Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

5 posters

Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by michupl22 Pią Sie 21, 2015 9:35 pm

Witam wszystkich,

Kilka dni temu zostałem nowym liderem infrastruktury należącej do projektu Madagaskar. Dzisiaj lider wydał oficjalny opis tej roli:

https://drive.google.com/folderview?id=0ByEDbuEU88x4fnd3RDdNTDg0SXRzdXlNWWtNRExaMFBTcHFfOVpFR0FPaEs0anV5cEI4ams&usp=sharing

Mam pewne plany co do przyszłości naszej infrastruktury, ale wiele z nich wymaga jeszcze dokładnego przedyskutowania i przemyślenia. Teraz chciałbym zapytać się was czego oczekujecie od nowego lidera. Co chcielibyście zmienić w infrastrukturze i co myślicie o obecnej.

Licze na wasze zaangażowanie w dyskusję. Taka opinia pozwoli mi wybrać kierunek w jakim pchne całą infrastrukturę Madagaskaru.

Mam nadzieję, że podołam zadaniu.
Pozdrawiam
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by zefirek Czw Sie 27, 2015 11:22 am

Witaj GURU Smile

Wspaniale że, znaleźli się chętni do pracy na rzecz projektu.
Na początek proponuję:
1) znaleźć i wdrożyć system powiadamiania np o takim pytaniu jak to, wiele postów, pomysłów czy zmian umyka - nie co dzień da się śledzić wszystkie miejsca związane z projektem,
2) jakiś kalendarz z uwidocznionymi działaniami i planami ...

To tyle na razie.
Gratuluję i czekam na efekty - oczywiście nie biernie Smile

zefirek
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 41
Join date : 27/05/2013
Skąd : Gryfów Śląski

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by rafek1241 Czw Sie 27, 2015 2:34 pm

@up przykro mi zefirku, ale Lider infrastruktury od tego nie jest. Myślę, że lepiej by się zgłosić o to do lidera działu deweloperskiego jako propozycja na nową appkę. To byłoby super gdyby nasza grupa mogła być powiadamiana za pomocą chmurek (pop-up clouds) na pulpicie, że np. jakieś spotkanie na teamspeak o tej i o tej, bo ważne rzeczy do przedyskutowania etc. Albo, że odpowiedź na forum się pojawiła lub jakieś zadanie jest aktualne. Taka "cortana" madagaskaru, asystent pomagający usprawnić naszą robotę. Szczególnie, że żadnej konkretnej strony nie mamy ;p
rafek1241
rafek1241
Lider Relacji Publicznych "Madagaskaru"
Lider Relacji Publicznych

Liczba postów : 42
Join date : 23/10/2014
Skąd : Darłowo

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by zefirek Czw Sie 27, 2015 2:47 pm

Czyli INFRASTRUKTURA to nie nie jest to o czym piszę?
To przepraszam. Poczekam aż ktoś określi co to infrastruktura.

zefirek
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 41
Join date : 27/05/2013
Skąd : Gryfów Śląski

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by koszmarek Czw Sie 27, 2015 2:57 pm

To ja się wtrącę.

Obaj Zefirek i Refek z grubsza dobrze rozumieją rolę lidera infrastruktury.
Na wszelki wypadek zalecam lekturę dokumentu, który zaserwował michu na samej górze tego wątku.

Problem w tym, że sami nie wiemy jeszcze :p  jaki jest do końca zakres poszczególnych ról (gdzie michupl22 będzie wchodzi w kolizje ;p i współpracę ze Stravim ). Będzie na początku dość komicznie, takie początki. Mamy na razie pierwszy szkielet opisu roli, teraz michu zbiera Wasze pomysły/sugestie , a potem sobie odfiltruje to co uzna zgodne z jego zakresem działań a dokumenty z opisami ról (dostępne dla wszystkich) będziemy aktualizować na bieżąco.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by rafek1241 Czw Sie 27, 2015 3:06 pm

A to przepraszam. To jeśli tak to zgadzam się z pomysłem zefirka Smile

@edit
INFRASTRUKTURA to jest to o czym piszesz, tyle, że przeczytałem zakres działań lidera, gdzie głównym punktem jest obserwacja. Dlatego mi tak troche to nie pasowało.
rafek1241
rafek1241
Lider Relacji Publicznych "Madagaskaru"
Lider Relacji Publicznych

Liczba postów : 42
Join date : 23/10/2014
Skąd : Darłowo

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by zefirek Czw Sie 27, 2015 3:34 pm

Spoko, lektura opisu INFRASTRUKTURY wskazała na to co napisałem, a dyskusja po to jest aby każdy wydał swoja opinię.

zefirek
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 41
Join date : 27/05/2013
Skąd : Gryfów Śląski

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by michupl22 Pią Sie 28, 2015 9:35 am

Zarówno wypowiedź zefirek i rafek1241 jest jak najbardziej znacząca. Można wywnioskować, że w projekcie brakuje centralnego miejsca gdzie będą na bieżąco wstawiane wszystkie informacje.

Mam oczywiście rozwiązanie, które oczywiście w najbliższym czasie szczegółowo je przedstawię. Potem otworze wątek gdzie przedyskutujemy mój pomysł, ewentualnie posłucham innych.

Czekam na kolejne wasze opinie.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by koszmarek Nie Wrz 06, 2015 12:17 pm

To ja chciałem wrzucić pomysł.
Michupl chyba pokręcisz nosem Very Happy, ale zdaje się że temat Team Speaka (reaktywacji) wraca właśnie ze zdwojoną siłą. Ostatnio jak eksperymentalnie odpaliliśmy Team Speaka to wszystko hulało świetnie (dzięki Tobie), ale problemem były pustki na serwerze.

Teraz jest szansa, że mamy nową sytuację - co najmniej 5 uczestników (lider projektu + liderzy gałęzi ) którzy bardzo chętnie będą się łączyć na sesję audio (np. raz w miesiącu) żeby luźno pogadać jak posterować okrętem ;p "Madagaskar" (+ możliwość dołączenia się do takiej sesji audio każdego chętnego "Madagaskarowca")

Co myślicie ?
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by michupl22 Nie Wrz 06, 2015 5:19 pm

Reaktywacja serwera TeamSpeak nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Jednakże żeby zrobić z tego pożytek trzeba by było organizować jakieś spotkania liderów, na których omawiane byłyby plany wdrożeń oraz obecne działania. Tak jak robi się to w firmach czy korporacjach. Ale przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, czy wszyscy będą wstanie regularnie uczestniczyć w sesji? Albo czy wszyscy będą uczestniczyć w sesji? Ci, którzy podjęli się funkcji lidera powinni mieć takie spotkania. Omawiane by były nie tylko plany, ale również postęp przy wdrażaniu obecnych.

Jestem jak najbardziej za tym, aby reaktywować TeamSpeak i organizować takie spotkania. Nie tylko dla liderów, ale i również dla uczestników. Trzeba mieć kontakt z ludźmi.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by koszmarek Nie Wrz 06, 2015 6:22 pm

michu niech się ten temat pokisi w naszych głowach na razie.
Oczywiście że wraz z aktywacją TeamSpeaka odpalę na kalendarzu google stały event (na dobry początek raz w miesiącu). Wydaje mi się , że na 90% będą zainteresowani co najmniej liderzy gałęzi (oni będą podpięci do tego wydarzenia w kalendarzu, reszta będzie się dowiadywać o sesji audio na forum w tablicy ogłoszeń). Więc jeżeli choćby 5 os. będzie rozmawiać przez audio raz w miesiącu, to warto.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by rafek1241 Pon Wrz 07, 2015 11:06 pm

Dobry wieczór, chcę teamspeaka, dobranoc. :DD
rafek1241
rafek1241
Lider Relacji Publicznych "Madagaskaru"
Lider Relacji Publicznych

Liczba postów : 42
Join date : 23/10/2014
Skąd : Darłowo

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by Borixon911 Sob Wrz 12, 2015 3:00 pm

Hej.


Fajnie jakby była taka możliwość aby o każdym nowym wątku, odpowiedzi na forum przychodził e-mail a nie tylko o obserwowanym temacie.
Z chęcią bym z czegoś takiego skorzystał.

Borixon911

Liczba postów : 90
Join date : 14/10/2013
Skąd : PIONKI-RADOM

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by michupl22 Pią Paź 23, 2015 12:29 pm

Borixon911 napisał:Fajnie jakby była taka możliwość aby o każdym nowym wątku, odpowiedzi na forum przychodził e-mail a nie tylko o obserwowanym temacie. Z chęcią bym z czegoś takiego skorzystał.

Niestety nie mam kontroli nad forum dyskusyjnym. Zgłosiłem do liderowi, aby przekazał temat dalej.

Pracuję już nad kwestią powiadomień o wydarzeniach i dyskusjach. Jeżeli tylko coś przyjdzie do głowy przedstawię projekt.
michupl22
michupl22
Lider Infrastruktury "Madagaskaru"
Lider Infrastruktury

Liczba postów : 142
Join date : 17/06/2013
Age : 30
Skąd : Polska

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by koszmarek Pią Paź 23, 2015 1:53 pm

Przeanalizowałem temat, przejrzałem:

Na próbę ustawienia swojego profilu (forum -> meny "Profil")
    - zakładka preferencje - tam są opcje dot powiadomień
    - zakładka notifications
   
Potem wlazłem w Panel Administracyjny forum (do tego już nie macie dostępu)  i tam też przetrzepałem funkcje dot. powiadomień (nie znalazłem takiej opcji). Myślę że opcja którą proponuje Borixon  nie jest oferowana hosta (forumotion).  Odpuszczę pisanie do nich, nie sądzę że coś wymuszę u nich w tej kwestii (to by musiała być opcja którą można sobie ustawić indywidualnie, bo nie zdecydowałbym się na ustawienie jej na poziomie wszytkich użykowników forum, gdyby taka możliwość była). pozdr !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju Empty Re: Wasza opinia na temat infrastruktury i jej rozwoju

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach