Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

+5
tharkun
Jaro
Borixon911
zefirek
koszmarek
9 posters

Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by koszmarek Nie Lip 20, 2014 11:03 am

Otwieram ten etap produkcji warsztatu 15.

Na tym etapie wszyscy (chętni) uczestnicy “Madagaskaru”, zgłoszą w tym poście na forum swoje uwagi jakościowe do wideo tego warsztatu.

Sugerowana przeze mnie ścieżka postępowania (instrukcja?) zgłaszania uwag jest w poniższym dokumencie google. Przeczytajcie proszę koniecznie ten dokument, zanim zaczniecie postować w tym wątku !:
https://docs.google.com/document/d/1sl1BnWMo4_NXWgq6ywZZslGyWXbqme14DUqYbOkLo4o/edit?usp=sharing

Sam mam masę uwag do własnego filmu (wiele chcę w nim zmienić i uprościć), ale najpierw poczekam cierpliwie na Wasze uwagi które będę kolejkował (planował do wdrożenia) w tej liście kontrolnej: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiEDbuEU88x4dGxFSWxSRC16aGs5M3Zac29lLWJzbnc&usp=sharing/

Na wszelki wypadek udostępniam arkusz kompletnej produkcji warsztatu 15: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiEDbuEU88x4dExzanFMbWZPUkRHelZ4ZUI4VmhndGc&usp=sharing

Powodzenia życzę, no i liczę na Was !


Ostatnio zmieniony przez koszmarek dnia Nie Sie 24, 2014 6:48 pm, w całości zmieniany 2 razy
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by zefirek Wto Lip 22, 2014 10:23 am

Jak dla mnie dużą wadą jest dynamika opisów (tekst u dołu), w wielu przypadkach skupienie na tekście nie pozwala śledzić edytora kodu. Zmusza to do wielokrotnego cofania filmu.


zefirek
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 41
Join date : 27/05/2013
Skąd : Gryfów Śląski

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty etap 09 (w trakcie): KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by Borixon911 Wto Lip 22, 2014 8:13 pm


Rozdzial1 Powtorka_z_poprzednich_warsztatow

1. Tworzenie nowego folderu odbywa się za każdym razem PPM. Można by pierwszym razem dodać go PPM a każdym kolejnym dodawać stosując skrót klawiszowy.
Efektowniej by to wyglądało i może zaoszczędziło kilka cennych sekund Wink

2. (4min 10 sek) Zastanawiam się czy Console.WriteLine("/n/n") nie powinno być
w kolejnej lini razem z Console.WriteLine ("/n/nHello"+ firstName+"!"), gdyż w
kolejnych przykłądach zawsze występuje razem z czymś a nie osobno. ( tak żeby był
zachowany jakiś standard).

3. (6 min 18 sek) Please provide your first height i first age. Chyba powinno być bez first.

4. (8 min 08 sek) można by zamiast pętli do while użyć pętli while gdyż wiemy że
warunek wykona się na pewno raz

5. Ciężko czytać i patrzeć na to co się dzieje. Szybkie tempo. Wszystko się okaże jak
dojdzie lektor (czy nadąży za tym wszystkim). Miejmy nadzieje że będzie ok.

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by Jaro Pią Lip 25, 2014 3:30 pm

Cześć,

Poniżej moje wrażenia z oglądania filmów.

Rozdzial1_Powtorka_z_poprzednich_warsztatow.mp4

* Należy zachować szczególną uwagę w kwestii prezentowania pulpitu komputera nagrywającego film. np. TotalCommander - nie jest darmowym programem i jego użycie może budzić wątpliwości.

*
Oglądanie warsztatu wymaga użycia "aktywnej pauzy" aby nadążyć z czytaniem kodu i podpisów pod filmem.

* Aplikacja ConsoleWelcome (około 4 minuty) - brak linii zatrzymującej kod: Console.ReadKey();

12:29 - W lewym dolnym panelu widać .... Warto by zaznaczyć ten panel ramką

Rozdzial2_Pierwsza_wlasna_BIBLIOTEKA.mp4

00:40 brak synchronizacji podpisu w video z żółtym kursorem (w tym wypadku kursor powinien dokładnie wskazywać, to co mówi tekst)

* Kwestia synchronizacji tekstu i filmu w ogóle: czasami film wyprzedza demonstrację a czasami odwrotnie. Wydaje mi się, że powinna zostać przyjęta jednolita metoda (jedna z dwóch):
- najpierw opis a potem demo
- równocześnie

18:24 opis wyjaśnia dlaczego biblioteka dll została podłączona z folderu TestFolder, natomiast "wściekły" kursor lata po ekranie i robi coś nie do końca związanego z opisem pod filmem.

* Problem kursora biegającego po ekranie jest częsty. Wydaje mi się, że kursor powinien wskazywać dokładnie to, co jest opisane pod filmem. Prawdopodobnie wymagało by to pisania opisu przed nagraniem filmu, tak aby podczas nagrania wskazywać kursorem ważne miejsca (jak podczas prezentacji). Patrz 18:38 - 18:42. Dodatkowo prezentujący powinien pracować wolniej: spojrzeć, gdzie ma trafić kursor i poprowadzić mysz jednym płynnym ruchem. Obecnie poszukiwanie celu jest widoczne na ekranie i wprowadza chaos. Patrz 19:04 - 19:06.

19:33 Podpis mówi o podpięciu biblioteki w drugiej aplikacji natomiast kursor w 19:35 niepotrzebnie pokazuje starą lokalizację i jeszcze sygnalizuje ją czerwoną kropką i to bez żadnego komentarza. Uważam, że wystarczyło by na trochę dłużej zatrzymać kursor na poprawnej lokalizacji.

Przełom 19:38 i 19:39 kursor popędził do paska po prawej i wrócił (po co?) bez żadnego komentarza.

20:28 Ładnie pokazane przejścia (animacje). Nie machaj tylko kursorem kiedy czytam opisy pod filmem z wyjaśnieniami Smile To dekoncentruje.

21:00 Tutaj działalność kursora i zmiany kodu ładnie komponują się z opisem pod filmem.

Rozdzial3_PRZESTRZENIE_NAZW.mp4

00:20 dobre zgranie opisu pod filmem z zaznaczeniem kursorem

00:29
za krótka pauza na zapoznanie się z komunikatem błędu

00:34
złapanie, że teraz demonstrujesz brak rozpoznawania odwołania klasa.metoda zajęła mi chwilę. Przydał by się podpis pod filmem.

00:48
skoro podpis mówi o "UserInterface" to kursor powinien to podświetlać a nie uciekać na pasek zadań celem przełączenia ekranu. Przełączenie powinno być w 00:54 wraz ze zmianą podpisu pod filmem.

01:06
niepotrzebnie zwijana jest metoda ReadNumber - powoduje to lekką dezorientację.  Odpowiedni widok ekranu (ze zwiniętą metodą) powinien być przygotowany wcześniej (przed nagraniem)

01:07
Opis pod filmem mówi o klasie a kursor zaznacza metodę. Dopiero chwile potem kursor zaznacza klasę.

11:36
Kopiowanie ścieżki solucji dla użycia jej w VisualStudio. Cel tego zabiegu staje się jasny dopiero po wklejeniu linka do VS. Niestety bez komentarza co jest robione powoduje to konsternację widza. Co prawda widać operację kopiuj wykonaną ppm ale żeby to zobaczyć trzeba być w 100% skoncentrowanym na filmie a nie na równoczesnym czytaniu podpisów. Sugerowałbym wolniejszą drogę z wyborem ścieżki bezpośrednio w VisualStudio, bo jest jasna i intuicyjna. A czy nie uzyskalibyśmy tego samego klikając dwukrotnie w plik .sln?

Rozdzial4_Rozbudowa_wlasnej_biblioteki.mp4

08:47 rozumiem chęć pokazania metody prywatnej SetColor ale z punktu widzenia optymalności kodu to szybciej i krócej jest ustawić kolor niż dokonywać sprawdzenia. Efekt ten sam a więcej pisania i wydłużony czas działania.

* Zwracam uwagę (na wyrost bo nie zauważyłem żadnej niekonsekwencji) na stosowanie jednej odmiany języka angielskiego  podczas pisania kodu (angielska lub amerykańska). W aplikacji użyto amerykańskiej odmiany słowa kolor (color). To temat dla korektora języka angielskiego.

Pozdrawiam,
Jaro

Jaro

Liczba postów : 13
Join date : 24/05/2013

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by tharkun Pią Lip 25, 2014 10:18 pm

Hej
Najpierw oglądnąłem video a później zaglądnąłem na forum i muszę przyznać, że odczucia po oglądnięciu filmów są podobne jak u poprzedników. Powtórzę się pewnie ale napiszę co mi rzuciło się w oczy (w sumie jak wszyscy zgłoszą problem z jedną rzeczą to znak że może być do poprawy i nie będzie to subiektywne odczucie)
Powtórka:
- w filmie panował duży chaos, wszystko było nadto ruchliwe. Tempo tego filmu w porównaniu z innymi jest zdecydowanie za szybkie - szczególnie końcówka filmu 11-12 minuta
- zastanawiałem się po co w ogóle jest ten materiał. I tak pełnego przekroju on nie pokazuje lecz jedynie znikomy zarys. Jeśli ktoś nowy będzie chciał sprawdzić pełen zakres warsztatów to można mu przedstawić pełną listę tematów poruszanych w poprzednich warsztatach. I tyle. Tak czy siak będzie chciał ją zobaczyć bo w tym materiale jak już wspomniałem jest jedynie zarys.

Rozdział 2:
- też mi się rzucił brak synchronizacji w 40 sekundzie filmu

Rozdział 4:
- od 11 min znów zaczyna się chaos, zbyt szybkie zmiany i rozbiegana mysz

Rozdział 5:
- nie wiem czy podsumowanie jest konieczne.

Ogólnie temat dla mnie b. ciekawy i fajnie mi się oglądało. Jedyny minus to ten chaos. Przy pokazywaniu nowego tekstu mysz choć przez chwilę powinna być nieruchoma aby nie dekoncentrowała widza. Wiem, że jest to trudne ale może choć jakieś płynniejsze ruchy  Very Happy 

Pozdrawiam

tharkun
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 12
Join date : 02/11/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: etap 09 (w trakcie): KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by Borixon911 Sob Lip 26, 2014 12:49 am

1. Żółte kółeczko przy wskaźniku zmniejszył bym o połowę( według mnie zajmuje ono za dużą powierzchnię) tak żeby wskazywało dany element który chcemy pokazać a nie kilka elementów.


2.Powinniśmy już teraz zmontować do tego lektora, nawet do kilku minut filmu. Mielibyśmy rozeznanie jak to wszystko wygląda, gdzie trzeba zwolnić a gdzie przyspieszyć.

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by koszmarek Sob Lip 26, 2014 7:57 am

Borixon911 napisał:Powinniśmy już teraz  zmontować do tego lektora, nawet do kilku minut filmu.  Mielibyśmy rozeznanie jak to wszystko wygląda, gdzie trzeba zwolnić a gdzie przyspieszyć.

Borixon, jedyne co Ci mogę pokazać to tylko to (próbka z lektorem i muzą dla fragmentu w3):
https://drive.google.com/file/d/0ByEDbuEU88x4SGc3WFFNeEFYajQ/edit?usp=sharing

Przyjąłem założenie, że nie będę angażował lektora do nagrywania głosu do roboczej wersji w15, bo potem kazałbym mu nagrywać wszystko od nowa w kolejnej wersji (z pewnością takiej która będzie miała wiele zmian).

Lektor będzie ten sam co w powyższej próbce. Przyjmij założenie , że prędkość mowy, głośność muzy będzie taka ja w powyższej próbce. Więc już teraz możesz zgłaszać do tego uwagi. Ja wtedy przekażę je lektorowi zanim zabierze się do nagrywania głosu do finalnego (również przeredagowanego pod kątem poprawności języka polskiego w15). Na samym końcu też będzie możliwość zgłaszać poprawki do filmu , ale (jak się domyślasz), na końcu możliwości poprawy takiego filmu będziemy mieli ograniczone (gdzieś będzie zmiana kwestii wypowiadanej przez lektora, ale nie będzie mowy o nagraniu innego fragmentu wideo).
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by marcin Pon Lip 28, 2014 8:16 pm

Moje uwagi do filmu:
Spis treści ludzi zaangażowanych w projekt (fajne podkreślenie pracy zespołowej)
Bez lektora jest słaba percepcja odbierania materiału (nie da się jednocześnie patrzeć na kursor
i czytać komentarz, można słuchać i patrzeć dlatego lektor jest obowiązkowy)
Bez tła muzycznego jest słabo (oceniam warsztat jako wygodny odbiorca i chcę mieć wszystko
w jednym miejscu a nie samemu dodawać np. radio internetowe
Komentarz do okazywanego materiału powinien pojawiać się ciut wcześniej aby można było go przeczytać i nie zgubić wątku "obrazowego"
Rozdzielczość jest ok, ale warsztat wyświetla się w programie VLC w układzie 4:3 a nie 16:9
(tworzą się czarne pasy na bokach).
Podgląd kodu na konsoli jest często za mały, mało widać, powinno być duuuże okno konsoli (zbliżenie przy uruchamianiu okna konsoli jest dobrym rozwiązaniem)
Odniosłem wrażenie że autor warsztatu próbuje przekazać jak najwięcej wiedzy (wyjaśnień, powielanie przykładów, kilka razy uruchamianie tego samego okna konsoli, dokładne wyjaśnianie ścieżek dostępu, klikanie w różne zakładki) i zmieścić w jak najkrótszym czasie co uwidocznia się na ekranie lekką nerwowością przekazu. Sugerowałbym
ograniczenie metody pokazywania "wszystko dokładnie na 100 sposobów". Uczestnicy na poziomie 15 warsztatu powinni już chyba posiadać pewien poziom zaradności informatycznej więc nie trzeba wszystkiego tłumaczyć tak obrazowo.
Skróciło to by czas trwania warsztatów jak i samą pracę przy ich tworzeniu.
Podsumowanie na schemacie to bardzo dobre rozwiązanie.
pozdr.
marcin
marcin
marcin
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 13
Join date : 28/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty ETAP 09 (W TRAKCIE): KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by tommat Sro Lip 30, 2014 5:17 am

Tak jak juz wczesniej ktos zauważył. Za szybkie tempo wyświetlanego opisu programu. Mała uw aga do rozdz. 2, w kodzie "ReadNumber" brak ostępu pomiędzy komendami warunkowymi "else" i "if", w linii nr. 38 w siódmej minucie. Poza tym warsztat jest bardzo interesujący.

Pozdrawiam,

Tomek Z

tommat

Liczba postów : 9
Join date : 17/11/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by koszmarek Sro Lip 30, 2014 9:15 am

Zgłaszam moje uwagi do wideo warsztatu

Rozdział 1:

  • zrezygnować całkowicie z konceptu powtórki poprzednich warsztatów. Scalić rozdział 1 i 2 w jeden max 15 min rozdział w którym tworzone są 2 aplikacje “ConsoleWelcome” oraz “ConsoleAgeCalculator” na razie bez bibliotek
  • zrezygnować z dublowania kodu opartego na TryParse w metodzie Main (jako chwilowego pokazania złej praktyki DRY). Zamiast tego, w wideo jak najszybciej zbudować metodę ReadNumber
  • W myśl rezygnowania z konceptu powtórki z kolejnych warsztatów: zrezygnować w wideo z debugowania aplikacji ConsoleWelcome (odpadnie kilka minut niepotrzebnego wideo)


Rozdział 2:

  • schemat blokowy(animacja): każdy omawiany element z bloku aplikacji “ConsoleWelcome” przeplatać migawką wideo w której ten element jest pokazany w kodzie (np. umiejscowienie nazwy klasy “ConsoleWelcome” w kodzie) ... dla pozostałych bloków już tego nie robić
  • 15 min: zrezygnować z umieszczania biblioteki w folderze spoza projektu: “TestFolder” (to generuje mętlik w głowie oglądającemu) . Zamiast tego plik .dll  biblioteki od razu w wideo podpiąć z drzewa (katalogu “bin”) tej biblioteki.
  • zamiast w wideo reflektować się w czwartym rozdziale o braku metody “RichConsole.ReadLine” (która również wdraża standard koloru białego dla danych wprowadzanych z klawiatury) lepiej będzie od razu ją oprogramować tutaj (w drugim rozdziale) (mniejsze zamieszanie na wideo, oglądający będzie mniej zagubiony)
  • 21 min: podnoszenie liter z “Please” na “PLEASE” to kiepski i mało widoczny przykład tego jak każda zmiana w bibliotece automatycznie propaguje się na aplikacje klienckie. Skoro potem dorabia się kolorystykę czcionek do konsoli, to chyba lepszym tego przykładem (automatycznej propagacji zmiany z biblioteki na aplikację kliencką) będzie chwilowa zmiana KOLORU czcionki konsoli na inny (wtedy efekt będzie bardziej zauważalny dla oglądającego wideo)


Rozdział 3:

  • po utworzeniu solucji “FullSolution” pokazać, że w repozytorium są tak na prawdę już 4 pliki solucji : 1.FullSolution oraz 3 dla każdego z trzech projektów (wspomnieć wtedy, że  programista może te pozostałe 3 pliki usunąć lub pozostawić .. decyzja należy do niego)
  • w czwartym rozdziale (jako dygresję) pokazane jest, że raport kompilacji uwzględnia wszystkie 3 projekty. Trzeba (nie w dygresji) pokazać to w finale właśnie trzeciego rozdziału (bardziej naturalna kolejnośc w scenariusz filmu/szkolenia)
  • wspomnieć (na razie tylko) o zagnieżdżaniu przestrzeni nazw


Rozdział 4:

  • 3 min: kod jest nieoptymalny. Już na tym etapie w metodzie “RichConsole.ReadNumber” wszystkie wywołania metod Console.Write oraz Console.WriteLine należy zamienić na wywołania metod RichConsole.Write oraz RichConsole.WriteLine. Wtedy w metodzie “ReadNumber” będzie można zrezygnować ze wszystkich niepotrzebnych ustawień bieżącego koloru czcionki na “colorOutput” (bo w poprawionym kodzie z automatu o ustawienie tego koloru będą się o troszczyła metoda “RichConsole.Write” która zawsze będzie w takim wypadku wywoływana) ... kod będzie krótszu/prostszy !
  • 12 min: dorabianie “Usinga” dla Thread.Sleep (przy drukowaniu na konsoli pojedynczej litery) pokazać na wideo na normalnej prędkości (nie na przyspieszeniu), bo to ważny moment który ciężko teraz na przyspieszeniu zauważyć


Rozdział 5:

  • działanie parametru “pauseAtTheEnd” lepiej pokazać na PUSTEJ aplikacji konsolowej (np. na zakomentowanym na chwile kodzie metody “Main” aplikacji “ConsoleAgeCalculator”
  • dorobić na wideo tworzenie metody SetConsoleSize oraz dodać na wideo wywołanie nowej metody “SetConsoleSize” tylko do aplikacji ConsoleAgeCalculator



Uwagi ogólne:

  • w kilku miejscach filmu pisze, że zły nawyk otwierania kilku Visual Studio zostanie poprawiony w ostatnim rozdziale warsztatu, a poprawiony jest w trzecim (nie ostatnim) rozdziale
  • wszelkie operacje zmiany poprzedniej nazwy na nową (np. zmiany nazwy klasy z “DateOfBirthCalculator” na “AgeCalculator” albo zmiana nazw “Program.cs “  , albo MadagascarConsole na RichConsole) trzeba wyeliminować z wideo … bo to że coś nazywa się inaczej przez pomyłkę a potem się poprawia tą nazwę na inną generuje zamieszanie i mętlik w głowie u oglądającego. Poza tym już na pewno dzięki temu, odpadną wszystkie fragmenty na filmie, w których autor musi tłumaczysz się z pomyłek.
  • było wiele uwag (innych kontrolerów) o braku synchronizacji wideo z opisówką tekstową oraz kursorem (również uwagi o tzw. "wściekłym" kursorze często latającym po ekranie bez celu) .... zgadzam się z tymi uwagami, postaram się wdrożyć.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by emielek Sro Lip 30, 2014 6:47 pm

W niektórych punktach pewnie wyjdę na upierdliwca ale tak już mam Smile


Powtórka
1. 9 minuta 39 sekunda
zgubiona literka "w" (tylko "w" dwóch miejscach)

2. około 7 minuty 30 sekundy pojawia się tekst o przechwytywaniu i obsłudze wyjątków. Kolejne dwa teksty

"Ja tą aplikację uodpornię (na niepożądane zachowania użytkownika) jednak w lepszy sposób (od przechwytywania wyjątków)."
"Użyję metody ".TryParse", szczegółowo zaprezentowanej w Warsztacie nr 11"

Jak dla mnie takie sformułowanie wskazuje, że co prawda poznaliśmy w W11 TryParse jednak nie jest jednoznaczne, że my madagaskarczycy;) nie korzystamy już z try + catch do obsługi tego typu sytuacji. Uważam, że należałoby raczej napisać:

"Od warsztatu 11 korzystamy jednak z lepszego sposobu radzenia sobie z niepożądanymi zachowaniami użytkowników, które jesteśmy w stanie przewidzieć."
"W tego typu przypadkach o wiele efektywniejsze jest użycie prezentowanej metody ".TryParse"".

Albo coś w ten deseń

3. Proponowałbym też wspomnieć, że dla metody ReadNumber celowo nie została już na tym etapie oprogramowana weryfikacja wprowadzonych danych pod kątem wartości minimalnej i maksymalnej zmiennej.


Rozdział 2
1. 1 minuta 10 sekunda
Może się czepiam ale "... podfolderze folderu ... (obok folderu...)". Za dużo tych folderów na przestrzeni 5 słów. A jakby w nawiasach zostawić samo: "(obok "ConsoleWelcome")".

2. 1 minuta 26 sekunda
Literówka: zamiast "jako" powinno być "jak"

3. około 1 minuty 55 sekundy
Pojawia się tekst:

"Gdy zbuduję nowy projekt, to w repozytorium..."
"... w folderze "Applications" pojawi się folder z plikami tego projektu."

Widać także jak odpalany jest build. Nie wiem czy to kwestia indywidualnych ustawień ale u mnie rzeczony folder z plikami tworzy się już na etapie kreowania projektu i nie wymaga do tego builda.

Rozdział 3
1. 45 sekunda 
Literówka: powinno być PRZESTRZEŃ

2. 8 minuta 50 sekunda
Literówka: powinno być nad

3. Można wspomnieć i pokazać używanie przestrzeni nazw za pomocą aliasów.

Rozdział 4
1. 53 sekunda
Literówka: tekst powinien się zaczynać od a

2. 1 minuta 28 sekunda
Pojawiają dwa kolejne teksty, z których wynika, że polami klasy są tylko zmienne PRYWATNE co nie jest prawdą. Aż zaglądnąłem do MSDNa żeby się upewnić Wink. Polami są zmienne niezależnie od modyfikatorów dostępu, aczkolwiek oczywiście stosowanie zmiennych publicznych nie jest zalecane.

3. około 11 minuty 50 sekundy
Klasa RichConsole -> metoda ReadNumber: zgubiony nawias w 55 linii przed from

Rozdział 5
5 minuta 25 sekunda
1. Literówka: powinno być obu

emielek

Liczba postów : 27
Join date : 04/02/2014
Age : 41

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by macieko Nie Sie 03, 2014 2:12 pm

Hej !
Film wstępnie jest super, ciekawie się to ogląda.
Poniżej moje propozycje poprawek:

Rozdział 1: brak uwag
Rozdział 2: brak uwag
Rozdział 3:
- 12 min: Przeniesienie pliku “FullSolution.sln” wykonaj na wideo PRZECIĄGNIĘCIEM MYSZĄ pliku z jednego okna eksploratora plików na drugie okno .. będzie czytelniej dla oglądającego. (a nie przez ctrl c+ ctrl v)
Rozdział 4:
- 4 min: najpierw na konsoli stosujesz również CZERWONY kolor czcionki, potem w dalszej części wideo wycofujesz się z tego (pozostawiasz kolor tylko zielony i biały). To wywoła mętlik w głowie u studenta i wydłuża wideo. Od razu należy zrezygnować w wideo z wprowadzenia trzeciego pola koloru czcionki konsoli (czerwonego), będzie to prostsze w odbiorze.
Rozdział 5:
- W aplikacji AgeCalculator litery na konsoli wyświetlają się za wolno (prawie sekundę na literę) co wydłuża wideo, tym bardziej że komunikaty wyświetlane na konsoli w tej aplikacji są bardzo długie
- wszelkie operacje kosmetyczne (np. dorabianie tych “regionów” kodu), wykonać na samym końcu warsztatu, a nie na raty w kilku miejscach filmu
Rozdział 6 (program na zaliczenie):
- pierwsza część wideo zaczyna się od razu od wyjścia z aplikacji, trochę to bez sensu.



macieko

Liczba postów : 3
Join date : 07/11/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by koszmarek Pon Sie 04, 2014 5:38 pm

Hej

Dzięki wszystkim za Wasze uwagi. Były świetne ! (oj dużo się zmieni w drugiej wersji filmu).
Uwagi te skolejkowane zostały w wiadomej liście kontrolnej:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiEDbuEU88x4dGxFSWxSRC16aGs5M3Zac29lLWJzbnc&usp=sharing/

Tym samym zamykam ten etap produkcji warsztatu.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 15: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach