Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

5 posters

Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by koszmarek Pon Cze 15, 2015 12:35 pm

Szukam osoby która nadzorowała naszą eksperymentalną "gałąź deweloperską"):
https://madagaskar.forumpolish.com/f9-5a-galaz-deweloperska-programistyczna

Ja to widzę tak , że taka osoba musiała by rozwiązać swój własny dylemat:

  • na ile sama ma wchodzić w bebechy techniczne takiej gałęzi (np. sama konfigurować narzędzia)
  • a na ile ma jednak patrzeć na sprawy ogólnie, czyli jakby z lotu ptaka

Ja bym się skłaniał (choć nie upieram się), żeby osoba taka miała to drugie podejście, czyli bardziej była Project Managerem niż inżynierem pełniąc taką rolę. Taka os. musiała by starać się zaprzęgąć do działania "inżynierów" (chętnych uczestników "Madagaskaru") np. do prac konfiguracyjnych nad narzędziami w "naszej gałęzi" deweloperskiej, ale sama nie koniecznie wykonywać takie konfiguracje. Taka os. musi starać się "pchać sprawy do przodu" (pomału oczywiście), angażując do działania ludzi na forum, np działać na forum tak jak robię to ja w tym wątku:
https://madagaskar.forumpolish.com/t114-w-trakcie-etap4-konfiguracja-repozytorium-kodu-git

Oczywiście taki lider jak chce może być w głównie inżynierem tej gałęzi (decyzja należy do niego w jakim stylu będzie działał). Czekam więc na os. która chce spróbować. Nie ma tu presji czasu i wyniku, to nie korporacja (tempo działania hobbystyczne), czekam na zgłoszenia w tym wątku (na ochotników).


Ostatnio zmieniony przez koszmarek dnia Sob Sie 29, 2015 10:44 pm, w całości zmieniany 3 razy
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by Stravi Wto Cze 16, 2015 5:43 pm

Mogę zająć się koordynacją zespołu składającego się 10-15 programistów.
Sam w miarę możliwości czasowych też z chęcią coś 'pokodzę'.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by koszmarek Sro Cze 17, 2015 8:25 am

Stravi napisał:Mogę zająć się koordynacją zespołu składającego się 10-15 programistów.
Sam w miarę możliwości czasowych też z chęcią coś 'pokodzę'.
Stravi.
Problem w tym , że jeszcze nie wiem czym będzie nasza gałąź deweloperska (czy to będzie zespół 10-15 programistów jak sam ująłeś czy będzie to zupełnie inna organizacja pracy).

Moje pytanie w takim razie czy przejmiesz kierownictwo nad całą gałęzią deweloperską (która na razie istnieje tylko tutaj : https://madagaskar.forumpolish.com/f9-5a-galaz-deweloperska-programistyczna)

Jak wiesz na razie konfigurujemy i testujemy Git'a a Twoim zadaniem będzie na spokojnie moderować dalszy rozwój tej gałęzi (przy czym nie jest powiedziane że masz konfigurować serwery czy programować aplikacje, możesz pracę ograniczać tylko to nadzoru, popychania spraw do przodu na forum, sam będziesz generował posty w razie potrzeby ja Ci się nie będę wtrężalał tylko doradzał a Ty będziesz filtrował moje uwagi wg własnego uznania)

To co , zgadzasz się ?? Very Happy (detale będziemy dogadywać tutaj - tu będziesz miał jakby kanał informacyjny z ludźmi którzy Ci będą doradzać na dobry początek jak działać)
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by Stravi Sro Cze 17, 2015 11:32 am

Jeśli nie ma więcej chętnych osób to się zgadzam.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by koszmarek Sro Cze 17, 2015 11:54 am

Stravi napisał:Jeśli nie ma więcej chętnych osób to się zgadzam.
No i pięknie Very Happy , mam już drugiego (obok tomtoma od egzaminów) CIO w projekcie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Chief_information_officer)

Wziąłeś na klatę już kolejny pagon w projekcie (oprócz egzaminatora w11, w12), więc jak stwierdzisz , że za dużo masz obowiązków to najwyżej wycofasz się z tego (a czas pokaże na ile Twoja nowa rola będzie absorbująca , być może sam zaczniesz delegować zadania innym uczestnikom)

Za jakiś czas zacznę Cię nieśmiało wprowadzać w temat. (będziemy po prostu kontynuować dyskusję w tym wątku.

Dzięki i gratuluję  Very Happy
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: (w trakcie) szukam lidera gałęzi deweloperskiej

Pisanie by tomtom1 Sro Cze 17, 2015 2:16 pm

Gratuluję Stravi!
Uważam, że jest to świetna wiadomość i wartość dodana dla naszego projektu.

A tak off topic:
Powoli struktura zaczyna się krystalizować, choć uważam, że Stravi powinien mieć swojego lead programera oraz sprzętowca ... lecz póki co to jeszcze daleka droga...

Pozdrawiam
Tomtom

p.s. Koszmarek a propos CIO - to jesteś chyba CEO? (ach, jak ja lubię korpomowę  Laughing  )
tomtom1
tomtom1
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego "Madagaskaru"
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego

Liczba postów : 81
Join date : 09/12/2014

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by koszmarek Sro Cze 17, 2015 2:20 pm

tomtom1 napisał:p.s. Koszmarek a propos CIO - to jesteś chyba CEO? (ach, jak ja lubię korpomowę  Laughing  )
No właśnie, za bardzo poszalałem z tym skrótem ;p
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by coffeina Sro Cze 17, 2015 8:06 pm

Gratuluje !
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by zabaweb Sro Cze 17, 2015 9:30 pm

cheers Gratuluję

zabaweb

Liczba postów : 8
Join date : 10/03/2015

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by Stravi Sro Cze 17, 2015 10:01 pm

Dzięki, mam nadzieję, że podołam i...
Liczę na wsparcie. Razz

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by coffeina Nie Lip 26, 2015 7:29 pm

niech moc będzie z Tobą Razz Very Happy
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi Empty Re: Lider gałęzi deweloperskiej - Stravi

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach