Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

4 posters

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Stravi Czw Cze 18, 2015 8:25 pm

Poniżej lista kilku zadań, które trzeba wykonać w celu przećwiczenia/dopracowania projektu:
- Rozwiązanie wielojęzyczności aplikacji (design) <done by Borixon911>
- Rozwiązanie wielojęzyczności aplikacji (implementacja) <done by Borixon911>
- Wdrożenie StyleCop'a
- Zamiana polskich wyrazów na angielskie w kodzie
- Naprawić nazwy kontrolek (tak aby mówiły jaka to kontrolka) <done by Borixon911>
- Dodać nagłówki i komentarze do klas, metod, właściwości
- Należałoby dodać metodę która obsługuje tworzenie plików bez podania zawartości (pattern); lub ewentualnie ustawić to pole jako wymagane(w tej chwili aplikacja sie wiesza).
- Wstawić domyślną wartość dla textboxa FileSize i obsłużyć wyjątek gdy string jest pusty lub inny niż liczba. <done by Borixon911>
- Logowanie do bazy SQLite <done by maroo123321>


Lista będzie się wydłużać. Osoby chętne do wdrażania proszę wpis poniżej.

Tutaj FAQ, czyli kilka odpowiedzi na podstawowe pytania pt. jak zacząć.
Link do repozytorium: http://mdatelier.mooo.com:6969/Bonobo.Git.Server/FileGenerator.git


Ostatnio zmieniony przez Stravi dnia Czw Lis 12, 2015 5:14 pm, w całości zmieniany 7 razy

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Nie Cze 21, 2015 1:26 pm

Hej. Mógłbym spróbować zająć się wielojęzycznością ale myślę że lepiej najpierw poprawić nazwy kontrolek aby potem tego drugi raz nie zmieniać.

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Nie Cze 21, 2015 3:03 pm

Dodałem brancha borixon1 (zmiana nazw kontrolek).

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Stravi Nie Cze 21, 2015 11:04 pm

Super,
zmiany już są na masterze.
Zachęcam też innych do rozgrzewki. Smile

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Pon Cze 22, 2015 10:47 pm

Hej. Dodałem do kodu pare linijek - wielojęzyczność.

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Wto Cze 23, 2015 8:15 am

Drobne uwagi :

1. Należałoby dodać metodę która obsługuje tworzenie plików bez podania zawartości (pattern); lub ewentualnie ustawić to pole jako wymagane(w tej chwili aplikacja sie wiesza).

2. wstawić domyślną wartość dla textboxa FileSize i obsłużyć wyjątek gdy string jest pusty lub inny niż liczba.

Mogę się tym zająć

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Astrocyt Wto Cze 23, 2015 2:43 pm

Dodałem dwie metody i enum. Mogę wiedzieć czy widzicie zmiany ponieważ nie wiem czy wszystko jest widoczne.
Pozdrawiam
Astrocyt/maroo123321

Astrocyt

Liczba postów : 16
Join date : 20/06/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Stravi Wto Cze 23, 2015 7:11 pm

Borixon991 Twoja zmiana weszła na master'a.
Twoje uwagi są dopisane do pierwszego posta, jeżeli chcesz się nimi zająć to napisz tutaj posta.

maroo123321 musisz się zmerge'ować z masterem - Twoje zmiany nie przeszły automerge'a.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Wto Cze 23, 2015 11:33 pm

Zajmę się tymi podpunktami.

- Należałoby dodać metodę która obsługuje tworzenie plików bez podania zawartości (pattern); lub ewentualnie ustawić to pole jako wymagane(w tej chwili aplikacja sie wiesza).
- Wstawić domyślną wartość dla textboxa FileSize i obsłużyć wyjątek gdy string jest pusty lub inny niż liczba.

Pozdrawiam


Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Odpowiedz z cytatem (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Sro Cze 24, 2015 11:36 pm

Nowy branch Borixon3

Co zostało dodane:

weryfikacja pól

txbFileSize - akceptuje tylko liczby
Pattern,FileName - akceptuje wszystkie znaki oprócz pustego ciągu.

Obok pól w labelach wyświetlane są stosowne komunikaty.

Aplikacja nie wygeneruje plików dopóki wszystkie pola nie zostana poprawnie uzupełnione.


Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Stravi Czw Cze 25, 2015 6:10 pm

Wrzucone na master'a.

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Pią Cze 26, 2015 7:20 pm

Mam pomysła na rozbudowanie tej apki.

Zapis do pliku(txt, xml) na dysku historii np. dnia ..... o godzinie ..... utworzono ... plików o nazwach:.....i rozmiarze.......
jeżeli znów coś  dodamy -  do pliku z historią zostaną dodane nowe informacje.

Dane te będą wyświetlane na formatce np po kliknięciu jakiegoś tam butona.


Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Astrocyt Sob Cze 27, 2015 2:00 pm

Można w sumie małą bazkę sqlite postawić do tego.

Astrocyt

Liczba postów : 16
Join date : 20/06/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Stravi Sob Cze 27, 2015 5:26 pm

Ok,
maroo123321 podejmiesz się stworzenia bazy i API do dodawania logów oraz ich pobierania?

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Astrocyt Nie Cze 28, 2015 4:28 pm

Coś tam zaczynam robić.
Pozdr.

Astrocyt

Liczba postów : 16
Join date : 20/06/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Astrocyt Pon Cze 29, 2015 4:44 pm

Ok tutaj jest plik z klasą :

http://www.filedropper.com/dbmanage

Jak tego używać :

Kod:


namespace DataBase
{
    using System;
  
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            DBManage.CreateDatabase("D:\\test.sqlite"); // Tworzenie nowej bazy ( jeżeli nie istnieje)
            DBManage.SetDadabasePath("D:\\test.sqlite");// Ustawienie ścieżki dostępu do bazy
            DBManage.OpenConnection(); //połączenie z bazą

            DBManage.FilesInfo f = new DBManage.FilesInfo();//struktura przechowuje informacje o stworzonych plikach
            /* Pola struktury */
            f.creationTime = DateTime.Now;
            f.filesNumber = 0;
            f.filesSize = 0;
            f.name = "";
            /* ------------ */

            DBManage.AddFilesInfo("nazwa pliku", 0, 0); //metoda dodania do bazy nowego pliku
            DBManage.AddFilesInfo(f); // lub przeciążenie dodania ale FilesInfo

            DBManage.FilesInfo[] filesInDatabase = DBManage.GetFiles(); // metoda zwraca tablicę struktur wszystkiego co zostało dodane

            DBManage.CloseConnection(); //zamknięcie połączenia
        }
        
    }
}


Można już z tego normalnie korzystać.
Pozdrawiam

Astrocyt

Liczba postów : 16
Join date : 20/06/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Stravi Pon Cze 29, 2015 5:03 pm

Nie chciałbyś tego dopracować? W sensie zrobić z tego API w naszym projekcie, tak aby sama funkcjonalność była przeźroczysta dla innych. Tak abym mógł napisać np.
Kod:
this.Logger.AddMessage("Wygenrowano 10 plików po 10KB w czasie 5ms dnia 26.06.2015");

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Sro Lip 01, 2015 8:17 pm

Hej

Gdyby maroo nie miał czasu ja mogę spróbować coś zrobić. Mógłbyś Stravi dokładniej opisać jak miałoby to wyglądać. Chodzi o stworzenie biblioteki dll odpowiedzialnej za zapis i odczyt historii tworzonych plików??

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Stravi Sro Lip 01, 2015 9:37 pm

W sumie maroo zrobił już wstępne API, tylko nie wrzucił go na repo.
maroo dasz radę to wrzucić?

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Astrocyt Czw Lip 02, 2015 10:39 am

Próbowałem po raz kolejny ale coś dalej mi to nie idzie. Żeby nie marnować czasu to stravi możesz to już tam wrzucić ( myślę, że nie zajmie Ci to więcej niż 2 minuty ) a ja bym dzisiaj Ci coś wysłał bo za cholerę nie wiem co ja robie źle kiedy chce dodać do repo swoją zmianę.
Pozdrawiam

Astrocyt

Liczba postów : 16
Join date : 20/06/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Czw Lip 02, 2015 2:57 pm

To ja coś wrzucam od siebie.

usunąłem try catch odnośnie fileSize, gdyż jest ono tam zbędne.
dodałem metodę unitSelection aby było trochę przejrzyściej w kodzie
dodałem metodę fileWithoutPattern odpowiedzielną za zapisywanie plików bez wprowadzania Pattern(zapisuje tablice bajtów w pliku) i tym samym usunąłem sprawdzanie tego pola odnosnie pustego ciągu.
Do parametrów metod dodałem przedrostki p.

Branch (Borixon4)

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Stravi Czw Lip 02, 2015 6:11 pm

Borixon911 dodane zmiany na mastera.
maroo123321 Twoje zmiany wchodzą na repozytorium - wrzuciłem je już na mastera po drobnych poprawkach - nie mam dysku D i leciał exception Razz

CZy jest ktoś chętny na przegląd i refactor całego kodu?

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (w trakcie) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Borixon911 Nie Lip 12, 2015 7:20 pm

Hej. Mam Panowie pytanie?? Gdzie jest zapisywany ten plik bazodanowy z informacjami o tworzonych plikach? Na dysku lokalnym czy na serwerze, bo nie mogę się tego dopatrzeć i czy te dane można w chwili obecnej odczytać z poziomu aplikacji?

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Stravi Nie Lip 12, 2015 8:42 pm

O ile dobrze pamiętam to w C:\Users\<twoj_login>\AppData\Local\FileGenerator

Stravi
Lider Rozwoju Oprogramowania "Madagaskaru"
Lider Rozwoju Oprogramowania

Liczba postów : 92
Join date : 01/03/2014
Age : 34
Skąd : Gdańsk

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Astrocyt Pon Lip 27, 2015 9:31 pm

I jak tam Panowie, nic nie klepiemy ? Very Happy

Astrocyt

Liczba postów : 16
Join date : 20/06/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a Empty Re: (zakończony) Tworzymy aplikacje FileGenerator i testujemy GIT'a

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach