Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

+2
polkom21
koszmarek
6 posters

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by Cygnus Pon Lut 09, 2015 7:49 pm

Właśnie wrzuciłem poprawioną wersje mojego programiku, teraz powinno być wszystko ok

koszmarek napisał:
Wgląd do kodu będzie na kolejnym (6-tym) etapie produkcji tego warsztatu. Na razie dogadujemy UI. Żeby było weselej to będzie wgląd do kodu tylko do systemu odprawy pasażerów a nie do sterowania domem. To tej drugiej aplikacji nie będzie wglądu w kod, bo to ma być aplikacja egzaminacyjna, więc nie chcę ludziom podsuwać rozwiązania warsztatu (po co mam Wam psuć zabawę :p) . Także Cygnus ma ułatwione zadanie (właśnie zdałem sobie z tego sprawę) bo on nie będzie ( w przeciwieństwie do polkom21) rozliczany przez resztę z kodu swojej aplikacji (żeby było śmieszniej będzie zaliczał z niej kiedyś egzamin z w17 z poprawnego napisania własnej aplikacji :p   ).

No to teraz mnie załamałeś bo myślałem, że mój kod przejdzie przez ręce innych i będę wiedział co poprawić. Czyli na zaliczenie wyśle jeszcze raz moją aplikacje?
Dlatego chciałem pisać odprawę pasażerów, no ale może następnym razem dostanę główną aplikacje:)
Cygnus
Cygnus

Liczba postów : 27
Join date : 05/01/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by koszmarek Pon Lut 09, 2015 8:22 pm

Cygnus napisał:Właśnie wrzuciłem poprawioną wersje mojego programiku, teraz powinno być wszystko ok

koszmarek napisał:
Wgląd do kodu będzie na kolejnym (6-tym) etapie produkcji tego warsztatu. Na razie dogadujemy UI. Żeby było weselej to będzie wgląd do kodu tylko do systemu odprawy pasażerów a nie do sterowania domem. To tej drugiej aplikacji nie będzie wglądu w kod, bo to ma być aplikacja egzaminacyjna, więc nie chcę ludziom podsuwać rozwiązania warsztatu (po co mam Wam psuć zabawę :p) . Także Cygnus ma ułatwione zadanie (właśnie zdałem sobie z tego sprawę) bo on nie będzie ( w przeciwieństwie do polkom21) rozliczany przez resztę z kodu swojej aplikacji (żeby było śmieszniej będzie zaliczał z niej kiedyś egzamin z w17 z poprawnego napisania własnej aplikacji :p   ).

No to teraz mnie załamałeś bo myślałem, że mój kod przejdzie przez ręce innych i będę wiedział co poprawić. Czyli na zaliczenie wyśle jeszcze raz moją aplikacje?
Dlatego chciałem pisać odprawę pasażerów, no ale może następnym razem dostanę główną aplikacje:)
Jakby nie patrzeć to Twój kod będzie sprawdzony, ale przez egzaminatora (przy zaliczaniu laborki)
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by polkom21 Pon Lut 09, 2015 10:21 pm

@Cygnus jak będziesz chciał to ja będę mógł przejrzeć kod Twojego programu.

@koszmarek dobiłeś mnie, że muszę zmienić kontrolki drzewa na listboxa. A pisałeś "fajnie że użyłeś drzewa (to chyba ma sens)". Czuję się zniesmaczony.

polkom21
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 15
Join date : 14/10/2013

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by magicznyWladek Pon Lut 09, 2015 11:16 pm

@polkom21 nie przejmuj się to norma w życiu programisty, masz prawie skończony projekt a klient nagle zmienia zdanie i musisz to przerobić Very Happy

A co do aplikacji to chyba lepiej jak udostępniony jest plik .exe od razu do odpalenia, IMO wygodniejsze. Aczkolwiek już chyba dla obu programów execi są udostępnione, więc git.
magicznyWladek
magicznyWladek
Administrator profilu Facebook "Madagaskaru"
Administrator profilu Facebook

Liczba postów : 30
Join date : 06/02/2015
Age : 31
Skąd : Toruń

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by Admin Wto Lut 10, 2015 8:24 am

polkom21 napisał:@koszmarek dobiłeś mnie, że muszę zmienić kontrolki drzewa na listboxa. A pisałeś "fajnie że użyłeś drzewa (to chyba ma sens)". Czuję się zniesmaczony.
No spodziewałem się małej załamki z Twojej strony :p, ale trochę nie miałem wyboru. Nie przewidziałem tego że zastosujecie z Cygnusem różne podejście UI do analogicznych aplikacji (gdyż celowo nie chciałem Wam narzucać mojej koncepcji która być może na siłę zmusiłaby Was do zrobienia czegoś nieodpowiedniego).
Stało się więc tak, że musiałem wybrać jedną z dwóch Waszych koncepcji (drzewo vs listboxy) i padło na Cygnusa :p (czyli uznałem że jego propozycja jest lepsza). Jeżeli pozwolę Tobie polkom zrobić aplikację na drzewie a Cygnusowi na listboxach , to uczestnik warsztatu będzie zamotany bo laborka nauczy go operować na drzewie a na egzaminie zostanie postawiony w sytuacji expresowego samoszkolenia się ze specyfiki operacji na listboxach (ciągle siedzimy w podstawach programowania, na tym etapie jeszcze nie chcę kazać uczestnikom samodzielnie douczać się żadnych zagadnień .. zmianę podejścia planuję od W20+).
No sam nie wiem, co o tym myślicie ?
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 25/10/2012

https://madagaskar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by Cygnus Wto Lut 10, 2015 8:34 am

No spodziewałem się małej załamki z Twojej strony :p, ale trochę nie miałem wyboru. Nie przewidziałem tego że zastosujecie z Cygnusem różne podejście UI do analogicznych aplikacji (gdyż celowo nie chciałem Wam narzucać mojej koncepcji która być może na siłę zmusiłaby Was do zrobienia czegoś nieodpowiedniego).
Stało się więc tak, że musiałem wybrać jedną z dwóch Waszych koncepcji (drzewo vs listboxy) i padło na Cygnusa :p (czyli uznałem że jego propozycja jest lepsza). Jeżeli pozwolę Tobie polkom zrobić aplikację na drzewie a Cygnusowi na listboxach , to uczestnik warsztatu będzie zamotany bo laborka nauczy go operować na drzewie a na egzaminie zostanie postawiony w sytuacji expresowego samo szkolenia się ze specyfiki operacji na listboxach (ciągle siedzimy w podstawach programowania, na tym etapie jeszcze nie chcę kazać uczestnikom samodzielnie douczać się żadnych zagadnień .. zmianę podejścia planuję od W20+).
No sam nie wiem, co o tym myślicie ?

Koszmarek to nie są listBoxy tylko listView.
Cygnus
Cygnus

Liczba postów : 27
Join date : 05/01/2014

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by magicznyWladek Wto Lut 10, 2015 11:26 am

Admin napisał:(ciągle siedzimy w podstawach programowania, na tym etapie jeszcze nie chcę kazać uczestnikom samodzielnie douczać się żadnych zagadnień .. zmianę podejścia planuję od W20+).
No sam nie wiem, co o tym myślicie ?

Jak na moje to dobry pomysł Smile
magicznyWladek
magicznyWladek
Administrator profilu Facebook "Madagaskaru"
Administrator profilu Facebook

Liczba postów : 30
Join date : 06/02/2015
Age : 31
Skąd : Toruń

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by polkom21 Wto Lut 10, 2015 1:55 pm

Wrzuciłem nową wersję na dysk google.

polkom21
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 15
Join date : 14/10/2013

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by Admin Wto Lut 10, 2015 2:17 pm

Koszmarek to nie są listBoxy tylko listView.
listboxy listview whatever ... wiadomo o co chodzi ;p ;p
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 25/10/2012

https://madagaskar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by Admin Wto Lut 10, 2015 2:50 pm

Obejrzałem drugie wersje aplikacji Cygnusa i polkom21

@Cygnus, jeśli o mnie chodzi to teraz jest cacy ! Ja bym tu już nic nie zmieniał, ew. dalsze uwagi będziesz zbierał od uczestników na etapie 06 (które jak już wiesz będą dotyczyły tylko UI bo Twoja aplikacja ma być egzaminacyjna)

@polkom21 - jest lepiej ! (jeśli o mnie chodzi), ale ale ! ;p , poniżej seria moich uwag:

  • są kontroli listview zamiast drzewa - super.
  • proponuję aby aplikacja zaczynała się od tego, że wszystkie 5 samolotów ma zerowe dane (jakby puste krzesła) , czyli aby samoloty były w stanie w którym jeszcze żaden pasażer nie jest odprawiony.
  • Format wagi jest dość mało biznesowy (haberset ;p miejsc po przecinku) a więc robi się mało czytelnie
  • podtrzymuję uwagę, że mało intuicyjne jest uruchamianie funkcjonalności "Fligh Plane" oraz "Checkin passenger" z menu górnego ... preferowałbym z odpalać to z klawiszy "Flight" który zadziała dla zaznaczonego samolotu , oraz klawisz "CheckIn" który zadziała albo dla zaznaczonego całego samolotu albo dla zaznaczonego wybranego pasażera
  • jestem w stanie odlecieć ("Flight") samolotem nawet wtedy , gdy nie ma pasażerów , albo jak samolot ma np. tylko 1 odprawionego pasażera (pomyśl o jakiś ograniczeniach np. 75% pasażerów odprawionych ? )
  • po naciśnięciu komendy "Flight" nie odświeża mi się statystyka wagi oraz wieku pasażerów na wartość 0  (nie zerują się te statystyki)
  • po naciśnięciu CheckIn na pasażerze zmienia mi się tylko jego status na Dismissed: "true"  ale nie generują się dla niego nowe losowe dane dot. wagi i wieku (ciągle mam zera dla wagi i wieku na poziomie pasażera)
  • nie mam statystyki wagi oraz średniego wieku dla całego lotniska (wszystkich pasażerów)
  • to by było chyba na tyle (na razie :p)


Podsumowanie:
@polkom np. apropos statystyk agregujących (wieku , wagi) dla całego samolotu oraz całego lotniska, proponuję abyś zrobił to dodatkowych polach (poza listą samolotów oraz pasażerów). Generalnie im bardziej teraz dostosujesz (w ver 3) layout do aplikacji ver2 Cygnusa tym lepiej , bo mamy wtedy scaloną koncepcję obu aplikacji ... a widzę że jesteś blisko (masz większość już zrobione).
Nie zrażaj się proszę moimi uwagami (b. dobrze Ci idzie). Proszę też ktokolwiek kto śledzi ten wątek niech pisze, czy moje uwagi trzymają się (lub nie trzymają) kupy (+ zgłaszajcie swoje).
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 40
Join date : 25/10/2012

https://madagaskar.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by koszmarek Sro Lut 11, 2015 12:49 pm

Koszmarek (Admin) napisał:@polkom np. apropos statystyk agregujących (wieku , wagi) dla całego samolotu oraz całego lotniska, proponuję abyś zrobił to dodatkowych polach (poza listą samolotów oraz pasażerów).
@polkom21 Wycofuję się z tej jednej uwagi !Teraz doszedłem do wniosku że pokazywanie wagi i wieku dla każdego samolotu tak jak masz to w tej chwili ma sens , bo u Ciebie te dane widać zawsze dla każdego samolotu (ważne jednak wtedy aby odświeżały się na bieżąco np. po odprawieniu wybranego, jednego pasażera). To samo tyczy się u Ciebie przeglądu pasażera (też wszystkie jego detale masz w prawym gridzie, i to też jest jednak ok !)
... nie zmienia to faktu że przydałoby się zaprezentować dodatkowo informację o wadze i wieku dla całego lotniska (wszystkich 5-ciu samolotów) ... oczywiście też informacji odświeżanej na bieżąco

Pozostałych poprzednich uwag się trzymam.
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by polkom21 Sro Lut 11, 2015 7:19 pm

Nowa wersja aplikacji na dysku google.

polkom21
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 15
Join date : 14/10/2013

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by koszmarek Sro Lut 11, 2015 8:08 pm

polkom21, Jest już prawie dobrze Very Happy (tak na 90% ;p) (oczywiście mam wiele mini uwag , ale ndam okazję wyżyć się innym na etapie 06 Very Happy)

Proszę Cię już tylko o wdorżenie jednej poprawki:

  • musiałem się strasznie naklikać (odprawić 50 razy pasażera jeden po drugim) aby wreszcie móc odlecieć samolotem. Dorób proszę choćby knefel (lub choćby opcję z menu górnego) na odprawienie całego samolotu za jednym zamachem (ustawienie wszystkich pasażerów na dismissed). Co pewnie w Twoim kodzie wiąże się z oprogramowaniem metody Plane.CheckIn() , któa to metoda będzie odpalać w pętli (dla każdego pasażera) Passenger.Checkin()   .... przyznasz że to jest ważne - miejmy litość nad uczestnikami testującymi aplikację na etapie 06 (nie każmy im się zaklikać na śmierć) ... chyba że ja czegoś nie obczaiłem w UI Twoje aplikacji (bo po zaznaczeniu wielu pasażerów z przytrzymaniem ctrl i naciśnięciu "CheckIn passenger" odprawia tylko jednego, pierwszego z zaznaczonych


Jak to wdrożysz to zamykamy etap 05 !
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by polkom21 Sro Lut 11, 2015 8:23 pm

To może zrobię, żeby można było zaznaczyć kilku pasażerów i ich odprawić. Będzie lepsza zabawa niż jeden przycisk.

polkom21
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 15
Join date : 14/10/2013

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by polkom21 Sro Lut 11, 2015 11:51 pm

Wrzuciłem nową poprawioną wersje na dysk.

polkom21
Egzaminator Warsztatów "Madagaskaru"
Egzaminator Warsztatów

Liczba postów : 15
Join date : 14/10/2013

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by koszmarek Czw Lut 12, 2015 8:11 am

@polkom Sprawdziłem

Jak już wspomniałem wcześniej mam jeszcze kilka uwag, ale aplikacja jest już na tyle stablilna i funkcjonalna że można ją śmiało pchnąć do kolejnego etapu (06).

To teraz proszę o takie akcje:

  1. Cygnus i polkom21: wyślijcie mi "godzinówki" (dajcie znać mailem ile łącznie czasu spędziliście nad Waszymi aplikacjami
  2. polkom21 (tylko !) - wstaw proszę w wiadomą lokalizację kod Twojej aplikacji (pełne "Solution"). 


Blokuję ten wątek do dyskusji (zamykam ten etap) jak będę miał chwilę to odpalę na forum etap 06.

Dzięki !!!
koszmarek
koszmarek
Lider grupy "Madagaskar"
Lider grupy

Liczba postów : 596
Join date : 25/10/2012

Powrót do góry Go down

(zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ - Page 2 Empty Re: (zakończony)Warsztat 17: etap 05: OPROGRAMOWANIE aplikacji TRENINGOWEJ oraz EGZAMINACYJNEJ

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach