Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

+4
Borixon911
zefirek
koszmarek
Stravi
8 posters

Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Stravi Sro Sie 05, 2015 9:00 pm

Cześć,
proszę Was o zgłaszanie tutaj propozycji aplikacji, które moglibyśmy napisać w ramach naszego projektu. Oczekuję propozycji aplikacji, które mogą nam się przydać i będą takich rozmiarów, że  będzie mogło nad nią pracować kilka osób jednocześnie.
Dodałem już poniżej propozycję podaną przez Astrocyt.

- Aplikacja "TODO" czyli coś na wzór scrum
- Aplikacja która wygrała styczniową ankietę "System zamówień z ich obsługą"
- Aplikacja wspomagająca pracę warsztatu samochodowego
- Aplikacja przedtsawiająca informację o hardware użytkownika (na wzór programu "Aida")


Ostatnio zmieniony przez Stravi dnia Czw Lis 12, 2015 5:15 pm, w całości zmieniany 4 razy

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by koszmarek Czw Sie 06, 2015 9:00 am

Stravi. Na wszelki wypadek przypominam, że w styczniu mieliśmy akcję wyboru aplikacji do gałęzi deweloperskiej. Było głosowanie, oto jego wynik: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Fonq2HJPRSu3DFuOpNZNP2gXQJCvxZOaGP_uH6k9e2E/edit?usp=sharing

Ale ale ! Chciałem jednak zaznaczyć, że:

  • od stycznia minęło trochę czasu (chyba źle wszyscy zadecydowaliśmy , żeby najpierw wybrać aplikację a potem dopiero konfigurować repo ... taki sobie wszyscy ustaliliśmy harmonogram)
  • wygrana aplikacja z powyższego linka, może się okazać w realizacji zbyt złożona na aktualnym etapie rozwoju naszej gałęzi deweloperskiej.


Nie upieram się więc , że to ma być właśnie ta (wybrana przez nas) aplikacja. Piszę o tym tylko po to, abyśmy mieli świadomość, że taka akcja miała miejsce. Mam nadzieję że Zefirek nie będzie cisnął (egzekwował) swojego wygranego pomysł i możemy podejść do tematu ponownie (wytypować w tym poście Straviego aplikację do napisania bardziej "na świeżo" , mając skonfigurowane repo , oraz świadomość na czym aktualnie stoimy).


pozdr !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Stravi Czw Sie 06, 2015 9:09 am

Faktycznie zupełnie o tym zapomniałem.
Dodaję aplikację, która wtedy wygrała i potem zrobię ankietę co będziemy dalej tworzyć.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by koszmarek Czw Sie 06, 2015 9:21 am

Mam tu małe wyrzuty sumienia, bo będziemy tworzyć ankietę na ankietę (taką trochę ankietę do kwadratu), ale nadal skłaniam się ku temu że jednak zrobić kolejne podejście do tematu  (wybór aplikacji na razie na nasze skromne pionierskie siły i zasoby).
Dam znać Zefirkowi o tym wątku , niech to przeczyta i się ustosunkuje . pozdr !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by zefirek Czw Sie 06, 2015 9:33 am

Witam
Macie rację, że jest trochę za trudna a przebudowa projektu nie sprzyja temu zadaniu.
Przychylam się do propozycji prostszej aplikacji jednak uważam że robienie po raz kolejny ankiety nie ma sensu. Wydłuży tylko stracony już czas.
Myślę, że lider powinien coś wybrać i na tym powinniśmy docierać współpracę.
Ja oczywiście wracam już do pracy przy projekcie - koniec urlopu i liczę że ponownie będę mógł poświęcić więcej czasu na ten projekt.

zefirek
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 41
Join date : 27/05/2013
Skąd : Gryfów Śląski

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by koszmarek Czw Sie 06, 2015 9:37 am

zefirek napisał:Myślę, że lider powinien coś wybrać i na tym powinniśmy docierać współpracę.
To jest dobra myśl. Racja, wybieramy aplikację tylko po to , aby praca nad nią była dla nas poligonem. Zgodnie z sugestią Zefirka uprośćmy w tej akcji proces decyzyjny tzn. nie szalejmy z ankietami tylko niech Stravi arbitralnie zadecyduje na końcu jaką aplikację utworzyć.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Odpowiedz z cytatem Re: Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Borixon911 Czw Sie 06, 2015 9:23 pm

Hej, a może aplikację wspomagająca pracę warsztatu samochodowego.

np.  mechanior wprowadza dane auta do systemu (kluczem może być nr rej. lub nr vin) a następnie wprowadza datę wizyty,  co zastało zrobione,  jakie części wymienione,  koszt naprawy itp.

- można zrobić słownik marek aut oraz modeli aby nie trzeba było ręcznie ich wprowadzać.
- dodatkowo możliwość dodawania nowego auta ale tylko dla upoważnionego użytkownika,
 tym samym dochodzi panel logowania.
- można wprowadzić jakies rabaty dla klientów np. dla tych którzy w ciągu ostatniego roku wydali xxx kasy dostają zniżkę 10% lub coś podobnego. itd itd....


Ostatnio zmieniony przez Borixon911 dnia Pią Sie 07, 2015 3:03 pm, w całości zmieniany 2 razy

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Astrocyt Pią Sie 07, 2015 12:38 am

A ja już dawno myślałem o czym co kiedyś wydawało się o wiele łatwiejsze. Mianowicie usprawnienie obsługi projektu.

Były by 3 gałęzie tej aplikacji:


Dla admina
Dla moderatora
Dla uczestnika

Admin miałby swoją apkę do której się loguje. Tam byłoby coś w stylu:

Liczba aktualnych uczestników
Przydzielanie moderatorów do zadań itp.

Potem panel moderatora - do niego by szły zaliczenia od uczestników
A ostatni dla uczestnika - mógłby wysyłać zaliczenia, kontaktować się z moderatorami itp.

Można by było to też zrobić w ASP.NET - wtedy byłby taki większy serwer który by to obsługiwał.

Ale patrząc ile pracy w to trzeba włożyć to nie wiem, może to na przyszłość - ale myślę, że projekt stałby się atrakcyjniejszy jakby miał swój serwer ze stroną z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście jest to możliwe tylko - trzeba by było mieć kasę na średni hosting, ktoś musiałby zrobić stronę atrakcyjną od strony wizualnej, ktoś musiał by tę całą logikę która za tym stoi stworzyć - dużo roboty. Ale piszę ponieważ w przyszłości może kiedyś do tego się wróci - i jak będę miał większą wiedzę to też coś tam bym poklepał.

Pozdrawiam

Astrocyt

Liczba postów : 16
Join date : 20/06/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Borixon911 Pią Sie 07, 2015 3:22 pm

Hej
Przed rozpoczęciem pisania nowej apki dobrze by było dokończyć tę pierwszą(testową). Podejrzewam, że jak zaczniemy coś nowego to tej starej już nie ruszymy;).

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by kojot Pią Sie 07, 2015 3:24 pm

1. Dzięki za wywalenie adresów email w kosmos
2. Zabieramy się do wszystkiego jak pies do jeża. W takim tempie obiektówka zostanie przerobiona za 2(?) lata. Moim zdaniem powinniśmy się rzucić na głębszą wodę. Pomysły na aplikacje są ok. Warsztacik to coś zbyt małego, musiałby przynajmniej dojść moduł magazynu i obsługi zamówień części itp.

@Astrocyt nie wydaje się to zbytnio skomplikowane


kojot

Liczba postów : 8
Join date : 13/09/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by koszmarek Pią Sie 07, 2015 3:48 pm

kojot napisał:1. Dzięki za wywalenie adresów email w kosmos
Przykro mi , że tak się stało. Pracuję nad tym aby od przyszłego tygodnia broadcasty szły już tylko na forum.
kojot napisał:2. Zabieramy się do wszystkiego jak pies do jeża. W takim tempie obiektówka zostanie przerobiona za 2(?) lata.
Przypominam , że w gałęzi deweloperskiej nie mamy nic przerabiać (ani uczyć się). Tu z założenia produkujemy !To oznacza, że to nie ma być pomysł na aplikację szkoleniową.  Pomysł na aplikację w tej gałęzi nie ma nic wspólnego z gałęzią szkoleniową "Madagaskaru" (warsztatami/laborkami)
Tu szukamy pomysłu na eksperymentalną aplikację , która ma być (z założenia) tworzona technikami daleko wybiegającymi poza aktualnie wyprodukowane warsztaty (oczywiście okaże się wkrótce co potrafimy w tej gałęzi i czy uda się min 5 deweloperom na początek dotrzeć współpracę .. oby i wierzę że tak . )

kojot napisał:Moim zdaniem powinniśmy się rzucić na głębszą wodę. Pomysły na aplikacje są ok. Warsztacik to coś zbyt małego, musiałby przynajmniej dojść moduł magazynu i obsługi zamówień części itp.
A ja bym nie szalał z założeniami , tylko przekonajmy się najpierw czy jesteśmy w stanie oprogramować zespołowo choćby jeden moduł, a potem dopiero sukcesywnie rozwijajmy aplikację.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Astrocyt Pią Sie 07, 2015 7:42 pm

A mam takie pytanko, gdzie można znaleźć kod tej pierwszej apki bo chcialbym przejrzeć z ciekawości jak to wygląda teraz.
Pozdr.
PS. Mam takie pytanko do autora tematu: czy aktualnie jest jakaś lista w której są zawarte osoby piszące jakikolwiek kod w gałęzi dewel. ?

Astrocyt

Liczba postów : 16
Join date : 20/06/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Stravi Pią Sie 07, 2015 7:45 pm

Ad1. https://madagaskar.forumpolish.com/t144-faq-czesto-zadawane-pytania
Ad2. Bezpośrednio nie ma takiej listy, ale możesz to sobie wyciągnąć z historii GITa - nie jest długa.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Borixon911 Sob Sie 08, 2015 12:01 pm

Hej

Może coś takiego. Aplikacja w stylu 'Aida', która pokazuje nam wszystkie detale na temat naszego komputera, podzespołów, monitora, systemu operacyjnego itd. Była by to aplikacja webowa z ładną szatą graficzną. (np. na stronie głównej duże kolorowe buttony z działem który nas interesuje np. procesor, grafika.......). Każdy może sobie wszytko sprawdzić online bez instalowania jakichkolwiek programów. Do tego apka mogła by być w kilku wersjach językowych. Myślę że mogła by to być zarazem reklama dla naszego projektu, gdyba taka stronka zyskała dużą popularność wśród internautów.

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Astrocyt Sob Sie 08, 2015 8:58 pm

Mam taką małą dygresję: Jeżeli wybierzemy już apkę ( myślę, że ostatni pomysł jest bardzo dobry) to przydałoby się chociaż trochę ją rozplanować, jakie klasy powinny tam być i za co odpowiadać. Patrzyłem na FileGenerator i nazwa Form1 dla głównego widoku wygląda co najmniej cieńko...
Pozdrawiam

Astrocyt

Liczba postów : 16
Join date : 20/06/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Stravi Nie Sie 09, 2015 9:21 am

Nazwy możesz poprawić - projekt jest dostępny dla wszystkich i wszyscy mogli mieć w niego wkład. Pisałem posta z prośbą przetestowanie tej aplikacji - nikt się nie zgłosił.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Stravi Pon Sie 10, 2015 9:31 pm

Wybrałem aplikację TODO, ponieważ można z niej zrobić małą aplikację, ale jeśli będziemy chcieli to można z niej zrobić ogromnego kolosa do zarządzania całym projektem - tak jak zostało określone w priorytetach naszego projektu na najbliższy czas.
W osobnym wątku rozpocznę temat requirement'ów i feature'ów.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by coffeina Pon Sie 10, 2015 10:13 pm

Borixon911 napisał:Hej

Może coś takiego.   Aplikacja w stylu 'Aida', która pokazuje nam wszystkie detale na temat naszego komputera, podzespołów, monitora, systemu operacyjnego itd.  Była by to aplikacja webowa z ładną szatą graficzną. (np. na stronie głównej duże kolorowe buttony z działem który nas interesuje np. procesor, grafika.......).  Każdy może sobie wszytko sprawdzić online bez instalowania jakichkolwiek programów.  Do tego apka mogła by być w kilku wersjach językowych.  Myślę że mogła by to być zarazem reklama dla naszego projektu, gdyba taka stronka zyskała dużą popularność wśród internautów.

Bardzo mi się ten pomysł podoba.
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Poziom uczestników

Pisanie by baklazan Pon Sie 10, 2015 10:17 pm

Cześć, dopiero zaczynam swoją przygodę z Madagaskarem i ogólnie z programowaniem. Mogę spytać jaki musi być poziom potencjalnych uczestników tworzenia projektu? Ewentualnie ile warsztatów trzeba mieć zrealizowanych żeby móc coś napisać w tym projekcie?
Pozdrawiam
baklazan Smile

baklazan

Liczba postów : 10
Join date : 06/08/2015

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Stravi Pon Sie 10, 2015 10:23 pm

Poziom jest ciężko określić. Będzie lista zadań i osoby chętne będą się na te zadania zgłaszać - w taki sposób określają, czy są zdolni wykonać dane zadanie.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by baklazan Pon Sie 10, 2015 10:25 pm

Ok, dzięki za odpowiedź. W takim razie czekam na listę Smile

baklazan

Liczba postów : 10
Join date : 06/08/2015

Powrót do góry Go down

(zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy Empty Re: (zakończony) Propozycję na aplikację, którą napiszemy

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach