Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Budowa interfejsu dla aplikacji C#

+2
perlik
michupl22
6 posters

Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by michupl22 Nie Gru 15, 2013 9:40 pm

Pracuje nad własną aplikacją wyboru przeglądarki. Niestety w konsoli niezbyt to ciekawie wygląda. Mam takie pytanie. Jak buduje się interfejs w Visual Studio? To znaczy chodzi mi o to czy to jest całkiem oddzielna dziedzina, którą trzeba się uczyć od podstaw czy wystarczy samemu pokombinować? Wiem, że na etapie któregoś warsztatu będzie o tym mowa, ale jest bardzo ciekawy na czym to polega.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Re: Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by perlik Pon Gru 16, 2013 12:08 pm

Windows Forms albo WPF

perlik
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 20
Join date : 04/11/2013

Powrót do góry Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Re: Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by Fitter Wto Gru 17, 2013 10:38 pm

W Visual Studio masz do tego stworzone przyborniki, i dodawanie np. buttona polega w zasadzie na "przeciągnij i upuść". Później edytujesz pola np. z jego nazwą, zachowaniem itp., następnie programujesz zdarzenie jego wciśnięcia. Nie jest to skomplikowane. Jeśli programowałeś w JAVIE (Netbeans\Eclipse), lub C++ (C++ Builder) to szybko zaczaisz ocb. bo w zasadzie działa to tak samo Smile
Po więcej informacji odsyłam do google z zapytaniami: C# aplikacja okienkowa i C# windows forms tutorial

W VS budowanie takich aplikacji jest banalne a sporo wnosi do funkcjonalności pisanych przez nas programów, myślę, że warto poruszyć tą sprawę w najbliższych warsztatach.

Fitter

Liczba postów : 12
Join date : 26/06/2013

Powrót do góry Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Re: Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by Fores Czw Gru 19, 2013 8:07 am

Fitter napisał:W VS budowanie takich aplikacji jest banalne a sporo wnosi do funkcjonalności pisanych przez nas programów, myślę, że warto poruszyć tą sprawę w najbliższych warsztatach.

Jak dla mnie to daleka przyszlosc :)Najprostsza aplikacja w winformsach to na start delegaty, zdarzenia, wyrazenia lambda i masa rzeczy zwiazanych z OOP, a my tu narazie bawimy sie z metodami nie majac pojecia nawet o konstruktorach :)Zgodze sie z tym, ze przeciagniecie gotowych kontrolek na forme jest banalne, ale problem moze pojawic sie przy implementacji ich zachowan nie posiadajac odpowiedniej wiedzy.
Fores
Fores

Liczba postów : 73
Join date : 30/05/2013
Age : 33
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Re: Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by Fitter Pią Gru 20, 2013 11:28 pm

Ja tam zaczynałem programować aplikacje graficzne w C++ Builderze mając jedynie słabe i tylko teoretyczne pojęcie o OOP, w zasadzie z niego nie korzystałem Smile Ponad 50% mojego kodu siedziało w mainie, ale program działał, a radość z napisania własnego klona painta była ogromna Very Happy Myślę, że o wiele bardziej motywujące do dalszej pracy jest napisanie np. programu obliczającego opór rezystorów jako schludną aplikację graficzną, niż protezę obsługiwaną przez konsolę.

Fakt, jest to trochę bardziej skomplikowana sprawa od programów w cmd. Ale dla chcącego nic trudnego Razz

Fitter

Liczba postów : 12
Join date : 26/06/2013

Powrót do góry Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Re: Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by michupl22 Sob Gru 21, 2013 10:16 am

Aplikację użytkowe są głownie tworzone w interfejsie graficznym, bo przeciętny użytkownik komputera nie umie obsługiwać konsoli. Dlatego trzeba się nauczyć Windows Form. Bez tej wiedzy to można wstawiać tylko przyciski i inne elementy, które nie reagują na polecenia.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Re: Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by koszmarek Pon Gru 23, 2013 1:59 pm

Rozumiem Wasze zniecierpliwienie i oczekiwanie na pierwsze laborki z Windows forms. Od w16 (oraz przez około 10 kolejnych warsztatów) zaczniemy przerabiać 2 rzeczy na raz: "oop" ("obiektówkę") oraz WinForms. Początkujących teraz zmartwię , bo po zakończeniu etapu szkolenia opisanego w poprzednim zdaniu (gdzieś po warsztacie nr 25) osiągniemy dopiero poziom powiedzmy zbliżony do średniozaawansowanego.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Re: Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by michupl22 Pon Gru 23, 2013 7:02 pm

Brzmi nieźle. Gorzej jak dużo ludzi nie dotrwa do 16 warsztatów. Wyobrażam sobie czekanie na programistów, którzy nadrabiają od zera.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Re: Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by Admin Pon Gru 23, 2013 9:20 pm

michupl22 napisał:Brzmi nieźle. Gorzej jak dużo ludzi nie dotrwa do 16 warsztatów. Wyobrażam sobie czekanie na programistów, którzy nadrabiają od zera.
Nie będzie trzeba na nikogo czekać. Nie trzeba będzie mieć zaliczonego kompletu warsztatów żeby włączać się w produkcję kolejnych laborek (czy w inne tematy rozwojowe dla projektu) ... jestem tu na prawdę  dobrej myśli i spokojny o przyszłość ... ale tu zaczyna się dyskusja na inny temat (bardziej na tematy dot . "rozwoju projektu" ... w innej kategorii na tym forum). Pozdr !
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 25/10/2012

https://madagaskar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Budowa interfejsu dla aplikacji C# Empty Re: Budowa interfejsu dla aplikacji C#

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach