Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

+5
Fores
Demar77
zefirek
Stravi
koszmarek
9 posters

Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by koszmarek Sob Gru 06, 2014 11:30 pm

Hej

Przechodzimy do kolejnego etapu. 
W tym etapie się rozmarzymy ;p - czyli wymyślamy tu sobie aplikację/system którą będziemy chcieli napisać jako pierwszą , utworzoną zespołowo w naszej eksperymentalnej "gałęzi deweloperskiej" projektu. Z dużym prawdopodobieństwem (przy co najmniej kilku propozycjach które zgłosicie) nie będzie dużej zgodności który pomysł będzie najlepszy. To oznacza, że etap ten zakończy się pewnie ankietą (wyboru najlepszego pomysłu).

Mam własną propozycję , ale poczekam najpierw na wasze. 

Zapraszam do strzelania pomysłami na aplikacje w tym wątku !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by Stravi Sob Gru 06, 2014 11:33 pm

Może coś internal use only, np. coś coś do naszego systemu zarządzania treścią.
Inny pomysł to soft do zarządzania zadaniami w Madagaskarze (na weba i PC obowiązkowo, dodatkowo przydałoby się na mobile).

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by zefirek Czw Gru 11, 2014 7:50 am

Proponuję coś użytecznego:
1. System zamówień z ich obsługą (rejestracja, historia, wydruki).
2. "CRM" - coś bardziej użytecznego niż oferowane na rynku.
3. Program do wystawiania faktur itp..

Myślę że cos do zastosowań codziennych pozwoli na rozwinięcie twórczości w tym dziale.

zefirek
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 41
Join date : 27/05/2013
Skąd : Gryfów Śląski

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by Demar77 Sob Gru 13, 2014 12:25 am

Dwa warunki:
1. Na początek coś prostego np. zarządzanie zadaniami tak jak padła wcześniej propozycja.
2. Standardy kodowania i współpracy nim się zabierzemy do pisania czegokolwiek w grupie
Mogę udostępnić standardy kodowania jakie sam używam i dostosujemy je go grupy.
Jeżeli chodzi o np. napisanie CRM-a lepszego niż są na rynku to poważnie mówiąc na razie nie widzę możliwości. Nie będziemy lepsi niż np. Comarch.

Jestem chętny, ale jeżeli to ma polegać na "nieskończonym w czasie" projekcie to odpadam.
Agila plus git plus standardy i grupa max 10 osób na jeden projekt.
Moja propozycja dla chętnych:
1. Opracowanie standardu kodowania;
2. Repozytorium git-a;
3. Zastosowanie sprintów (Agila);
4. Wymagania aplikacji;
5. Wybór wzorca projektowego;
6. Przydzielenie zadań;
7. Testy jednostkowe i integracyjne;
8. Technologia MVC 4;
9. Zastosowanie SqlMembershipProvider-a i tworzenie bazy danych metodą Code First
10. Testowanie aplikacji przez beta testerów.

I zrobiło się 10 przykazań.
Krytyka konstruktywna bardzo mile widziana. Dla mnie osobiście "zrobienie" tych 10 punktów w grupie jest bardziej istotne niż projekt jaki będziemy robić. Lepiej aby projekt był prosty, całą swoją uwagę skupimy na "tworzeniu" programu/aplikacji czyli na otoczce i pracy w grupie i komunikacji.
Pozdr. Demar77
Demar77
Demar77

Liczba postów : 6
Join date : 16/07/2013
Age : 46
Skąd : Jawor

http://www.tooexe.pl

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by koszmarek Sob Gru 13, 2014 5:27 pm

Demar , oczywiście że trzeba będzie opracować środowisko do team dewelopmentu (do Twoich wymagań dorzucę konfigurację CI czyli serwera Cintinous Integration). Tylko temat który Ty poruszasz będziemy poruszać w dalszej kolejności.

Tyle że w tym etapie dogadujemy tylko i wyłącznie aplikację jaką chcemy napisać (tak postanowiliśmy w poprzednim etapie).  Strzelaj więc propozycją na aplikację a gdy pojawi się kolejny wątek (np. "planowanie kolejnego kroku) to tam lobbuj np.. konfigurację naszego śrdowiska pracy.

pozdr !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by Fores Nie Gru 14, 2014 1:59 pm

Nie uwazacie, ze to troszke za duzo wymagan? Mowimy o zespole, ktory nigdy ze soba wczesniej nie wspolpracowal, gdzie nie wiadomo czy kazdy jego czlonek bedzie mial jakies doswiadczenie komercyjne w tym temacie. Ja na poczatek proponowalbym tylko GITa i Scruma, jesli chodzi o takie dodatkowe 'narzedzia'.

Demar77 napisał:Dwa warunki:
5. Wybór wzorca projektowego;
Co przez to masz na mysli? Chodzi o glowne UI design patterns, tak?(mvp, mvc, mvvm, itp.) Pytam dla jasnosci, poniewaz wzorcow jest duzo i nie da sie zaplanowac mozlilwego uzycia kazdego z nich wczesniej.

Wracajac juz do samego tematu, system do zarzadzania zadaniami jest bardzo dobrym pomyslem, calkiem prosty, lecz dla max 10 osob (jesli jednoczesnie bedzie tworzenia wersja desktopowa oraz webowa).

Ja od siebie proponuje jeszcze utworzenie systemu wspomagajacego zdawanie warsztatow. Wstepnie mam taka wizje na aplikacje desktopowa za pomoca, ktorej bedzie mozna ogladac warsztaty, przegladac swoje postepy, zdawac egzaminy, testy, itp. System troche bardziej rozbudowany od propozycji Straviego i tez proponowalbym go na nastepny projekt po tym.
Fores
Fores

Liczba postów : 73
Join date : 30/05/2013
Age : 33
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by koszmarek Pon Gru 15, 2014 8:36 am

Mi chodzi co innego po głowie. Coś co michupl22 proponuje w innej gałęzi ("promocja projektu"): utworzyć portfolio webowe "Madagaskaru" (coś co sam od dawna chcę zrobić) czyli krótko mówiąc informacyjną (reklamową) witrynę webową naszego projektu reklamującą nas "na zewnątrz" i będącą punktem wyjścia (startowym) do pozostałych zasobów reklamujących nas (głównie 1.nasz kanał Youtube 2.dokument "założenia projektu"). Projekt jeśli chodzi o logikę mało skomplikowany bo witryna będzie po prostu publiczna (bez mechanizmów logowania) oraz prezentująca tylko statyczne treści (reklamowe) ... czyi będzie praktycznie bez ficzerów  . Być może byłoby to (dogadamy na dalszym etapie) zrobione w asp.net + css + może nawet proste jquery (celem udynamicznienia tej strony: płynne przejścia pomiędzy podstronami itd.)

Tu jednak mam dylemat , bo ja chcę to zrobić jak najszybciej a jak witryna webowa znajdzie się w naszej gałęzi deweloperskiej to będziemy robić ją co najmniej rok czasu. Dlaczego tak myślę? (tak prosty projekt min rok czasu) A no dlatego, że wg mnie cokolwiek będziemy robić w gałęzi deweloperskiej będziemy musieli min kwartał a może nawet pół roku (tempo hobbystyczne) poświęcić na konfigurację środowiska (repozytorium + CI + nadanie ról: admina, lead developera który będzie robił CodeReview każdej rewizji aby mieć kod pod kontrolą  itd.).
Tak ,uważam że będziemy musieli o to wszystko zadbać, bo efekty i styl naszej pracy , będzie monitorowany przez internautów rozważających dołączenie do naszej grupy. ... a więc coś co chcę zrobić jak najszybciej , może nawet samemu ! (witryna webowa) będzie mi się wtedy wlokło.

Podsumowując: mimo wszystko:p jako pomysł na aplikcję proponuję utworzenie witryny webowej z portfolio naszej grupy.


Ostatnio zmieniony przez koszmarek dnia Sro Gru 17, 2014 5:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by zefirek Pon Gru 15, 2014 9:09 am

Dogadamy aplikację...
Dotychczas wskazywane są metody pracy a nie to nad czym będziemy pracować.
Co zaś do Comarch itp. - są to rozwiązania drogie, wielkie i wymagają informatyka (sam osobiście pracuje na Insercie) a ja proponuję stworzyć coś prostszego - każdy ma jakieś arkusze excel itp. wspomagające codzienna pracę. Na podstawie tego można coś zbudować.
Wielu z nas i nie tylko używa alternatywnych programów np. do wystawiania faktur a nie systemu comarch czy podobnych.

zefirek
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 41
Join date : 27/05/2013
Skąd : Gryfów Śląski

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by perlik Sro Gru 17, 2014 1:45 pm

Też jestem za utworzeniem na początek witryny webowej;)

perlik
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 20
Join date : 04/11/2013

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by zefirek Sro Gru 17, 2014 2:18 pm

Proszę o odpowiedź czy "Gałąź DEWELOPERSKA (programistyczna)" czy "Promocja i marketing" jest w tytule wątku??? bo jakoś się pogubiłem

zefirek
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 41
Join date : 27/05/2013
Skąd : Gryfów Śląski

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by koszmarek Sro Gru 17, 2014 5:42 pm

zefirek napisał:Proszę o odpowiedź czy "Gałąź DEWELOPERSKA (programistyczna)" czy "Promocja i marketing" jest w tytule wątku??? bo jakoś się pogubiłem
A więc: jesteśmy w gałęzi deweloperskiej: wybieramy aplikację do napisania/uworzenia. Jednym z pomysłów na aplikację jest witryna webowa reklamująca "Madagaskar". Są też pomysły na inne aplikacje, proponujcie następne ... na końcu zagłosujemy na najlepszy pomysł.


Ostatnio zmieniony przez koszmarek dnia Czw Gru 18, 2014 8:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by event15 Czw Gru 18, 2014 8:20 pm


event15

Liczba postów : 14
Join date : 12/12/2014
Age : 31

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by koszmarek Sob Gru 20, 2014 11:31 pm

Hej na razie naliczyłem 6 propozycji aplikacji.
Jak uzbiera się minimum 10 (sensownych :p) propozycji, to wtedy dopiero odpalę ankietę i wybierzemy najlepszą propozycję aplikacji.  (po czym na dalszych etapach będziemy ustalać technologię, konfigurować środowisko pracy itd.)

To czekam.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (w trakcie) Etap 1: Wybór aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by Cygnus Nie Gru 21, 2014 2:55 pm

Ja znowu zastanawiałem się nad aplikacją do zarządzania projektami, czyli mamy dany projekt do którego przypisujemy ludzie, w aplikacji będzie ustawianie etapu danego projektu (analiza, implementacja, testowanie itd.), czas przewidywany ukończenia, czas który został poświęcony przez daną osobę przypisaną do projekty itd. Można to na prawdę bardzo rozbudować i przy okazji my możemy skorzystać jak i w późniejszym etapie można to przerobić na aplikację komercyjną. Oprócz tego chodzi mi jeszcze po głowie aplikacja do zgłaszania awarii przez klienta tyle że to raczej musiałoby być napisane w ASP oraz aplikacja do zarządzania skryptami sql, która będzie numerować sama skrypty i podczas wykonywania będzie zaznaczała na jakim serwerze skrypty zostały wykonane. To tak ap ropo do projektów komercyjnych jeżeli się posiada kilku klientów i wysyła się im skrypty serwisowe.
Póki co w pierwszej kolejności można by się zająć utworzeniem witryny i skonfigurowaniem środowiska roboczego.
Cygnus
Cygnus

Liczba postów : 27
Join date : 05/01/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by Stravi Pon Gru 22, 2014 10:27 pm

Moja propozycja to program do zarządzania rezerwacją/rejestracją. Np. udostępniam we wtorek 20 spotkań po 15 minut i każdy może się do tej kolejki wbić o wybranej porze, ale nie więcej niż 4 osoby na godzinę.
Widziałem już taki system na sharepoincie i słabo działał, bo okazywało się, że ludzie nadpisywali sobie wpisy. Jak wprowadzili potwierdzenia przez admina to i tak występują nadpisywania - nie odświeżają się dane online, pobierają się tylko podczas otwierania strony.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by koszmarek Wto Gru 23, 2014 8:52 am

Cygnus napisał:Ja znowu zastanawiałem się nad aplikacją do zarządzania projektami, czyli mamy dany projekt do którego przypisujemy ludzie, w aplikacji będzie ustawianie etapu danego projektu (analiza, implementacja, testowanie itd.), czas przewidywany ukończenia, czas który został poświęcony przez daną osobę przypisaną do projekty itd. Można to na prawdę bardzo rozbudować i przy okazji my możemy skorzystać jak i w późniejszym etapie można to przerobić na aplikację komercyjną. Oprócz tego chodzi mi jeszcze po głowie aplikacja do zgłaszania awarii przez klienta tyle że to raczej musiałoby być napisane w ASP oraz aplikacja do zarządzania skryptami sql, która będzie numerować sama skrypty i podczas wykonywania będzie zaznaczała na jakim serwerze skrypty zostały wykonane. To tak ap ropo do projektów komercyjnych jeżeli się posiada kilku klientów i wysyła się im skrypty serwisowe.
Póki co w pierwszej kolejności można by się zająć utworzeniem witryny i skonfigurowaniem środowiska roboczego.
Cygnus, pomysł całkiem ciekawy ale troszkę się obawiam, że ten system już na etapie projektowania go przerodzi się w "kobyłę" , czyli coś ogromnego o nieskończonej liczbie ficzerów , które będą musiały być niezbędne już na etapie "bety" ... a więc coś czego raczej nie zdołamy ukończyć. Oczywiście głosowanie zadecyduje, ja jednak korzystam z prawa uczestnika tego forum to przestraszenia Was tym pomysłem. Może na początek (pierwszy nasz projekt) coś ostrożniejszego wybierzemy :p ?
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (w trakcie) Etap 1: Wybór aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by Cygnus Wto Gru 23, 2014 11:35 am

koszmarek napisał:
Cygnus, pomysł całkiem ciekawy ale troszkę się obawiam, że ten system już na etapie projektowania go przerodzi się w "kobyłę" , czyli coś ogromnego o nieskończonej liczbie ficzerów , które będą musiały być niezbędne już na etapie "bety" ... a więc coś czego raczej nie zdołamy ukończyć. Oczywiście głosowanie zadecyduje, ja jednak korzystam z prawa uczestnika tego forum to przestraszenia Was tym pomysłem. Może na początek (pierwszy nasz projekt) coś ostrożniejszego wybierzemy :p ?
No faktycznie to niestety byłoby duże już na samym początku, nie pomyślałem o tym, ale za jakiś czas, rok, dwa a może trzy jak jakoś fajnie się rozwinie gałąź developerska to można by się nad czymś takim zastanowićSmile Póki co nie mam pomysłu na nic małego:)
Cygnus
Cygnus

Liczba postów : 27
Join date : 05/01/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by koszmarek Wto Gru 30, 2014 8:20 pm

Kurcze no, tak czytam te Wasze propozycje i mam wrażenie że nie za bardzo na razie mamy w czym wybierać :p . Z drugiej strony nie jest na razie krytyczne jaką aplikację wybierzemy do napisania (byle nie za złożoną na początek), bo cięższe wyzwanie dla nas (w kolejnych etapach) to będzie skonfigurowanie naszego środowiska pracy oraz procesu.

Czy 

  • mam uruchamiać finalną ankietę wybory aplikacji (z istniejących już propozycji zgłoszonych przez Was) ?
  • Czy może jednak poczekać jeszcze na kolejne Wasze pomysły (może trafi się jakaś perełka , prosta aplikacja która scenariuszem będzie wizytówką naszego projektu, jako pierwszego który zrealizujemy zespołowo)


Dajcie znać czy już teraz zamykać ten wątek , jak nie dacie znać to zrobię to najdalej za tydzieć (czekać też nie ma co za długo)

pozdr !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by michupl22 Wto Sty 06, 2015 9:20 pm

Ja proponuje jeszcze poczekać z dwa tygodnie i zrobić na końcu ankietę.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by koszmarek Pią Sty 16, 2015 8:19 pm

A więc zamykam ten etap  (blokuję wątek do dyskusji) i otwieram kolejny (w którym wybierzemy najlepszą propozycję). 

Dzięki wszystkim za udział w tym etapie !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia Empty Re: (zakończony) Etap 1: Propozycje aplikacji/systemu do utworzenia

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach