Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Projekt centralizacji infrastruktury

5 posters

Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by michupl22 Pon Sie 31, 2015 9:19 pm

Witam wszystkich.

Narodził się pomysł wdrożenia odpowiednich mechanizmów w Madagaskarze, które miały by za zadanie scentralizować infrastrukturę oraz uprościć przepływ informacji. Wszystko to miałoby pomóc nowe rozwiązanie - strona internetowa oparta na WordPresie. Dokładny opis pomysłu znajdziecie w prezentacji, którą przygotowałem, aby łatwiej zapoznać się z temat. Znajdziecie ją pod poniższym linkiem. Liczę na wasze opinie i głosy. Chce przede wszystkim wiedzieć co myślicie na ten temat i co ewentualnie byście zmienili.

http://mdatelier.mooo.com:85/projekt-centralizacji-infrastruktury.pdf
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by tomtom1 Pon Sie 31, 2015 11:45 pm

@michupl22

Mam problem z otwarciem dokumentu... Czy ktoś jeszcze ma taki przypadek?

"Strona internetowa niedostępna" Question

Pozdrawiam
Tomtom

EDIT

Wszystko w porządku! Działa poprawnie.
tomtom1
tomtom1
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego "Madagaskaru"
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego

Liczba postów : 81
Join date : 09/12/2014

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by koszmarek Wto Wrz 01, 2015 6:35 pm

Nie wiem czy tak szybko powinienem wpływać na dalszy przebieg dyskusji (bo głos lidera projektu z założenia :p powinien być opiniotwórczy ;p ) ale koncept mi pasuje !
WordPress też mi pasuje , potwierdzam że jest potencjalnie rozszerzalny (np. o pluginy) w każdy możliwy sposób, a rozszerzenia można pisać nawet samemu w php (który w mojej opinii od dość niedawna staje się językiem programowania względnie mało ;p ustępującym javie czy c#  ... wiem subiektywna opinia). 

Podsumowaując - ja jestem na tak ! Sprawę ew. tworzenia / dewelopmentu trzeba będzie dogadać (np. rolę Straviego lidera gałęzi deweloperskiej w tym projekcie), ale to są dalsze szczegóły które na pewno wszyscy dogadamy.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by tomtom1 Sro Wrz 02, 2015 2:22 am

Witam

@michupl22

Twój pomysł jest bardzo pyszny! Zespolenie wszystkiego (lub zdecydowanej większości) w jednym miejscu to świetna sprawa... Mam pytanie co do upublicznienia:
Masz na myśli, że gość wchodzący na stronę będzie miał ograniczony dostęp do zasobów platformy - czyli klika link z materiałem warsztatu 10 (tak przykładowo) to wyskoczy mu np. okienko z info że musi być uczestnikiem projektu? Ale gość ma np. dostęp do filmiku reklamowego, portfolio itp?
Mam pytanie: adres domeny... Czy to będzie się wiązać z wykupieniem np. .pl? Jeżeli piszę głupoty to sorki... ale interesuje mnie czy domena będzie płatna? Ja jestem tego zdania, że jak coś robić to dobrze - chyba, że na początek będzie to coś darmowego a potem jedynie podmiana adresu?
OK, trochę wyszedłem przed szereg z tym wpisem - ale uważam, że ten pomysł z Wordpressem jest bardzo dobry i zdecydowana większość go poprze!

Pozdrawiam
Tomtom
tomtom1
tomtom1
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego "Madagaskaru"
Koordynator Ruchu Egzaminacyjnego

Liczba postów : 81
Join date : 09/12/2014

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by michupl22 Sro Wrz 02, 2015 8:28 am

Kwestia upublicznienia jest jeszcze do dyskusji. Otóż można ustawić różne uprawnienia co do treści, do których ma mieć dostęp. Domyślnie mam na myśli dostęp do bardziej reklamowych podstron, które będą zachęcać uczestnika do dołączenia.

Domena na razie darmowa. Jeżeli system WordPress przyjmie się w naszej infrastrukturze wtedy możemy myśleć nad inwestycjami dotyczącymi hostingu oraz domeny.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by rafek1241 Czw Wrz 03, 2015 11:10 pm

Z tego co mi wiadomo to wordpress ma pełno łatwych do odnalezienia dziur, gdyby ktoś chciał się włamać... Ale mogę się mylić ;p. Osobiście bardziej wolałbym joomla, ale nie ma problemu. Joomla jest bardziej portalowa, wordpress - blogerski. Co nie przeszkadza jeśli chodzi o zespolenie wszystkiego w całość.
rafek1241
rafek1241
Lider Relacji Publicznych "Madagaskaru"
Lider Relacji Publicznych

Liczba postów : 42
Join date : 23/10/2014
Skąd : Darłowo

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by michupl22 Pią Wrz 04, 2015 7:17 am

Można pomyśleć o Joomla, lecz ze względu na większą złożoność przygotowanie takiego systemu będzie trwało o wiele dłużej. Luki w zabepieczeniach ma każdy system. Ryzyko istnieje wszędzie, ale regularne aktualizacje pozwolą znacznie je obniżyć.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by coffeina Nie Wrz 06, 2015 10:25 pm

michupl22 napisał:Można pomyśleć o Joomla, lecz ze względu na większą złożoność przygotowanie takiego systemu będzie trwało o wiele dłużej. Luki w zabepieczeniach ma każdy system. Ryzyko istnieje wszędzie, ale regularne aktualizacje pozwolą znacznie je obniżyć.
Dlatego potrzebne są testy.
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by michupl22 Pon Wrz 07, 2015 8:37 am

Z poniższej strony wyczytałem porównanie wersji CMS'ów. Takie systemy jak Joomla! czy nawet Drupal są dość wymagające. WordPress jest zdecydowanie lepszym wyborem jeśli chodzi o wykorzystanie zasobów jakie posiadamy. Optymalna konfiguracja i instalacja tylko najważniejszych wtyczek wystarczy, aby strona chodziła szybko i nie obciążała serwera. Często jest tak, że niektóre funkcje oprogramowuje się w szablonie, a to pozytywnie wpływa na wydajność.

http://jakicmswybrac.pl/

Można pokusić się o przetestowanie Joomla! czy Drupala, ale czy jest sens pchanie się w takie coś tym bardziej, że nie mamy zbyt wiele zasobów dostępnych dla tych rozwiązań.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by koszmarek Wto Wrz 08, 2015 8:39 am

To ja teraz napiszę coś na korzyśc WordPressa.
Poniżej "żywy" przykład tego że WordPress by się nadawał. Spermemo z ficzerami społecznościowymi. Aplikacja której producentem jest mój znajomy. Napisana w WordPress, z dodatkiem BuddyPress oraz z ręcznie oprogramowanymi dodatkowymi kontrolkami w php, pluginami itp. (zatrudniał do tego rasowych deweloperów):
https://mindwideweb.com/about

miłych testów ;p  Very Happy (nie trzeba, ale kto ma ochotę niech hasa, nie pytajcie mnie o detale co jest w środku bo nie sprawdzałem dokładnie)
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by rafek1241 Wto Wrz 08, 2015 1:44 pm

Mógłbym wam pomóc z tym CMS, ale na razie pracuję nad własnym portfolio dlatego przykro mi Sad. Niech będzie wordpress, przynajmniej ma najbardziej przyjemny backend jaki kiedykolwiek widziałem :DD
rafek1241
rafek1241
Lider Relacji Publicznych "Madagaskaru"
Lider Relacji Publicznych

Liczba postów : 42
Join date : 23/10/2014
Skąd : Darłowo

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by coffeina Wto Wrz 08, 2015 7:32 pm

michupl22 napisał:Z poniższej strony wyczytałem porównanie wersji CMS'ów. Takie systemy jak Joomla! czy nawet Drupal są dość wymagające.
To pradwa. Bawiłem się zarówno Joomlą jak i Drupalem i powiem że jak jest duży ruch to 'da się odczuć' że stronka działa wolniej.

koszmarek napisał:miłych testów ;p Very Happy (nie trzeba, ale kto ma ochotę niech hasa, nie pytajcie mnie o detale co jest w środku bo nie sprawdzałem dokładnie)
Z miłą chęcią, ale jestem zawalony pracą do końca tego tygodnia. Chyba musimy się określić co wybierami i zacząć działać.
coffeina
coffeina
Lider Produkcji Warsztatów "Madagaskaru"
Lider Produkcji Warsztatów

Liczba postów : 96
Join date : 14/12/2014

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by michupl22 Wto Wrz 08, 2015 8:22 pm

Jako, że przedstawiłem wam całą swoją koncepcję jak ma to wyglądać i podjąłem się jej wykonania, więc wszystko zależy od decyzji głównego lidera.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by koszmarek Sro Wrz 09, 2015 6:57 pm

michupl22 napisał:Jako, że przedstawiłem wam całą swoją koncepcję jak ma to wyglądać i podjąłem się jej wykonania, więc wszystko zależy od decyzji głównego lidera.

go go go !!! Very Happy

... żart, tzn. działaj z tym michu, ale na spokojnie  bez pośpiechu (to nie corpo...)
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by michupl22 Pią Wrz 11, 2015 1:30 pm

A więc zabiorę się za projekt. Będę was informował o postępie prac.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Projekt centralizacji infrastruktury Empty Re: Projekt centralizacji infrastruktury

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach