednej linijce tekstu.
Poza tym warsztat nr. 1 i 2 nie powinien zwać się warsztatem tylko przygotowaniem do warsztatów. Jego brak wykonania wyszedłby przy pierwszym warsztacie.
Co do filmów to jak już tutaj ktoś wspominał, lepiej 10 kilku minutowych filmów niż jeden 40.
Łatwiej wtedy skorzystać z pomocy w trakcie pracy.
Pozdrawiam


cymesky

Liczba postów : 11
Join date : 06/10/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Sarogatip Wto Paź 14, 2014 7:53 pm

Warsztaty bardzo łatwe. Pierwsze dwa praktycznie nic nie wnoszą, jednak porządkują pracę i zapewne ułatwiają ją egzaminatorom. Jestem pełen podziwu dla włożonej pracy i ciekaw jestem kolejnych warsztatów.

Sarogatip

Liczba postów : 3
Join date : 16/09/2014
Age : 35

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Gość Sob Paź 25, 2014 4:31 pm

Warsztaty w bardzo łatwy sposób uczą podstawowych funkcji C#. Nawet dla kompletnie zielonych nie będą one stanowiły żadnego problemu a wprowadzą w świat programowania. Jedyne zastrzeżenie do filmów gdzie brakuje lektora. Czytanie i jedonczesne zwracanie uwagi na wykonywane czynności jest dość nieprzyjemne. Na szczęście i ten problem jest obecnie rozwiązywany.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by kaczar Pon Paź 27, 2014 9:12 pm

pierwsze 5 warsztatów wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z programowaniem i szczerze mówiąc bardzo mnie to zainteresowało. Warsztaty są opisane w sposób bardzo zrozumiały w taki sposób, że powinien je zrozumieć każdy, nawet całkowicie "nieogarnięty" uczestnik projektu. Podczas wykonywania poszczególnych warsztatów bardzo cieszył mnie efekt końcowy, to znaczy byłam bardzo usatysfakcjonowany gdy po kilkudziesięciu minutach w końcu coś mi wychodziło, nawet jakaś drobnostka. Już nie mogę doczekać się kiedy będę miał chwilkę czasu i zacznę pracować nad wykonywaniem kolejnego warsztatu, to na prawdę sprawia mi przyjemność Smile

kaczar

Liczba postów : 1
Join date : 01/08/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by wnkaa Czw Paź 30, 2014 8:32 pm

Dużym plusem tego projektu jest fakt, że nie ma przymusu oglądania filmików Wink
Można zrobić same zadanie na zaliczenie + ankietę i do przodu Arrow Arrow Arrow .
Co do poziomu warsztatów się nie wypowiadam ponieważ projekt miał zapewne miał trafić również do osób początkujących w celu pokazania im jakie fajne jest programowanie Razz

Nie mam pojecia co jeszcze napisac ..Nigdy nie bylem dobry w laniu wody...
Dodam, że z niecierpliwością czekam aż zaczniemy wspólnie coś tworzyć What a Face

wnkaa

Liczba postów : 3
Join date : 05/11/2013

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by LukasLuk Wto Lis 18, 2014 7:01 am

Fajna sprawa dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z programowaniem. Warsztaty zostały przygotowane w taki sposób, że nikt nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem i wykonaniem programików.

Zachęcam wszystkich do włączenia się w projekt MADAGASKAR Very Happy

LukasLuk

Liczba postów : 4
Join date : 10/11/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by kojot Nie Lis 23, 2014 8:51 pm

Temat dla początkującego wyjaśniony bardzo dokładnie, jednak dla osoby, która zajmuje się już w jakimś stopniu programowaniem trochę nudzące. Jednak warto sobie odświeżyć podstawy Smile Jeśli bardziej zaawansowane kwestie będą wyjaśnione tak jak podstawy, będę bardzo zadowolony Smile

kojot

Liczba postów : 8
Join date : 13/09/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Kosa95 Sro Lis 26, 2014 12:48 am

Sam jestem na dość słabo-średnim poziomie programowania ale pierwsze 5 egzaminów było nudzące lecz nie odpychająco i można było przebrnąć bez problemu, faktem jest że są idealne dla osoby rozpoczynającej przygodę z programowaniem więc w pełni spełniają swoje zadanie wprowadzające 5/5

Kosa95

Liczba postów : 6
Join date : 03/02/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Gość Sro Lis 26, 2014 10:30 am

Bardzo dobre wprowadzenie/przypomnienie w programowanie w środowisku .NET.
Widać bardzo dużo pracy prowadzących projekt, by kolejne warsztaty miały wartość dodaną. Satysfakcja z zaliczenia warsztatu - bezcenne Smile Dobrze mieć starszych przyjaciół - programistów którzy darmowo wprowadzają Cię w bądź co bądź trudny temat.
Cieszę się, że rozpocząłem drogę kamieni milowych w projekcie Madagaskar!

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Mój pierwszy kamień milowy...

Pisanie by rafek1241 Sob Gru 06, 2014 9:52 pm

Z punktu widzenia osoby, która nie miała wgl. pojęcia o języku programowania C# jest to dość dobry początek, nawet jeśli dana osoba nie zagłębia się w dany temat. Pierwsze pięć warsztatów uczy ją jak diagnozować błędy, jak przeszukiwać dokumentację i ogólną obsługę programu Visual Studio.
Z mojego punktu widzenia, czyli osoby która miała już styczność z językami programowania jest to powtórka z rozrywki, ale zestawy ćwiczeń, szczegółowe warsztaty i ankiety już nie raz przyprawiły mnie o zaskoczenie. Nauczyłem się z nich trochę i przez praktykowanie ćwiczeń utrwaliłem tą wiedzę.

Co bym zmienił?

Dodał więcej ćwiczeń, jest ich z całą pewnością za mało. Dałbym 10 ćwiczeń na każdy warsztat. Dla lepszego utrwalenia, dla poruszenia innych działów z warsztatu, utrwalania innych aspektów.
rafek1241
rafek1241
Lider Relacji Publicznych "Madagaskaru"
Lider Relacji Publicznych

Liczba postów : 42
Join date : 23/10/2014
Skąd : Darłowo

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Gość Sob Gru 13, 2014 11:48 am

Warsztaty przygotowane są w sposób umożliwiający w łatwy sposób rozpoczęcie przygody z programowaniem w języku C#. Są bardzo dobre dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z programowaniem. Jedyną rzeczą do której faktycznie można się przyczepić to brak lektora lub przynajmniej podkładu muzycznego. Ogólnie oceniam te warsztaty bardzo dobrze i nadal uważam, że projekt Madagaskar to świetna inicjatywa.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by event15 Wto Gru 16, 2014 8:35 am

Warsztaty od 1 do 5 traktują o paradygmatach programowania, a nawet czymś bardziej niż paradygmaty. Jest to solidne wprowadzenie do rozpoznania terenu. Pozwala sprawdzić, czy to programowanie interesuje mnie, czy jestem chętny do dalszego rozwoju w tym kierunku.
Odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak Smile
Jeżeli szkolenia będą prowadzone dalej, w podobnym kierunku i stylu - zajdziemy daleko a wielka złota rzeka prowadząca do krainy mlekiem i miodem płynącej tylko czeka do odkrycia.
Nie mogę się doczekać zagadnień związanych z obiektówką, czy z Unity.
Myślę, że marzeniem każdego (tym bardziej początkującego) programisty jest stworzenie światowej klasy gry komputerowej Wink Dlatego z niecierpliwością oczekuję na sprawdzenie mi kolejnych warsztatów abym mógł jak najszybciej rozwijać się Smile

event15

Liczba postów : 14
Join date : 12/12/2014
Age : 31

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by moki54 Sro Gru 24, 2014 2:58 pm

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj na forum Smile

Ukończyłem właśnie pierwszy kamień milowy i muszę przyznać, że z żadną częścią materiał nie miałem większych problemów. Wszystko jest wytłumaczone bardzo dokładnie i jedyne błędy i problemy, z którymi musiałem się borykać, to błędy przez moją własna nieuwagę. Dziękuje bardzo za pierwsze 5 warsztatów i jadę z tym dalej.

Pozdrawiam i Wesołych Wink

moki54

Liczba postów : 2
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach