Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

+55
Bail
christoo
grasssownik
chrzastek
Irvv
burgund
Wili93
nekketi
Zalbidegoitia
Lokiec
Nemiz
agnesss8585
krzychucox
Kuberson
baklazan
miloszfil
artbax
Blonddas
tumeg
look4challenges
Omelm
trajan170
lukaz1
BRMaster
magicznyWladek
tomtom1
Elchu
wad
dawid4157
coffeina
Reidak
michupl22
Raweos
moki54
event15
rafek1241
Kosa95
kojot
LukasLuk
wnkaa
kaczar
Sarogatip
cymesky
Anatomi
Kamien
severynius
sandman
shimo
maaRcel
maximo2
DamRade100
Mariousz1
Cobra
mrowka
koszmarek
59 posters

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Raweos Czw Gru 25, 2014 2:30 am

Pierwszy kamień milowy to zbiór warsztatów uczących podstaw programowania. Dzięki nim każdy może nauczyć się programowania, nawet kompletny idiota. Niestety ma to swoje minusy, filmiki są nieproporcjonalnie długie do zawartej w nich treści. Mam nadzieje że następne warsztaty będą bardziej skondensowane. Mimo wszystko fajnie że ktoś zadał sobie trud aby stworzyć coś takiego.

Raweos

Liczba postów : 1
Join date : 03/01/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by michupl22 Nie Gru 28, 2014 2:07 pm

Te warsztaty to idealny start w kierunku programowania. Pomagają zapoznać się z językiem C# bliżej i mobilizują do dalszej pracy i zaliczania kolejnych warsztatów. Jedyną wadą materiałów to brak lektora. Jednoczesne obserwowania napisów i kodu jaki pisze prowadzący jest sporym wezwaniem dla kogoś kto pierwszy raz przechodzi w tym stylu szkolenia.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Reidak Nie Gru 28, 2014 10:14 pm

To moje pierwsze starcie z Visual Studio. Używam VS Community 2013 Update 4.
Przydałaby się informacja o podstawowej konfiguracji tej aplikacji. Przerabiając Warsztat Nr 3 nie mogłem uzyskać w pełni zakładanego na filmie wyniku. Po pierwsze katalog ...bin/Release miałem pusty. Po drugie publikacja za pomocą wizarda do CD/DVD nie umieszcza pliku do automatycznego uruchomienia aplikacji z płyty "autorun.inf" - należało wpierw zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach projektu.
Obecnie zapoznaję się VS przerabiając siążkę pt.: "Visual Studio Condensed for VS 2013..." i uzyskałem tam odpowiednie informacje dotyczące moich braków odnośnie VS. Jednakże aplikację wysłałem do zatwierdzenia przed przeczytaniem tej pozycji.

Jeśli zaś chodzi o sam projekt Madagaskar to podobnie jak moi poprzednicy uważam, że jest to świetna inicjatywa mobilizująca do intensywnego samokształcenia. Trzymam kciuki za Was i za siebie.

Edit: Bez edycji - zdania po przerobieniu 5 warsztatu nie zmieniam - świetne miejsce dla newbie w programowaniu.


Ostatnio zmieniony przez Reidak dnia Czw Sty 08, 2015 12:08 am, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : Za pierwszym razem wysłałem już po 3 warsztacie,,,, ;()
Reidak
Reidak

Liczba postów : 1
Join date : 16/12/2014
Skąd : Łódź

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by coffeina Sro Sty 07, 2015 12:39 am

Podoba mi się sposób organizacji warsztatów. Szybko uczą one podstaw. Najwięcej wnosi do warsztatów materiał video. Bardzo pomocny.
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by dawid4157 Wto Sty 20, 2015 3:38 pm

Ukończyłem właśnie pierwszy kamień milowy. Okazał się bardzo prosty i nie sprawił mi jakichś większych problemów. Ogólnie nie było żadnych błędów, które bym zauważył. Przyczepić mógłbym się jedynie do filmów. Brak lektora troszkę przeszkadza. Białe litery na czarnym tle też czasem przeszkadzają, bo się "scalają" z menu odtwarzacza w Media Playerze(tak najpierw pobieram film - potem oglądam). Ja bym dodał kolor jasno zielony lub czerwony. Oraz ważne/istotne informacje kolorował lub uwypuklał. Dobrze by było także stworzyć wersję filmów na telefon oraz tablem(bo nie zawsze się siedzi przed komputerem a czasem coś warto obejrzeć Smile)

Ogólnie bardzo fajny projekt. NIE ŻAŁUJĘ, ŻE SIĘ PRZYŁĄCZYŁEM!
dawid4157
dawid4157

Liczba postów : 4
Join date : 17/01/2015
Age : 28

http://notatkizkomputera.pl

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by wad Pią Sty 30, 2015 10:48 am

CO można tu dodać. Wszystko było powiedziane wyżej.
Powiem od siebie że właśnie w taki sposób należy uczyć programowania, powoli wprowadza się ucznia w "tajniki" programowania w c#.A nie jak na youtube lekcje typu "Javascriptw 30min" gdzie natłok informacji wprowadza raczej zamieszanie w głowie.

Jest bardzo dobrze.

wad

Liczba postów : 35
Join date : 21/12/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Elchu Nie Lut 01, 2015 9:19 am

Pierwsze 5 warsztatów to znakomity materiał dla osób, które chciałyby zobaczyć czy programowanie w C# im się spodoba i chcą dalej brnąć w tajniki programowania. Lekcje są dobrze opracowane i zawsze można liczyć na pomoc osób sprawdzających. Jedną wadą w początkowych lekcjach to brak lektora i potrzeba czytania, co może zniechęcać. Na pocieszenie i dalszą mobilizację w programowanie można powiedzieć że na wyższych poziomach jest już lektor.
Elchu
Elchu

Liczba postów : 14
Join date : 03/02/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Kamień milowy 1 (warsztat 1 -5)

Pisanie by tomtom1 Sob Lut 07, 2015 10:47 am

Widać, że ktoś przemyślał sprawę nauki (dydaktyki) języka. Podział na segmenty (kamienie milowe), dodatkowe ćwiczenia a także ograniczony (IMHO zbyt długi) czas na rozwiązanie zadania to wszystko daje maksymalne korzyści, tym bardziej, że wszystko tłumaczone jest łopatologicznie... Super sprawa, zero bezmyślnego klepania kodu, doskonały kontakt z szefem tego projektu i recenzentami laborek... Cóż więcej dodać - chyba tylko mniej prokrastynacji:)))
tomtom1
tomtom1
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego "Madagaskaru"
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego

Liczba postów : 81
Join date : 09/12/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by magicznyWladek Wto Lut 10, 2015 12:24 pm

Pierwsze pięć warsztatów dla mnie jako już w miarę dobrze zaznajomionego z tematem programowania obiektowego i językiem C# było jak chleb powszedni. Co ciekawe nie nudziłem się, tylko z chęcią  ciekawością poznania kolejnych warsztatów robiłem te postawione przede mną w chwili obecnej. W warsztacie piątym przypomniałem sobie o istnieniu łańcucha dosłownego co może się kiedyś przydać. Warsztaty zrobione są w sposób prosty, przystępny i miły dla oka. Moim zdaniem przydałby się jedynie lektor bądź ścieżka dźwiękowa(pozostawiając również napisy). Ale to nie jest teraz najważniejszą częścią projektu. Pierwszy kamień milowy jest przede wszystkim dobry dla zupełnych nowicjuszy gdyż tłumaczy podstawy w sposób prosty, wręcz łopatologiczny co na moje jest ogromnym plusem bo dzięki temu każdy może zacząć przygodę z programowaniem. Doświadczonym zaś może nieco odświeżyć pamięć. Smile

Aż się prosi o wstawienie Very Happy
magicznyWladek
magicznyWladek
Administrator profilu Facebook "Madagaskaru"
Administrator profilu Facebook

Liczba postów : 30
Join date : 06/02/2015
Age : 31
Skąd : Toruń

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Gość Czw Lut 12, 2015 12:51 pm

Właśnie skończyłem przerabiać pierwsze 5 warsztatów i jestem bardzo zadowolony z jakości wszystkich elementów projektu. Materiał wideo jest świetny (mi osobiście nie przeszkadza brak lektora) w kryteriach zaliczenia wszystko jest jasno i wyraźnie opisane co trzeba zrobić żeby zaliczyć laborkę. Dodatkowo są publikowane na bieżąco uwagi użytkowników i ewentualne błędy są poprawiane. Kontakt z szefem projektu jest bardzo dobry, moim zdaniem organizacja projektu stoi na wysokim poziomie, widać że liderzy projektu to profesjonaliści. Na ten moment nie mam zastrzeżeń co do tej części projektu.

Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by BRMaster Sro Lut 18, 2015 12:00 pm

Pierwsze 5 warsztatów dobrze przygotowują do pisania kolejnych programów.
Bardzo dobrze że uczestnicy nie są rzucani od razu na głęboką wodę.
Przed dołączeniem do projektu trochę programowałem, ale dzięki rozpoczęciu od nowa od podstaw umacniam fundamenty.

BRMaster

Liczba postów : 2
Join date : 05/02/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by lukaz1 Sob Lut 21, 2015 8:23 pm

Pierwsze 5 warsztatów zachęca do dalszej nauki C#. Wszystko fajnie opisane w poszczególnych warsztatach. Materiały wideo bez lektora zmuszają do czytania i tym samym uczenia się przedstawionych zagadnień. Bardzo pozytywnie wpływa to na naukę. Nie żałuję, że dołączyłem. Polecam każdemu kto potrzebuje 'kopa' na rozpoczęcie nauki C#. Very Happy

lukaz1

Liczba postów : 5
Join date : 05/02/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Warsztat 5

Pisanie by wad Sob Lut 28, 2015 10:34 am

Jakkażdy do tej przerobiony warsztat bardzo mi się podobało. Nie ma gonitwy, wszystko powoli jest tłumaczone, ilość wiedzy potrzebnej do przyswojenia dozowany, w mojej opinii, w odpowiedniej ilości.

Natomiast egzaminatorzy cierpliwi Smile

wad

Liczba postów : 35
Join date : 21/12/2014

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by trajan170 Sob Mar 28, 2015 2:08 pm

Pierwsze 5 warsztatów to solidny wstęp do dalszego programowania w języku C#. Warsztaty są dosyć ciekawie zrealizowane. Napisy polskie pod filmem dobrze się sprawdzają, skłaniają uczącego do większej koncentracji nad przerabianym materiałem. Warsztaty te oceniam bardzo pozytywnie.

trajan170

Liczba postów : 9
Join date : 06/03/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Omelm Nie Kwi 26, 2015 9:59 pm

Pierwsze 5 warsztatów wydają się być trochę za łatwe, ale zachęcają do dalszej pracy.

Omelm

Liczba postów : 1
Join date : 06/03/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by look4challenges Czw Maj 14, 2015 10:45 am

Wiele razy zabierałem się za programowanie, ale w Madagaskarze jest to cośSmile podsumowując pierwsze 5 laborek:

Plusy:
+ niesamowicie wyczerpany temat w każdym laboratorium
+ materiały utworzone bardzo dokładnie i z pięknym nastawieniem na najdrobniejsze uwagi i poprawki
+ szybki i sprawny kontakt

oczywiście tutaj można by dużo wypisywać ale ogólnie jestem pod coraz większym wrażeniem

Minus:
- brakuje głosu lektora, ewentualnie ciche spokojnej muzyki podczas filmów warsztatowych

i w sumie na razie więcej nie widzęSmile

pozdrawiam wszystkich i powodzenia dalej Smile
look4challenges
look4challenges

Liczba postów : 2
Join date : 04/03/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by tumeg Nie Maj 24, 2015 4:19 pm

Pierwsze 5 warsztatów było stosunkowo prostych. Myślę, że w łagodny sposób wprowadzają do programowania osoby, które wcześniej nie miały z nim nic wspólnego. Razić może brak lektora w filmach instruktażowych.

tumeg

Liczba postów : 1
Join date : 15/01/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Blonddas Wto Maj 26, 2015 6:47 pm

W moim odczuciu warsztaty z "pierwszego kamienia milowego" były bardzo proste, ułożone z rozwagą, stopniowo wprowadzające wiedzę. Jako, że nie jestem początkującym nie nauczyły mnie zbyt wiele ale jednocześnie nie znużyły. Myślę natomiast, że są świetnym materiałem dla rozpoczynających naukę programowania. W moim odczuciu potrzeba im poprawienia nierzadkich literówek (które starałem się zgłaszać) oraz dogrania lektora, który jeszcze bardziej ułatwiłby naukę. Dobrze by było również uporządkować je w formie jakiegoś serwisu, by nie trzeba było otwierać wielu plików z jakich się składają. Szczególnie pomocne by było przeniesienie ankiet do formularzy internetowych. Podsumowując warsztaty oceniam pozytywnie i uważam, że są godne polecenia.

Blonddas

Liczba postów : 1
Join date : 05/03/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by artbax Sro Maj 27, 2015 9:07 pm

Bardzo dobrze zrealizowane materiały filmowe do nauki podstaw programowania w C#.
Dla kogoś, kto miał już wcześniej styczność z pisaniem programów konsolowych jest to świetna okazja do przypomnienia i powtórzenia kilku fundamentalnych elementów. Surprised

artbax

Liczba postów : 11
Join date : 07/02/2015
Skąd : UK

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by miloszfil Nie Cze 14, 2015 5:16 pm

Czasami wydaję mi się, że można by zrezygnować z niektórych komentarzy i debugowania 3 linijek kodu po wraz drugi.Ponieważ warsztat trochę momentami staje się nudny. Myślę, że każdy dobrze widzi co się dzieje bez znaczenia na jakim jest poziomie. Tak czy inaczej pełen profesjonalizm 10/10

miloszfil

Liczba postów : 1
Join date : 05/06/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by baklazan Wto Sie 25, 2015 1:55 pm

Ogólnie materiał w pierwszych 5 warszztatach jest dość prosty, ale przedstawiony jest w sposób jeszcze prostszy. Jedyne do czego można się przyczepić to to, że czasami ciężko jest jednocześnie czytać komentarz i patrzeć co dzieje się na ekranie. Stąd moja ocena to 9 a nie 10 Smile

baklazan

Liczba postów : 10
Join date : 06/08/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Kuberson Wto Sie 25, 2015 3:14 pm

Materiał z warsztatów 1-5 znany był mi przed przystąpieniem do projektu, lecz mimo wszystko dobrze było przerobić te warsztaty w celu utrwalenia wiedzy. Myślę, że jest zrobiony w taki sposób, że osoba, która nigdy nie miała do czynienia z programowaniem bez problemu "wkręci się" w programowanie. Jestem jak najbardziej zadowolony, ocena ogólna 9/10.

Kuberson

Liczba postów : 4
Join date : 05/08/2015
Age : 27

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by krzychucox Pią Sie 28, 2015 6:12 pm

Materiał w warsztatach 1-5 jest przedstawiony bardzo jasno i przejrzyście. Osoby, które nigdy nie miały styczności z programowaniem, nie powinny mieć żadnych problemów ze zrozumieniem treści. Jakość filmu jest dość dobra, brakuje jednak lektora (trudno skupić się jednocześnie na czytaniu i patrzeniu co dzieje się na ekranie). Ogólnie warsztaty bardzo mi się podobały i cieszę się, że dołączyłem.

krzychucox

Liczba postów : 2
Join date : 06/06/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by agnesss8585 Pią Wrz 04, 2015 8:40 pm

te pierwsze 5 warsztatów również mi się podobały. Były szczegółowo wyjaśnione i mimo wszystko, że miałam lekką styczność z programowaniem wcześniej to te warsztaty bardziej rozjaśniły mi pewne zagadnienia. Myślę, że dla osób, które zaczynają pzygodę z programowaniem od zera te warsztaty będą bardzo pomocne.

agnesss8585

Liczba postów : 2
Join date : 13/07/2015

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Nemiz Wto Wrz 08, 2015 5:00 pm

Pierwsze 5 warsztatów jest w porządku. Są ćwiczenia, dzięki którym możemy przećwiczyć najważniejsze kwestie. Osobiście irytuje mnie cała instrukcja i ankieta w excelu. Nie raz wracałem wracałem do przygotowanego już warsztatu do wysyłki, bo się okazało że nie rozwinąłem wymagań Smile

Filmiki są na pewno ciekawszym rozwiązaniem od typowej instrukcji w pdfie - wydaje mi się, że są mniej pracochłonne, jednak wraz ze wzrostem umiejętności ta przydatność się zmienia i jedno-dwu stronicowy pdf z krótkim opisem używanej biblioteki i metod, które trzeba użyć myślę że byłoby wystarczające.

Pozdrawiam!
Nemiz
Nemiz

Liczba postów : 39
Join date : 01/09/2015
Skąd : Łódź

Powrót do góry Go down

Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5) - Page 2 Empty Re: Opinie - Kamień milowy nr 1 (warsztaty 1-5)

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach