Rozpoczęliśmy prace nad PROCESEM ROZWOJU oprogramowania w "Madagaskarze"

Go down

Rozpoczęliśmy prace nad PROCESEM ROZWOJU oprogramowania w "Madagaskarze"

Pisanie by koszmarek on Sob Lis 14, 2015 7:02 pm

Witajcie.

Od nowego roku wznawiamy produkcję nowych warsztatów (w18+) dla modułu Szkoły "Grupy Madagaskar". Jest jednak wiele uczestników, których wiedza wybiega znacznie poza wyprodukowane warsztaty, oraz cisną nas, abyśmy również im dać możliwość wykazania się a co za tym idzie rozwoju w "Madagaskarze". Nie lekceważę tych sygnałów, gdyż zależy mi na tym , aby laicy z programowania w "Grupie Madagaskar" byli wzmocnieni obecnością wielu zaawansowanych programistów (aby projekt czerpał z ich wiedzy i doświadczenia).

Dlatego właśnie (jak wiecie) obok modułu Szkoły oraz Administracji, w "Grupie Madagaskar" od niedawna uruchomiliśmy moduł tzw. Fabryki (eksperymentalną gałąź Rozwoju Oprogramowania "Grupy Madagaskar"). 

Mamy za sobą pierwsze doświadczenia w tej nowej gałęzi (pierwsze rewizje kodu generowane przez uczestników do naszego repozytorium). Stravi (lider "fabryki" właśnie) wyciąga wnioski z tych pierwszych doświadczeń i dlatego zainicjował prace nad 1 wer. procesu wytwarzania oprogramowania. Jesteśmy projektem hobbystycznym co nie zmienia faktu, że w Gałęzi Rozwoju Oprogramowania (wszyscy) będziemy starali się do tematów podchodzić profesjonalnie (na bazie procesu czerpiącego z uznanych praktyk w branży a co za tym idzie na bazie procesu podobnego do tych stosowanych w firmach programistycznych).

Plan działania na najbliższe miesiące jest taki:

  1. Najpierw zbierzemy od Was pierwsze uwagi zanim zaczniemy prace nad procesem (lub w trakcie prac);
  2. Następnie opublikujemy 1 wer. procesu
  3. Następnie zbierzemy od Was kolejną serię uwag (już po tym jak zapoznacie się z dokumentem) , oraz wprowadzimy korekty do procesu
  4. skonfigurujemy narzędzia oraz powołamy (wśród uczestników) role , niezbędne do uruchomienia procesu
  5. uruchomimy proces tzn. uruchomimy pierwsze tzw. "technical tickety" (drobne zadania programistyczne wywodzące się najprawdopodobniej z większych ale jednak małych User Stories a w dalszej kolejności z większych Ficzerów) ... czyli będziemy wspierać pierwsze programistyczne próby uczestników "Madagaskaru" , którzy będą nad tymi zadaniami pracować.


Ufff to by było chyba na tyle (dalszych kroków na razie nie planujemy).

A zatem. Wszyscy uczestnicy ! (niezależnie od tego ile laborek macie zaliczone). Do dzieła ! (śledźcie wydarzenia w tej gałęzi z poniższego linka oraz nie bójcie się tam wypowiadać !):

http://madagaskar.forumpolish.com/f19-2b-proces
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach