Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Aplikacja w C# + db4o

4 posters

Go down

Aplikacja w C# + db4o Empty Aplikacja w C# + db4o

Pisanie by gokusiek Sro Kwi 02, 2014 1:04 pm

Witam.
Muszę napisać aplikację która umożliwi mi wystawienie faktury oraz zapis jej do pliku np. pdf aby móc ją wydrukować. Oczywiście musi posiadać takie bajery jak dodawanie/usuwanie/edycja klientów oraz towarów a wszystko ma być zapisane w obiektowej bazie db4o.
Niestety moja wiedza z programowania nie pozwala mi na samodzielne napisanie takiej apki dlatego prosiłbym o pomoc tj. udzielenie jakiś wskazówek , mile widziane linki do jakiś tutków przydatnych w zrobieniu czegoś takiego, porad od czego zacząć . Od utworzenia windows formsa czy może najpierw utworzenie bazę danych ? Nie chcę aby mnie ktoś źle zrozumiał i nie oczekuję gotowego kodu , po prostu pomocy w tym jak zacząć Smile
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc Smile

gokusiek

Liczba postów : 18
Join date : 08/03/2014

Powrót do góry Go down

Aplikacja w C# + db4o Empty Re: Aplikacja w C# + db4o

Pisanie by michupl22 Sob Kwi 05, 2014 9:20 am

Napisanie takiego programu w pojedynkę zajmie Ci ok. 30 lat. Dolicz sobie jeszcze kilka lat nauki. Zanim napiszesz ten program to będziesz już dawno na emeryturze. Jeżeli w ogóle ją dostaniemy.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Aplikacja w C# + db4o Empty Re: Aplikacja w C# + db4o

Pisanie by gokusiek Sob Kwi 05, 2014 9:40 am

Sorki , nie napisałem tego wcześniej ale ten program jest aplikacją zaliczeniową na studiach , nie programem który komuś chcę sprzedać Razz To nie ma być profesjonalny program do wystawiania faktur , myślę że wykładowcy chodzi bardziej o to aby dobrze była zrobiona ta obiektowa baza danych , a "wystawianie faktur" ma służyć tylko temu aby tych klientów i produkty dodawać, usuwać itp.

gokusiek

Liczba postów : 18
Join date : 08/03/2014

Powrót do góry Go down

Aplikacja w C# + db4o Empty Re: Aplikacja w C# + db4o

Pisanie by Fores Sob Kwi 05, 2014 10:57 am

imo wystawiani faktur bedzie najtrudniejsza rzecza w tym wszystkim. W jaki sposob chcesz wygenerowac taki pdf? Crystal reports, itextsharp, aspx? A zrobienie bazy danych do takich minimalnych ptorzeb nie powinno zajac Ci wiecej, niz 1 dzien.
Fores
Fores

Liczba postów : 73
Join date : 30/05/2013
Age : 33
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Aplikacja w C# + db4o Empty Re: Aplikacja w C# + db4o

Pisanie by Admin Sob Kwi 05, 2014 10:58 am

michupl22 napisał:Napisanie takiego programu w pojedynkę zajmie Ci ok. 30 lat. Dolicz sobie jeszcze kilka lat nauki. Zanim napiszesz ten program to będziesz już dawno na emeryturze. Jeżeli w ogóle ją dostaniemy.
Nie no michu ... przesadzasz :p
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 25/10/2012

https://madagaskar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Aplikacja w C# + db4o Empty Re: Aplikacja w C# + db4o

Pisanie by michupl22 Sob Kwi 05, 2014 11:51 am

Zaliczenie na studiach to faktycznie co innego.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Aplikacja w C# + db4o Empty Re: Aplikacja w C# + db4o

Pisanie by gokusiek Sob Kwi 05, 2014 12:09 pm

Ewentualnie zapis faktury do pliku sobie daruje a zrobię wyświetlenie "gotowej" faktury w osobnym oknie. Może przejdzie Smile

gokusiek

Liczba postów : 18
Join date : 08/03/2014

Powrót do góry Go down

Aplikacja w C# + db4o Empty Re: Aplikacja w C# + db4o

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach