Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

+55
Bail
christoo
grasssownik
chrzastek
Irvv
burgund
Wili93
nekketi
Zalbidegoitia
Lokiec
Nemiz
agnesss8585
krzychucox
Kuberson
baklazan
miloszfil
artbax
Blonddas
tumeg
look4challenges
Omelm
trajan170
lukaz1
BRMaster
magicznyWladek
tomtom1
Elchu
wad
dawid4157
coffeina
Reidak
michupl22
Raweos
moki54
event15
rafek1241
Kosa95
kojot
LukasLuk
wnkaa
kaczar
Sarogatip
cymesky
Anatomi
Kamien
severynius
sandman
shimo
maaRcel
maximo2
DamRade100
Mariousz1
Cobra
mrowka
koszmarek
59 posters

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by koszmarek Sro Wrz 09, 2015 6:35 pm

Nemiz napisał:Filmiki są na pewno ciekawszym rozwiązaniem od typowej instrukcji w pdfie - wydaje mi się, że są mniej pracochłonne, jednak wraz ze wzrostem umiejętności ta przydatność się zmienia i jedno-dwu stronicowy pdf z krótkim opisem używanej biblioteki i metod, które trzeba użyć myślę że byłoby wystarczające.
Pozdrawiam!
Od warsztatów 17+ jest tak jak sugerujesz (tam podejście się zmienia jest mniej wideo więcej technicznych manuali) Very Happy pozdr !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Lokiec Wto Wrz 22, 2015 7:45 pm

Pierwszy kamień milowy to świetny wstęp do programowania. Filmiki są przystępne i niosą sporo wiedzy, bardzo przydatnej w dalszej przygodzie programisty. Głównym atutem pierwszego kamienia milowego są pytania zadawane w ankiecie - to one rozstrzygają niejasności związane z pewnymi niuansami, zmuszają do powtórnego przemyślenia pewnych kwestii. Warsztaty 1-5 oceniam 10/10 Smile

Lokiec

Liczba postów : 1
Join date : 06/05/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Zalbidegoitia Sro Paź 07, 2015 10:54 pm

Moim zdaniem bardzo dobrze zrobione warsztaty, filmiki może trochę lepiej by się oglądało z lektorem, ale generalnie wszystko jest jasno wytłumaczone. Fajne wprowadzenie dla nowych programistów.

Zalbidegoitia

Liczba postów : 1
Join date : 07/09/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by nekketi Pon Paź 26, 2015 12:01 pm

Fajnie zrobione warsztaty. Wszystko "łopatologicznie" wyjaśnione Smile
Minusem jest ankieta w xls. Pewnie nie da się tego zamienić na jakiś test online? ;-)
nekketi
nekketi

Liczba postów : 1
Join date : 27/05/2013

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by koszmarek Pon Paź 26, 2015 12:43 pm

nekketi napisał:Minusem jest ankieta w xls. Pewnie nie da się tego zamienić na jakiś test online? ;-)
Niestety nie, rozważam więc całkowicie zrezygnować z ankiet. pozdr !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Wili93 Wto Paź 27, 2015 1:19 pm

Materiał ok, chociaż oczekiwałem czegoś bardziej rozwiniętego. Według mnie warsztaty są za krótkie. Chociaż pewnie wielu osobom to odpowiada, wystarczy poświęcić 1-2h, żeby zrobić jeden warsztat

Wili93

Liczba postów : 4
Join date : 08/10/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by michupl22 Sro Paź 28, 2015 8:31 am

koszmarek napisał:
nekketi napisał:Minusem jest ankieta w xls. Pewnie nie da się tego zamienić na jakiś test online? ;-)
Niestety nie, rozważam więc całkowicie zrezygnować z ankiet. pozdr !

Da się zrobić.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by koszmarek Sro Paź 28, 2015 8:38 am

michupl22 napisał:
nekketi napisał:Minusem jest ankieta w xls. Pewnie nie da się tego zamienić na jakiś test online? ;-)
Da się zrobić.

Jak masz ochotę michu to działaj w temacie - albo sam, albo spróbuj zlecać innym jak jesteś w stanie wydzielić zadania w naszym "worku".
... oczywiście to kiedy się za to weźmiesz, zależy od Twoich priorytetów (inne akcje też masz skolejkowane Very Happy)
pozdr !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by burgund Pon Lis 02, 2015 3:44 pm

Test online byłby zmianą zdecydowanie na plus Smile Nie będę też się rozpisywał o potrzebie aktualizacji warsztatów, o tym wspomniałem w odpowiednim wątku.
burgund
burgund

Liczba postów : 16
Join date : 06/08/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by koszmarek Wto Lis 03, 2015 7:59 am

burgund napisał:Nie będę też się rozpisywał o potrzebie aktualizacji warsztatów, o tym wspomniałem w odpowiednim wątku.
Taaak, pracujemy nad tym Very Happy
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Irvv Wto Lis 03, 2015 11:19 pm

Cześć,
nigdy nie miałem styczności z kodem i bez takiego szkolenia od podstaw ciężko byłoby mi to ruszyć. Także wielkie dzięki ekipie Madagaskaru. Na razie wszystko jest proste i bardzo dobrze, bo utrwala i nie zniechęca. Ćwiczenia w warsztacie 5-tym były chyba aż za proste, ale może wynika to z tego, że włączam video główne i robię na bieżąco z tym co robi prowadzący.
Testy wymagają ruszenia głową i chyba o to chodzi. Mam nadzieję, że stopień trudności będzie stopniowo rósł i będę niedługo trochę wyżej w tabelce Wink

Uwagi: trochę długawe pauzy w warsztatach i przyspieszam odtwarzanie w VLC. Co do ankiet to jak Wam wygodniej. Czasem nie ma co się rozdrabniać, a pliczek każdy pewnie ma na dysku pod ręką.

Irvv

Liczba postów : 2
Join date : 09/10/2015
Age : 37

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by chrzastek Nie Lis 08, 2015 7:20 pm

Do pierwszych warsztatów podchodziłem z przekonaniem, żeby je odbębnić, ponieważ coś tam c# już liznąłem, jednak już na pierwszej lekcji dowiedziałem się kilku ciekawych szczegółów.
Ogólnie wszystko na plus ale przyczepie się do minusów Smile :

-zdziwiłem się nazywaniem np. zmiennych po polsku... Dobrze wiemy, że programista musi mieć opanowany język angielski choćby do czytania dokumentacji (z tlumaczenia nie idzie nic zrozumieć). Jeśli chodzi o komercyjne wykorzystywanie umiejętności to np. do kontaktu z klientem zza granicy. Sam zawsze pisze cały program po angielsku - uważam, ze to uczy dobrych nawyków.

-nazywanie zmiennych niezgodnie z niepisanymi zasadami C#, np. WiekOsoby, zamiast wiekOsoby (tak na tip-top powinno byc personAge wg mnie)

-miejscami czerstwe poczucie humoru

Nie myślcie, ze to jakis hejt na warsztaty - przeciwnie, bardzo mi sie podobały, ale nie miałoby sensu wypisywanie wszystkich zalet, bo jest ich kilka razy więcej niż wad.

chrzastek

Liczba postów : 1
Join date : 07/11/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by koszmarek Nie Lis 08, 2015 8:59 pm

@chrzastek dobra (kontruktywna) recenzja !
W takim razie mam dla Ciebie dobry news :p . Późno ale jednak, bo bodajże od warsztatu 14:

  • w kodach naszych alikacji obowiązuje tylko język angielski (zarówno w kodzie jak i w komunikatach). Mamy nawet do tego celu alokowanego redaktora treści angielskich, tlawryna;
  • chyba nawet wcześniej jest już właściwa notacja zmiennych (wielbłądzia zaczynająca się z małej litery) oraz metod (z dużej)
  • przestajemy być zabawni w warsztatach ;p


Wynikało to z faktu , że gdzieś od warsztatu nr 12 przestałem produkować materiał szkoleniowy w pojedynkę. Im "dalej w las" tym większą ekipę musiałem angażować w kontrolę jakości tego co robiłem.

Także docelowo (Ci co wytrzymują z nami do ostatniej aktualnie opublikowanej naszej laborki) wady (zły praktyki) o których wpominasz mają skorygowane Very Happy
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by grasssownik Sro Lis 25, 2015 5:57 pm

Myślę ze pierwsze warsztaty powinien dać radęzrobićkażdy laik, są wyjasnione najprosciej jak sie da i myśle że jedynie mogą odsiać leniwych i nie systematycznych, a naprawde zainteresowanych nauczyć podsaw Smile.

grasssownik

Liczba postów : 3
Join date : 07/04/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by christoo Pon Gru 07, 2015 8:53 pm

Dopiero zaczynam, przynajmniej mam taką nadzieję z programowaniem.
Co do pierwszego kamienia milowego okiem amatora- wszystko jest ładnie wyjaśnione. Dobry wstęp do programowania.

Dobrą sprawą są ćwiczenia ,które utrwalają nabytą widzę.


christoo

Liczba postów : 5
Join date : 24/08/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Bail Sro Gru 16, 2015 2:51 pm

Jak dla mnie bomba, czegoś takiego szukałem, uczy się przyjemnie i od podstaw. Myślę, że każdy początkujący da sobie radę z zadaniami i ćwiczeniami, które są na odpowiednim poziomie trudności. Najtrudniejszym w początkowej nauce wg. mnie jest znalezienie sobie zadań, a takowe Madagaskar nam udostępnia.

Bail

Liczba postów : 3
Join date : 09/11/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Herm4n Czw Lut 04, 2016 5:09 pm

Jako że mam pewne doświadczenie to ogólny poziom zadań jest dla mnie niski. Jednak oceniając całościowo i odnosząc się sam do siebie kiedy stawiałem pierwsze kroki to warsztaty są naprawdę solidnie przygotowane. Męczący jest brak lektora. No i z tego co mi się rzuca w oczy to fakt że zmienne nazywane są w języku polskim i bez zachowania konwencji CamelCase. Fakt faktem jest to materiał dla początkujących, więc pasowałoby od samego początku uczyć dobrych praktyk.
Herm4n
Herm4n

Liczba postów : 1
Join date : 16/11/2015
Skąd : Kraków

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by koszmarek Nie Lut 07, 2016 6:16 pm

Herm4n napisał:No i z tego co mi się rzuca w oczy to fakt że zmienne nazywane są w języku polskim i bez zachowania konwencji CamelCase. Fakt faktem jest to materiał dla początkujących, więc pasowałoby od samego początku uczyć dobrych praktyk.
Potwierdzam - od warsztatu bodajże nr 12 aplikacje są tworzone tylko w języku angielskim (komunikaty w UI, nazwy metod, zmiennych, klas itp.). Pozdr !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by osinka Pon Lut 15, 2016 7:38 pm

Dopiero zaczynam przygodę z programowaniem. Formuła warsztatów super! Z przyjemnością widziałabym więcej ćwiczeń.

osinka

Liczba postów : 1
Join date : 23/01/2016

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by delm102 Sro Mar 30, 2016 2:43 pm

Witam, jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany czy ulepszenia - nic bym nie zmieniał. Niektórzy stwierdzili, że lepiej by było przedstawić filmy w formie planszy, dokumentów itd., bo długo się je ogląda, że jak ktoś jest zaawansowany to nudzące.... Jednak od początku było powiedziane, że nie ma obowiązku oglądania filmów. Dla początkującego ta metoda jest idealna. Bardziej zaawansowani uczestnicy projektu mogą robić tylko programy zaliczeniowe i odpowiadać na pytania - wtedy idzie szybciej (i tu się okazuje, że nawet PRO nie będą mieć pewności co do niektórych odpowiedzi;p).

A tak w ogóle to moim zdaniem każdy powinien przebrnąć przez wideo, ponieważ oduczają one złych nawyków. Także ogólnie to 5/5 bo podobało mi się wszystko, a ankiety utrwalają wiedzę teoretyczną. Warsztaty naprawdę wciągają, wzbudzają chęć realizacji kolejnych.

delm102

Liczba postów : 1
Join date : 13/11/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by majsterjunior Nie Kwi 10, 2016 12:31 pm

W przedstawionych warsztatach w sposób 'łopatologiczny' przedstawiono podstawy podstaw w zakresie środowiska programistycznego (VL), struktury projektu. Autor wprowadza odbiorę w podstawowe pojęcie związane ze składnią języka C#
Warsztaty przeznaczone dla osób, które nigdy nie miały styczności z programowaniem.

majsterjunior

Liczba postów : 4
Join date : 03/04/2016

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 3 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach