Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Programista samouk- co warto poznać

Go down

Programista samouk- co warto poznać Empty Programista samouk- co warto poznać

Pisanie by Nemiz Wto Wrz 08, 2015 5:17 pm

Cześć, jestem studentem kierunku powiązanego z informatyką i metodami ilościowymi. Obie rzeczy sprawiają mi przyjemność jednak chciałbym zostać programistą w przyszłości. Programowanie na studiach to same podstawy, miałem systemy operacyjne, bazy danych, inf. ekonomiczną i to tyle. Niestety poziom jest równany w dół przez co zaczęliśmy i skończyliśmy na podstawach. Planuję pisać aplikację webowe i dekstopowe Powiedzcie, jakie dziedziny, tematy warto poznać, aby nie mieć problemów w przyszłości z zagłębianiem się w asp.net i programowanie na lepszym poziomie.

Wydaje mi się, że powinienem poznać bardziej podstawy:
-sieci komputerowych, hostingu, stron internetowych (nigdy mnie to nie interesowało, dlatego mam znikomą wiedzę)
- informatyka ogólna (miałem Techniki inf. ale tu również poza systemy liczbowe, budowę komputera nie wyszliśmy dalej)
- systemy op. (podstawy jakieś mam, w unixy i linuxy nie zagłębiam się, bo chyba nie ma większego sensu przy skupianiu się na c# i platformie .net).


Dlatego, zwracam się z prośbą napiszcie co jeszcze jako junior powinienem poznać i z czego najlepiej skorzystać - książki, dostępne wykłady, tutoriale.

Z góry wielkie dzięki!
Nemiz
Nemiz

Liczba postów : 39
Join date : 01/09/2015
Skąd : Łódź

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach