Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

(zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

3 posters

Go down

(zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty (zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by koszmarek Wto Lis 04, 2014 12:41 pm

Otwieram ten etap produkcji warsztatu nr 16. 

Na tym etapie wszyscy (chętni) uczestnicy “Madagaskaru”, zgłoszą w tym poście na forum swoje uwagi jakościowe do wideo tego warsztatu.

Sugerowana przeze mnie ścieżka postępowania (instrukcja?) zgłaszania uwag jest w poniższym dokumencie google. Przeczytajcie proszę koniecznie ten dokument, zanim zaczniecie postować w tym wątku !:
https://docs.google.com/document/d/1zwTRQX_u2sxEcHgPx2gHI9NjOrgJeIGwuLTNBoMyV5I/edit?usp=sharing

Sam mam masę uwag do własnego filmu (wiele chcę w nim zmienić i uprościć), ale najpierw poczekam cierpliwie na Wasze uwagi które będę kolejkował (planował do wdrożenia) w tej liście kontrolnej: 
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiEDbuEU88x4dG9yS2l0bGlqSjVzM3JxLWstbzBlc2c&usp=sharing

Na wszelki wypadek udostępniam arkusz kompletnej produkcji warsztatu nr 16: 
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AiEDbuEU88x4dGpVam5hYmo0U05IQjJPcC1yMFVUeXc&usp=sharing

Powodzenia życzę, no i liczę na Was !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by emielek Sob Lis 15, 2014 2:54 pm

No to ja zacznę Wink

Rozdział2

3 minuta 22 sekunda
pojawia się opisówka "... za STAN mojej klasy "LpgCalculator" będzie odpowiadać szereg ZMIENNYCH PRYWATNYCH tej klasy."
natomiast 40 sekund później następuje zaciemnienie i bez żadnego wyjaśnienia pojawia się ekran, na którym zmienne są publiczne. 
5 minuta 20 sekunda zmienne są publiczne ale w opisówce jest mowa o zmiennych prywatnych, tak samo 6 minuta 11 sekunda.

5 minuta 16 sekunda
pojawia się opisówka "... trzy ostatnie zmienne prywatne również NIE powinny zwracać wartości ułamkowych." Tutaj chyba bardziej pytanie niż uwaga (no chyba, że mam rację to też i uwaga:). Czy w przypadku zmiennych można mówić, że zwracają wartość? To nie jest tak, że zmienne przechowują wartość a zwracać ją (lub je) mogą metody za pomocą return lub out?

8 minuta 48 sekunda
opisówka: "Klasa "RichConsole" również jest statyczna (pomimo że nie ma przedrotka static),...". Następna opisówka, wyjaśnia, że wynika to stąd, iż jej wszystkie elementy są statyczne. Ale czy faktycznie można powiedzieć, że ta klasa jest statyczna skoro mamy możliwość utworzenia jej obiektu?


Rozdział3

1 minuta 25 sekunda
tu dygresja^^. Za każdym razem (z tego co zaobserwowałem do tego momentu) jeśli jest wywoływana metoda SetConsoleSize z klasy RichConsole marginesy ustalane są na 20. Nie lepiej ustawić dla nich taką wartość jako domyślną?

2 minuta 53 sekunda
kosmetyka: w metodzie Menu po return wywoływana jest metoda ReadNumber z parametrem ("\nChoose from 1 to " + menuItemCounter...). Efektem końcowym jest komunikat na konsoli dla użytkownika (4 minuta 16 sekunda):

Choose from 1 to 2 (value form 1 to 2)

I wychodzi masło maślane: Wybierz od 1 do 2 (wartość od 1 do 2). 
Wydaje mi się, że lepiej prezentowałoby się coś w stylu: Wybierz jedną z powyższych opcji (wartość od 1 do 2).
A przy okazji bo zauważyłem to pisząc ten tekst: w nawiasie powinno być from a nie form.

6 minuta 26 sekunda
wg opisówki używamy komendy Console.WriteLine a faktycznie korzystamy z RichConsole.WriteLine

10 minuta 20 sekunda
programujemy zmienne potrzebne do wyliczenia opłacalności instalacji lpg. Tak się zastanawiam czy nie powinniśmy jednak tych zmiennych ustawić na prywatne i korzystać z nich za pomocą metod Get/Set? Byłby od razu wstęp do właściwości na przyszłość.


Rozdział4

11 minuta 1 sekunda
w opisówce powinno być, że przytrzymujemy strzałkę w lewo a nie w prawo (w filmie widać, że przesuwamy kontrolki w lewo)


Reszta na chwilę obecną jak dla mnie jest w porządku. Fajne ciekawostki jak alternatywne dodawanie referencji, czy szybsze sposoby wypełniania nazw kontrolek. Tempo też jest dobre, a jak dojdzie lektor to pauzowanie filmików w znacznym stopniu zostanie wyeliminowane. Jeśli etap nie dobiegnie końca to w drugiej połowie następnego tygodnia jeszcze raz oglądnę te filmiki, może jeszcze coś mi się nasunie na myśl.

emielek

Liczba postów : 27
Join date : 04/02/2014
Age : 40

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by koszmarek Sob Lis 15, 2014 9:25 pm

emielek napisał:Jeśli etap nie dobiegnie końca to w drugiej połowie następnego tygodnia jeszcze raz oglądnę te filmiki, może jeszcze coś mi się nasunie na myśl.
Relax ! ;p Ten etap będzie się dłuuuuugo wlókł. Równolegle będę uruchamiał produkukcję w17 oraz robił reorganizację procesów w całym "Madagaskarze". Tym razem nie mam presji czasu, spodziewam się że coraz więcej ludzi zacznie zaglądać w ten etap w16 (kontrolę jakości wideo) dopiero za kilka tygodni (albo i jeszcze później!) , gdy zaczną działać procesy troszkę przymuszające coraz więcej uczestników w zaglądanie do "worka zadań dodatkowych".
P.S. Świetne uwagi emielek ! Skolejkowałem je w arkuszu o którym wspomniałem w powyższym, otwierającym wpisie tego wątku.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Odpowiedz z cytatem (w trakcie)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by Borixon911 Nie Lis 23, 2014 11:29 am

1.
rozdział 1. min 3:40
Do klasy RichConsole w 6 miejscach dodana jest przestrzeń nazw metodą: kopiuj -wklej Propozycja: można by to uczynić używając funkcji znajdź i zamień.

2.
rozdział 1. min 5:02, 5:20, 8.20 - to samo co rozwiązanie co w punkcie 1

3.
aplikacja formatkowa kalkulator:
domyślnie w textboxach są wszędzie zera - ok. ale po wpisaniu jakiejś wartości zero zostaje np. (0122),a raczej powinno być nadpisane(wyczyszczone) po kliknięciu w danego textboxa.

4.
Możliwość wprowadzania wartości ujemnych w textboxach – nie zostało uwzględnione na filmie. Może skorzystalibysmy z opcji try catch jeszcze na tym etapie aby wyłapywać błędy?

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty (w trakcie)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by Borixon911 Nie Lis 23, 2014 1:24 pm

Błąd w opisówce na zaliczenie
W założeniach napisane jest że enum ma być statyczny. enum jest typem - nie może być statyczny.

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by koszmarek Pon Gru 22, 2014 8:22 pm

Darujcie, niestety muszę na razie wstrzymać się z produkcją 2 ver wideo warsztatu 16 (do odwołania). Tą kontrowersyjną decyzję warunkuje tym , że :

  • wycofujemy się z produkcji warsztatów w formie wideo (teraz laborki będą powstawać w formie pdf) więc spada motywacja zespołu nad produkcją wideo
  • chcę skoncentrować w "worku zadań" wszystkie wysiłki zespołu tylko na produkcji (najważniejszego z punktu widzenia politycznego ;p ) , bo najnowszego warsztatu nr 17


Blokuję więc ten wątek do dalszej dyskusji
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO Empty Re: (zakończony)Warsztat 16: etap 09: KONTROLA JAKOŚCI WIDEO

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach