Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Styl kodowania w C#

3 posters

Go down

Styl kodowania w C# Empty Styl kodowania w C#

Pisanie by magicznyWladek Czw Lut 19, 2015 6:07 pm

Cześć,

chciałbym się dowiedzieć jak wy dbacie o kod, tzn jaki macie styl nazewnictwa zmiennych itp. W jaki sposób nazywacie pola, właściwości, zmienne, metody, itp.
Ostatnio zastanawiałem się jak to jest z polami i metodami w klasie
Wiadomo metody z wielkiej w stylu PC tj. NazwaMetody co do pól to CC: wybórKoloru zaś właściwość tak jak metody: WybórKoloru.
Spotkałem się że niektórzy używają czegoś tego typu: _nazwaPola lub _NazwaPola, chociaż ktoś raz skomentował że jak programista musi używać _ w nazwach pól to trochę słabo z jego strony. Jakie wy macie zdanie?

A i jeszcze jedno pytanie. Jak mamy powiedzmy coś takiego:

Kod:

private int wybranaLiczba;
public int WybranaLiczba
{
     get
     {
          return wybranaLiczba;
     }
     set
     {
          wybranaLiczba = value;
     }
}
i poniżej w tej samej klasie mamy metodę, która modyfikuje nam pole wybranaLiczba to ma ją modyfikować bezpośrednio odwołując się do tego pola czy poprzez właściwość WybranaLiczba?
magicznyWladek
magicznyWladek
Administrator profilu Facebook "Madagaskaru"
Administrator profilu Facebook

Liczba postów : 30
Join date : 06/02/2015
Age : 31
Skąd : Toruń

Powrót do góry Go down

Styl kodowania w C# Empty Re: Styl kodowania w C#

Pisanie by Fores Pią Lut 20, 2015 1:43 pm

Osobiscie uzywam nazewnictwa zmiennych prywatnych od '_' i bardzo mi taki uklad pasuje. Ale jesli mialbym przejsc na styl bez podkreslnika to nie mialbym z tym wielkiego problemu, kwestia umowna, wazne, aby caly zespol uzywal tego samego stylu.

A powyzszy kod jest bez sensu, zamiast niego powinienes miec wlasciwosc automatyczna. A czy modyfikujesz zmienna prywatna czy wlasciwosc to kwestia zalezna od sytuacji. Ja w 95% przypadkach modyfikuje wlasciwosc z powodu podpietych zdarzen, jak PropertyChanged.
Fores
Fores

Liczba postów : 73
Join date : 30/05/2013
Age : 33
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Styl kodowania w C# Empty Re: Styl kodowania w C#

Pisanie by magicznyWladek Pią Lut 20, 2015 3:35 pm

Chodzi o coś tego typu: public int WybranaLiczba { get; set; }? Tworzone jest wtedy jakieś ukryte pole do tego?
magicznyWladek
magicznyWladek
Administrator profilu Facebook "Madagaskaru"
Administrator profilu Facebook

Liczba postów : 30
Join date : 06/02/2015
Age : 31
Skąd : Toruń

Powrót do góry Go down

Styl kodowania w C# Empty Re: Styl kodowania w C#

Pisanie by koszmarek Czw Mar 05, 2015 2:37 pm

magicznyWladek napisał:Chodzi o coś tego typu: public int WybranaLiczba { get; set; }? Tworzone jest wtedy jakieś ukryte pole do tego?
Hej . Daruj na razie nie chce mi się rozpisywać, ale na pewno mogę Ci powiedzieć , że będzie o tym w laborkach W17 i W18 !

W skrócie w W17: zmienne publiczne klasy zastąpimy zmiennymi prywatnymi oraz metodami Get... , Set ...

A W18 zamiast metod Get_ Set_ wejdą właściwości o których wspominasz.

Jedno i drugie (wspomniane powyżej) wykorzysta zmienne prywatne klasy (jeszcze nie wiem czy poprzedzone będę podkreślnikami , będą pisane z małej litery w notacji wielbłądziej).
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

Styl kodowania w C# Empty Re: Styl kodowania w C#

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach